Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BobMaster

    senior tag

    válasz borg315 #125 üzenetére

    Mindenki fizet ÁFÁ-t - elvileg igaz. Nálam mindenki. A művelet egyszerű: amikor a cuccot lehúzom készletről, a gép egy sima soros kapcsolatpn becsekkolja a pénztárgépbe a cuccot.
    Mileőtt valaki processzort vesz külön, szokásom feltenni a kérdést, hogy milyen alaplapba lesz?. Erre pedig a válasz általában az, hogy nemtom, pentiumhármas. Ilyenkor szoktam kérni, hogy ha a gyártót és a tipust nem tudja megmondani (és akkor megsasolom neten, hogy milyen chipset), legalább a manualt hozza be. Erre is a válasz az esetek többségében, hogy olyat én nem kaptam, elveszett, stb. Felénk a felhasználó élhet azzal a lehetőséggel, hogy a nálunk vásárolt hardvert térítésmentesen installáljuk beleértve a csavarozást és a kezelőprogramok szerelését, ezáltal az ügyfél láthatja, hogy minden megy. Ha mégsem, én szívok vele. De direkt bíztatni szoktam az embereket, hogy ha már szemezik azzal a GeF2 Ti kártyával, akkor hozza be a mecsínt, futtatunk pár tesztet, kicseréljük kártyát, lefuttatjuk újra és ha elégedett a teljesítménynövekedéssel, akkor megveszi (szervíz ebben az esetben sincs.
    Ha egy CD be volt már építve, annak oka van. Nem minden kereskedő tart külön csak a szervíz kedvéért egy-két komplett gépnyi anyagot szétszerelve. Ha megkapod az egy év jótállást, akkor semmi gond, amúgy mindent, mindig ellenőrizni , CD-t, kiskönyvet, kábeleket. Ha már addig spóroltál, nem hajt a tatár. Bővebben a ''Hogyan vásároljunk biztonságosan'' c. topicban irogattam.
    A 3 nappal egy kicsit el vagy tévedve. A három napos pénzvisszafizetés csak abban az esetben érvényes, ha a terméket hibásan vetted, vagy ha a vásárlástól számított 3 munkanapon belül vált hibássá . Ekkor kérheted a cserét, vagy a pénzed visszafizetését.
    Rendőrnek én nem megyek, van kettő is a családban. De egy kicsit mindenki nézzen magába.

    A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

  • BobMaster

    senior tag

    válasz borg315 #127 üzenetére

    Azért még véletlenül se vegyél Windows-t, mert egy-két éven belül elavul. Vegyél ugyanannyiért harvert, ami fél éven belül, vagy ha már ki tudod fizetni, akkor már rég lejárt cucc! Mondd, nem sántít egy kicsit ez a logika?

    A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

  • BobMaster

    senior tag

    válasz borg315 #139 üzenetére

    Valóban, nem rangosabb, csak kifejezetten ezzel foglalkozik. De sokkal ésszerűbb ezt kilógatni egy számítástechnikával foglalkozó cégnél, mint beüzemelni egy könyvespolcot a teljes BTK-nak :) Az viszont nem igaz, hogy a BSA profitnövelő egyesület, inkább profitveszteség-csökkentő, ugyanis a ki nem fizettett szoftverek ellen lép fel, és nem marketingel a szoftverek mellett. Ugyanilyet a lemezkiadóknál RIAA-nak hívnak asszem. Egyfajta érdekvédelmi szakszervezet, de ha abból indulsz ki, hogy valamibe pénzt fektettél, és ebből minnél több profitot szeretnél kinyerni. Meg lehet érteni, de szeretni nem kell.

    A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

  • BobMaster

    senior tag

    válasz borg315 #137 üzenetére

    Maga a linux ingyenes, a CHS-től mégsem hozol ki full dobozos Suse-t ingyen. Mert a médiát és a supportot (gondolok itt a CD-kre, csomagolásra, könyvre, kitűre, matricára) ki kell fizetni. Gyakorlatilag nem tudsz ingyen hozzájutni elsőkézből: ha újságmellékleten szerepel, kell venned egy újságot. Internetnél telefonszámla, internetkapcsolat, rengeteg sávszélesség és idő (ami meg pénz, ugye).

    Ebben a világban semmit nem adnak ingyen

    Ha ezen a vonalon indulunk meg, akkor a GeF2 chipet ingyen odadom, csak fizess még 22 + ÁFÁt a médiáért, (esetünkben a kártya) és a supportért (driver CD). Hmm? Ja, de ha megbontod (a GeForce-hoz nincs Open licenszed) akkor ugrott a gari.

    Nincsezígyjól.

    A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

  • LordX

    veterán

    válasz borg315 #143 üzenetére

    A céges/szervercélokra gondolom számítástechnikai cégre gondoltál, mert mondjuk a kis titkárnő/könyvelő/takarítónő/megatöbbi (amiből 1 épületben van 1000 db) az xy cégnél nem Linux alatt fog dolgozni, mikor még telepíteni sem tudja a Kindózt sem (sőt, kezelni...). Csak használni. Akkor pedig Windows, és a rendszergazda telepíti. És akkor már hülye lesz az a rendszergazda nem WinNT/2k/XP Server-t rakni hozzá szervernek...

    Szóval a legnagyobb cégeknél is Kindóz megy, hiába sz*r, mert a Microsoft jobb supportot ad, még ha drágább is.
    És itt nem lesz ingyen a Linux, mert senki nem supportál ingyen. A Linuxnál a support van pénzér', a Kindóznál pedig hogy megkapd a médiát, a support ára a telefondíj (izé, zöld szám, ergo az is 0).

    Ha annyival jobb lenne a Linux, akkor már régen többen használnák, mint Windowst.

  • BobMaster

    senior tag

    válasz borg315 #143 üzenetére

    Ha valami csökkenti a veszteséget, az nem növeli a nyereséget.

    Elmagyarázom, de nagyon figyelj, mert ez a hét nagyon hülyére sikeredett és a napi 5 óra alvástól csöppet nyűgös vagyok, tehát csak egyszer mondom el. FULL OFFTOPIC!

    Az adózást most tekintsük semmisnek.

    Nyereségnek nevezzük adott termék vagy szolgáltatás beszerzési és eladási ára közti különbséget. Példa: veszel egy almát 20 Ft-ért és eladod 25 Ft-ért, akkor a nyereséged 5 Ft és nem 25 !!! Szolgáltatás esetén (legyen falfestés) a nyereséged csak relative 25 Ft, ugyanis a szolgáltatás elvégzéséhez előzetesen tárgyi eszközökbe fektettél be (teddy, vödör, létra...)

    Veszteség: az adott terméket, szolgáltatást a beszerzési áránál kevesebbért értékesíted. Ami akár 0 Ft is lehet, ha az általad kínált terméket ellopják vagy a szolgáltatást nem fizetik ki. Az alma esetében 20 Ft-ot buktál a bolton (alma beszerzési ára) és négy almát kell még eladnod, hogy nullán legyél! Ehhez hozzátartozik, hogy csak Neked szabad az alma forgalmazási jogával rendelkezned, mert a más által eladott alma nem a Te veszteséged, az már piaci verseny...

    Most térjünk ki szoftver irányba: bizonyos cégek abba fektettek pénzt, hogy szellemi termékeket hozzanak forgalomba. Ez tárgyi befektetéssel is jár. A teljesség igénye nélkül, ki kellett perkálni: a programozót, az adathordozó médiát, a mellékelt használati utasítást (nyomda), a csomagolást, az épületet ahol dolgoznak, a szállítást, a supportot (postafiók, telefonvonal). A nyereségből pedig ezt az egészet még fenn is kell tartani, tehát az előfizetési díjakat (telefon, internet), épület rezsije, stb. És minden ember gyarló anyagias világunkban a legjobban azt szeretné, hogy a befektetett pénze minnél nagyobb nyereséggel jöjjön vissza . Ha nem produkál a cég eladásokat, mert valójában közel mindenki XY OS-t használ, de ezért csak a fele fizetett az veszteség. Ugyanis ha minden a jog szerint (szoftver esetén a szerzői jogok) történik, akkor én 100 szoftvert adtam volna el, és azon meglenne az x nyereségem. DE nem adtam el ennyit, csak 50-et, használják, de nem fizettek érte. Figyeltél az almánál? 4 almát kellett eladnod, hogy nullán legyél, addig veszteséges voltál.
    Kettő dolog lehetséges: vagy úgy növelem az árat, hogy az el nem adott szoftvereimet belekalkulálom az árba, vagy élek a törvény adta lehetőségeimmel és megvédem a saját érdekeimet. Az előző megoldás a piaci versenyben csak részben alkalmazható. Ki vesz meg egy almát 50 Ft-ért?

    Vagyis: hülye lenne nem élni a szerzői jogaival, amik megilletik. És erre létrehozott egy érdekvédelmi egyesületet, esetünkben a BSA-t, aki a ''nem fizető'' végfelhasználókkal szemben a bíróságon nem ügyészként, hanem felperesként fog szerepelni!

    A BSA-t, Microsoft-ot én sem szeretem. Meg a Mol-t se, mégis tankolok a kocsimba. :))

    Most ez a Linux, Windows esetében:
    Az IBM, a Dell, a Compaq vannak. Hiába kapsz itt, kishazánkban minden sarkon feleannyiért összeszerelt gépet, sok cégnek meg fogja érni, hogy brand gépeket vegyen. Mégis miért? Mert tudja, hogy azokon a gépeken folyamatosan megy majd a munka, a fennakadások a lehető legrövidebbek lesznek. Amíg a júzer dolgozik, addig termel. Minnél kevesebb a fennakadás, annál többet. Először a munkahely fenntartása fog visszatérülni és csak utána keres rajta a munkaadó. Egy W*n esetében a lehető legtöbb dolgot elrejtenek a felhasználó szeme elől. Hogy miért? Mert a magasabb szintű tudás, azon felül hogy magasabb intelligenciát igényel a taníttatás révén plusz költséget is jelent . További költség lehet a rendszergazdai felügyelet. Nem állíthatsz minden titkárnő mellé egy rendszergazdát. És a rendszergazdai szintű tudás komoly pénzekbe kerül, mert valahol a munkavállaló is befektetett egy tanfolyamba/iskolába amiből meg kíván élni, úgy, hogy a befektetése visszajöjjön (a BME elvégzése után nem fox minimálbérért elmenni dolgozni rendszergazdai munkakörbe, ide a bökőt).

    Tehát szivesen fizetek többet, hogy minél hatékonyabb legyen a munka, és többet tudjak termelni. Ezért nem fogja a Linux csődbe taszítani a MS-t. Multik vannak, voltak, lesznek, megkerülni nem lehet őket.

    Akkor mégis hol éri meg ''ingyenes'' szoftvert forgalmazni?

    Van egy szoftver, ami ahogy elhangzott ''más gondolkodást igényel''. Ebből akkor tudok pénzt keresni, ha:

    1. Dobozos termékként értékesítem. Aki már látott Linux dodozt, az magyarázza el a nagyérdeműnek, hogy az abban található média/support szinvonala, mennyisége vajon a gyártónak tényleg anyagárban van? Mert ha nem, akkor már nem volt ingyenes.

    2. Tanfolyamokat szervezek, ahol az embereket másként tanítom gondolkodni. Ezért szép pénzeket el lehet kérni, nem beszélve arról, ha bizonyos szolgáltatásokhoz csak adott kvalifikálással lehet hozzáférni, például csak a Official Linux Partnerek szállíthatnak egy pályázathoz (IKB rulez!)

    3. Supportot tartok fenn, a rendszergazdai teendőket közvetlenül én vállalom. Egy becsületes Linux-os munkaállomás készre konfigurálása a személyes beállításokkal mennyibe kerül? Én egy átlagos gép össszeszerelésére-windows telepítésére-driverek felpakolására-office telepítésére nem szánok többet kettő óránál. Ezt új gép esetén ingyen odaadom (a 2 óra szervizt), de Linux-al nem tudnám megcsinálni, pénzt kérnék pluszban érte. Tehát itt is megfeküdt az ingyenesség.

    Mégegyszer mondom, semmi sincs ingyen és a piac diktál. Punktum!

    El kellene már odáig jutni, hogy a linux meg a windows nem egy kategória. Nem érdmes hasonlítgatni, pláne, ha a szellemi termék jogosulatlan használatba vételéről beszélünk.

    Egyenlőre ennyi, kifujom magam és akkor jöhet a CD-téma.

    A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

  • BobMaster

    senior tag

    válasz borg315 #143 üzenetére

    Nem igaz, hogy használt termékre nincs ÁFA.

    Amiről számlát kapsz, azon ott van az állami sarc, és a garancia a jótállás szerint csak a vásárlást igazoló blokkal vagy számlával érvényes.

    Tehát ha kaptál garanciát, akkor kaptál számlát, és akkor semmi gond. 0%-os ÁFÁ-val oktatni lehet, eladni nem.

    Ha nem kaptál minimum 1 évet, akkor átvertek, az meg ha nem kértél számlát, az meg a Te hibád.

    Leírnád mégegyszer a konkrét szitut? Alig látok ki a fejemből, és lusta vagyok a topic-ot végigolvasni :) Becsszó válaszolok.

    A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

Új hozzászólás Aktív témák