Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz M107 #6146 üzenetére

    Fair válasz, köszi. Akkor bele sem vágok, mert én is HDD és eközött billegtem.

    Van most egy 4 HDD-s NAS-om, ZFS-el. De ez nem archiválási célú (bár lényegében mindent ide teszek és állnak nyilván), de elvagyok ezzel 10+ éve, költöztetem újabb és újabb HDD-kre egyenként kicserélve őket (a "lábakat" a "raid" alatt). Eddig adatvesztés-mentesen, a ZFS ebben sokat segít. No de user error ellen ez sem véd (véletlen törlés, ilyesmik, bár snapshot-olni tud, én nem élek vele).

    Szóval akkor még mindig az a legjobb, ha a fontosabb dolgokat 2 nagyobbacska HDD-re kiteszem 2 külön lokációra és annyi.

    Hát, köszönöm, lehet ez lesz az irány akkor. Kis 2.5" HDD-kből annyi, mint nyű, lehet veszek akkor mondjuk 4-et, kettesével mirror-ba teszem őket és egyik páros anyáméknál, másik páros hugomnál, a ruhásszekrény hátsó polcainak egyikén elvannak akkor évekig, néha frissítek egyet rajtuk vagy csekkolom, mizu, esetleg csere újra, de kb. ez lenne akkor a megoldás.

    Nézem még szalagot is, LTO, áhh.. irreálisan drága földi halandónak azok, amik már értelmes adatmennyiséget képesek tárolni.

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

Új hozzászólás Aktív témák