Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sensor060

    aktív tag

    válasz gg72 #104 üzenetére

    Helló gg72 !

    Nézegetem a screenshot-od, és a következőket kérdezném :

    1. OpenGOP (encode) - ez miez ?
    2. Limit one track for each lang (feliratnál)... értem én, hogy 1 track-et használjon mindegyik nyelvnél, de ez mire jó ? Egy dolog jutott eszembe, az Avatar-nál láttam olyat, hogy a forced felirat nem külön sáv volt, hanem bele volt "rakva" a sima magyar feliratba, de tudta, hogy amikor a "kékek" beszéltek, akkor azokat a részeket mindenképpen feliratozza. Ez lenne az ? Tehát bejelölök két magyar feliratsávot (sima és forced), és ezeket összefűzi ? Vagy ez teljesen más ?

    Egyébként fura, hogy én ilyen felirattal eddig csak az Avatar muxolásánál találkoztam, más filmnél mindig külön sáv volt a forced feliart, és nem is tudta hogy azt majd itt-ott ki kell rakni, csak ha a lejátszón bekapcsoltam ezt a forced felirat sávot. Elméletileg a blu-ray technológia tudná ezt, meg a többszinü feliratot, stb., de ahogy irtam már, eddig csak egyszer találkoztam ilyennel. Persze az is lehet, hogy eleve már a forrásom volt elrontva, és aki rippelte a filmet az szétszedte....csak azért kérdezek ilyeneket, mert ez nagyon homályos nekem. (illetve ez is).

    Köszi!
    -s-

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák