Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ludla

    őstag

    Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni qBittorrent és Getnet GR-124W Router beállításban, UPC a net szolgáltatóm, és openSUSE az OS, hogy tudom beállítani a hálózatot hogy zöldre váltson? :R

    https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

  • BenQhunria

    tag

    Ezt most nem értem...
    Windows tűzfal >Speciális beállítások ugye akkor ez jön be!

    és itt mire menjek ?
    Mert a Bejövő szabályoknál ott van a qBittorrent, a kimenőnél nincs qBittorrent.

    Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

  • Nestor16

    senior tag

    Üdv!

    Bocsi, hogy előre is a szokásos témával nyúzlak titeket én is, de már napok óta keresem a megoldást.

    Tehát, adott a probléma miszerint Win 7 újratelepítés után nem tudom beüzemelni a torrentet (előtte tökéletes volt, zöld pipa stb.), hogy fel is tudjak tölteni. Kiderítettem, hogy szerintem passzív vagyok, többnyire az utorrent is ezt mondta, azóta váltottam qBittorrentre (v3.1.9.2), illetve az online teszt portok: (2 oldalt találtam az itteni hszek között: egyiknél 6881/tcp filtered bittorrent-tracker, másiknál pedig Port 6881 is closed on 91.147.203.98. fogadott) amiből szintén passzivitásra gyanakszom).
    (Ez a port a routeren és a tűzfalon is át van engedve manuálisan.)

    Technika infók:
    - a router egy TP-LINK WR340GD, tehát kábeles net van szétosztva, 30/3 Mbps
    - a rendszer: Win 7 Home 64x, illetve újdonságként egy másik partíción Linux Mint 64x (csak ezt is leírom hátha)
    - a letöltés villámgyors, azzal nincs probléma

    Amit már próbáltam:
    - kezdtem az utorrent beállítások átnézésével, UPnP
    - a tűzfal babrálása, protocol nyitás be-kimenő irányba stb., illetve ki is kapcsoltam a tűzfalat
    - aztán a 192.168.1.1 címen állítgattam, ennek is elég jól utánaolvastam, igaz 1-2 bepipálós részt nem igazán értettem, de szerintem a lényeg megvan
    - router reset (viszont igazából utána tettem is vissza a backupot, talán ez hiba volt, de nagyjából ugyanazt állítottam volna úgy is vissza ;] ), többféle beállítás
    - legtöbb programot lelőttem, hátha blokkolnak, de semmi
    - firmware frissítés, de kiderült, hogy - elvileg gyárilag - a legújabb van rajta (v3 típusú)
    - TCP/IP protokoll 4-es verziónál: IP-cím automatikus kérése bejelölve

    Amire gyanakszom, mint laikus:
    - Win felrakás után végigmentem különböző beállításokon, ami gyorsíthatja a rendszert, ilyen trükk szerűség (pl gyorsabban kapcsoljon ki a rendszer, regedit érték állítás stb.). Itt különösen a Szolgáltatások részre gyanakszom, ott volt pár dolog, ami nem volt tiszta és kikapcsolhattam. Értelemszerűen, ami baj okozója lehet onnan, ha leírnátok annak örülnék. :)
    - gyanús lehet még a Linux Mint 17 is, de ott is passzív vagyok
    - böngésző felületen a klónozós rész nem igazán tiszta és nem is próbáltam csak egyszer, utána jött is a router reset, nem volt net utána, de eddig vígan megvoltam enélkül, így ezt én kétlem, de megemlítem
    - statikus dologként sem próbáltam még

    Köszi előre is az ötleteket, tanácsokat. Próbáltam rövidre fogni és könnyíteni a dolgotokon :P :R

    Üdv, Dávid

  • woodworm

    veterán

    válasz FrozenThrone #15651 üzenetére

    A BitTorrent és az uTorrent között működik a sima másolás importálásként, mivel a máz alatt ugyanaz a motor működik. Más fejlesztő programjához (qBittorrent) nem hiszem, hogy van ilyen egyszerű megoldás.

    Mivel van figyelt könyvtár lehetőség azért nem is túl bonyolult.
    Az %AppData%/uTorrent könyvtárból kell a .torrent fájlokat átmásolni egy másik könyvtárba, pl. %HomePath%/Documents/Watch.
    A qBittorrentben beállítod a könyvtárakat:
    Beállítások >> Letöltések >> Letöltés helye: ahová eddig töltött le a Bittorrent
    Beállítások >> Letöltések >> Torrentek hozzáadása a letöltésekhez innen: itt megadod a Watch könyvtárat

    A qBittorrent automatikusan leellenőrzi a meglévő állományokat és utána seedbe áll. Ha részlegesen töltöttél le torrenteket, akkor sajnos kiegészíti vagy egyenként újra be kell állítani a kihagyásokat és ha tévedsz az útvonal megadásával akkor az egészet letölti.

    A BitTorrentben szerepló letöltési adatok (seedben töltött idő, le- és feltöltött adatmennyiség, arány) átvitelére nem tudok lehetőséget, szerintem nagyon nincs is.

  • xAcidx

    tag

    válasz Rimuru #15974 üzenetére

    µTorrent-et visszaraktam (3.4) ugyanúgy beállítottam mint a qBittorrentet (teljesen hasonló a két kliens beállítása) és minden elsőre működött.

    qBittorrentnél megpróbáltam csak egy torrentet hozzáadni. Természetesen a letöltés helye megfelelően beállítva. Mielőtt indult volna jobb klikk neki, letöltés helyének módosítása (vagy valami hasonló) megint megadom neki az útvonalat. Indít, majd I/O error.
    Lehet, hogy én vagyok a béna de ennél érthetőbben nem tudtam neki megmondani, hogy mit csináljon.

    (#15973) Geller_1972
    Az a bajom, hogy ha 4-5 nagyobb (3GB fölött) letöltés fut egyszerre (max. 5 mehet), akkor állandóan ropog, hogy kifutott a memóriából és összeomlik az egész. Egyik korábbi verzió se csinálta ezt.
    Nem tudom, hogy mi lehet a probléma. A gyorsítótár méretét meg akármekkorára rakhatom (természetesen a kereten belül), ugyan úgy fent áll a probléma.

  • lempi

    csendes tag

    Sziasztok!

    qBittorrentel lenne kérdésem. A torrent hozzáadása után külön el kell indítani a letöltést, (duplán kell rá kattintani) be lehet állítani hogy automatikusan induljon? Próbáltam a beállításokban de nem találom. Köszönöm a válaszokat!

  • Valaki26

    csendes tag

    Sziasztok!

    Felraktam kipróbálásra a qbittorrentet az utorrent helyett,de letöltés alatt megszakad az internet kapcsolat néhányszor.Mi lehet a probléma? Olyankor ha "elakadt" szöveg van a letöltés mellett pár másodpercig.
    Ha szükséges:
    Wireless Router
    Model No. TL-WR541G/TL-WR542G
    Digi 100/50
    Valami beállítás kérdése talán?

  • Troy.

    addikt

    válasz marco0007 #16364 üzenetére

    Utorrentről váltottam qBittorrentre. Hasonló, nekem egy picit kevésbé átlátható a beállításai, de egyelőre marad (ugyanis bármelyik verziójú utorrentet teszem fel, "utorrent has crashed" hibával elszáll.) Szerintem használható.

    [ Szerkesztve ]

    .

  • Cs1csó

    félisten

    válasz whitezo88 #16417 üzenetére

    Üdv, a beállításokat pontról pontra végignézni (a két gépen összevetni), ez hasznos lehet, milyen védelmi program megy, vagy akár egy újratelepítése a programnak esetleg a qbittorrent feltelepítésea mikro - u- torrent helyett. Melyik port van nyitva az utorrentnek - egyik másik gépen - upnp be van e kapcsolva kb. ennyi jut eszembe.

  • Cs1csó

    félisten

    válasz Gézengúz #16434 üzenetére

    Üdv, ha jól emlékszem van valami olyan hogy utp korlát engedélyezése stb. nem tudom pontosan és azt kell bepipálni. Bocsi de már egy ideje qbittorrentet nyomom. Beállítások bittorrent fülnél van ez, amennyiben itt nincs bepipálva akkor nem fog működni a manuális fel le korlát.

  • pmheros

    senior tag

    Üdv!

    qbittorrent mennyire ajánlott ? Tudja a utorrent beállításait importálni ? Leginkább a (eredeti) hozzáadás dátuma, és a címkék oszlop tartalma kellene az utorrentből hogy áthozatalra kerüljön.
    Kivan a fsz*m, az újabb utorrent verziókkal. Hol a cpumat terheli szét, hol a memóriámat zabálja fel.

    vagy Feltenném vissza a 2.2.1-et ha tudnám hogy keressek a saját már letöltött torrentjeim között. De ezt mintha csak a 3 -asoktól tudnák.

    Előre is köszönöm a segítséget

    nem vagyok tökéletes

  • woodworm

    veterán

    válasz pmheros #16447 üzenetére

    Nem tud a qBittorrent beállításokat importálni az uTorrentből. Viszont a 2.2.1-ben is tud keresni aki spájzolt egy kicsit.

  • Cs1csó

    félisten

    válasz Babetta-X #16560 üzenetére

    Üdv Dumi86 fórumtárshoz hasonlóan én is a qbittorrentet ajánlanám, annyit még ha valami nem érthető, vagy nem úgy megy ahogy szeretnéd a beállításokkal kapcsolatban akkor itt kapsz segítséget. Konkrétan nekem is bazi elegem lett az utorrentből - pedig tudom, hogy kell reklámmentesíteni legalábbis a felhasználói felületen ne látszódjon semmi - de besokalltam.

  • Cs1csó

    félisten

    válasz Travelos #16898 üzenetére

    Üdv, ha ez a géped amit alul lehet olvasni akkor vinni kéne, gondolom a HDD-re töltöd a torrenteket? Próbáld ki, hogy az SSD-re töltessz le, annak a 200 megabit meg sem kottyan, ha ott folyamatos a letöltés akkor lehet hogy a HDD és/vagy a beállítások a szűk keresztmetszet. Milyen klisensed van próbálj ki másikat qbittorrentet ajánlom. Sajnálom a speckós beállításokhoz nem értek de jó helyen kapisgálsz a cash méretének manuális megadása is segíthet.

    [ Szerkesztve ]

  • Cs1csó

    félisten

    válasz patow #16949 üzenetére

    Üdv, mehet, ha jól tudom fájltársítások pl. magnet link torrent file stb. Ajánlott a beállításoknál, VISELKEDÉS menün belül
    - indítása a rendszerrel együtt - pipa
    - indítókép megjelenítése - pipa KI
    - qbittorrent indítása a háttérben pipa

    Kezdetnek ezek, stabil jó kis torrent program.

  • Cs1csó

    félisten

    válasz GEPESZ66 #17029 üzenetére

    Üdv, qbittorrent bállítások:
    KAPCSOLATOK FÜL: 50-54 ezer között vagy 50-60 ezer közötti port, UPNP legyen bepipálva és a routerben is bekapcsolva
    KAPCSOLATI KORLÁTOK:
    értelemszerűen ha nincs pipa a 4 helyen akkor nincs korlát de ez a cpu, ram, internet nagyobb terhelését jelentheti - max kapcs. 500-1000 között max ennyi bőven elég közelebb az 500-hoz
    - kapcsolatok száma torrentenként max : 100 az elég lehet értelemszerűen a max kapcsolatokat ennek tükrében kell szabályozni - DE TÚLTERHELNI fölösleges hacsak az nMAG Legend rangjára nem gyúrsz

    FELTÖLTÉSI SLOTOK - ez akár lehet inaktív de ha bepipálod akkor is max talán 100 ig egy netes videóban és nálam is maradt inaktív magyarán nem kell bepipálni

    SEBESSÉG FÜL: feltöltés letöltés - amennyiben inaktív akkor ugye nincs korlát - kiveszed a pipát alkalmazod és beszürkül általában gyenge netnél a feltöltést szokás kontrollálni
    -sávszélesség menedzsment, korlátok alkalmazása lehet bepipálva
    ALTERNATÍV - egyéb időszak értleemszerűen ha van olyan idő amikor nem használod a géped de a torrentek futnak - éjszaka stb. akkor kell csak ezen állítgatni bekapcsolni

    BITTORRENT FÜL:
    torrentütemezés- itt sem szükséges beállítani semmit - legyen inaktív - nálam gyenge a net ezért úgy állítottam be hogy egyszerre csak egy torrentet szedjen - azaz sorban jönnek le ha netalán egymásután többet indítok el de lássuk be 500 megabitnél ha van egy olyan torrent ahol nincs seed és egy nap amíg lecsorog mögötte meg ott van még 10 torrent elindítva ami nem tud addig lejönni amíg ki nem várják a sorukat nem jó megolodás

    A SPECIÁLIS BEÁLLÍTÁSOKNÁL van olyan hogy SZUPER SEED nem tudom hogy pontosan mit takar de komolynak hangzik - de ilyen beállításra van lehetőség torrentnevére kattintva jobbklikkes menüben is ERÖLTETETT FOLYTATÁS , SZUPER SEED ÜZEMMÓD

    EGYVALAMIT nem szabad még elfejelteni, hogy pl. a nMAGon is preferáltabbnak érzem a mikrotorrentet(utorrent) tehát lehet hogy a tracker is seedelésnél hátrébb sorolja az egyéb klienseket DE LEHET HOGY EZ CSAK ÖSSZEESKÜVÉS ELMÉLET!

  • Cs1csó

    félisten

    válasz No.01 #17232 üzenetére

    Üdv, megjelenése óta használom a win 10-et qbittorrent klienssel és bithun meg a Nmagon is vagyok semmi problémával nem találkoztam, voltam insider is, egy toolkittel aktivált win 8.1-ről váltottam win 10-re - amit már a gwx alkalmazással igényeltem és meg is kaptam - tehát úgymond amint újratelepítem bármikor ezen a gépen a win 10-et alapban aktiválja magát véglegesen, persze ez az aktiválás csak erre a hardverre érvényes, de március végén vettem egy bikaerős gépet úgyhogy ezzel elleszek egy ideig.
    Mindenképpen ajánlom már csak azért is mert tudjuk, hogy a számítástechinkában 1 év is milyen sokat jelent akár hardver akár szoftver fronton és a win 7 már több mint 6 éves oprendszer (az xp-ről már nem is beszélve ami 14 éves)
    Amennyiben relatíve új (5 évnél nem idősebb) gépe van az embernek akkor nagyon ajánlott váltani, az 5-10 év közötti gépek esetében már driverproblémák lehetnek - bár inkább notebook-ok esetén - itt már nézni kell hogy pl. mennyire stabilan fut DE ha flottul megy akkor még ezeken a gépeken is érdemes váltani.
    FONTOS - érdemes az a telepítés elején NEM A GYORSBEÁLLÍTÁSOKAT használni hanem egyénileg és kb. semmit sem engedélyezni - leütés figyelés, stb. kikapcsolása - én egyvalamit hagytam meg - automatikus csatlakozás az internethez (a hálózaton belüli gépekhez való automatikus csatlakzás opcionális én nem használom)
    FONTOS - én nem használom ezeket a - metro alkalmazásokat csempéket és a CCLEANER programban a telepíttett progiknál az ÖSSZESET EL LEHET TÁVOLÍTANI MÉG AZ ÁRUHÁZAT IS. pl. groove zene , msn időjárás stb.
    FONTOS - amint vége a telepítésnek a tálca jobb alsó sarkában MŰVELETKÖZPONT IKON - miden beállítás
    na itt érdemes minden ponton végigmenni és sok mindent kikapcsolni pl. ADATVÉDELEM - VISSZAJELZÉS DIAGNOSZTIKA - SOHA - ALAPSZINTŰ-re állítani.

  • Raynes

    tag

    válasz dombi81 #17290 üzenetére

    Ha épp játszol, és nem akarsz feltölteni, akkor letölteni miért akarsz teljes sávszélességgel? Amúgy az rtorrent, qBittorrent tud lekorlátozott felöltés mellett is teljes sávszélességgel letölteni, de értelmét nem sokat látom, tényleg csak csalásra jó. Vagy játssz, vagy tölts le teljes sávszélességgel, de akkor tölts is vissza tisztességesen. Esetleg ha amiatt aggódsz, hogy a torrentezés miatt nagyon belassul a játéknak a net, akkor használd az uPnP beállítást, vagy valami traffic shaper programot.

    Több kliensben az is segít, ha leveszed ugyan a feltöltési limited, de nem ilyen nevetséges 5KB/s és az alá, hanem megadsz mondjuk 20KB/s vagy kicsit normálisabb értéket, és akkor nem lesz limitálva a letöltésed. Azt hiszem, hogy ez a fék az uTorrent 2.x-es verziókban sincs benne, de a régi uTorrent használatát nem ajánlom elavultság okán, míg az új verziókat azért nem, mert tele vannak reklámmal és szeméttel.

  • Cs1csó

    félisten

    válasz Yodamest #17336 üzenetére

    Üdv, először is tedd fel a legfrissebb hangillesztőt, akár a vidikari drivert ennek megkeresésére a driver easy programot ajánlom ingyenes verzió megkeresi a hiányzó/elavult drivereket és le is töltheted, a free verzió korlátja annyi hogy lassabban tölt le - 50kb - és hogy manuálisan kell telepíteni. De előtte érdemes mégkipróbálni hogy a qbittorrentet kikapcsolod és megnézed hogy ekkor is szaggat e a hang-kép amennyiben nem akkor a qbittorrent beállításainál talán a cache átméretezése kapcsolatok számának korlátja - globális és torrentenkénti pl. 100-200 ,30-50.

  • Cs1csó

    félisten

    válasz XFishboneHUN #17368 üzenetére

    Üdv, zongorázd végig a beállításokat upnp legyen a routerben is bepipálva - egyszerűbb mint portokat nyitogatni - esetleg a fenti kommentemre hivatkozva próbáld ki a qbittorrentet ebben semmilyen reklám vagy lehúzó dolog nincs persze személyre kell szabni pl. indulásnál ne jelenjen meg a kezdőlapja stb. de ebben segítünk ha valami nem tiszta.Egy próbát megér.

  • Cs1csó

    félisten

    válasz meridaharcos #17379 üzenetére

    Üdv, telepítsd újra - takarítás stb. rendszergazdafiókkal használod a win 10-et milyen jogosultságokkal telepítetted? Én szeretek veszélyesen élni úgyhogy rendszergazdai fiókkal használom a gépet és ebben is telepítettem, nincs is aktiválva másik fiók. Magában a programban a menüsornál ESZKÖZÖK - BEÁLLÍTÁSOK - VISELKEDÉS - qbittorrent indítása a rendszer indulásakor - ( itt legyen pipa )
    Ennyi jut eszembe - jogosultságokkal lehet hiba vagy a programmal vagy a beállításokkal.

    Egyből a telepítés után érdemes elindítani - itt kérdez valami olyat hogy ne használjuk illegálisra és tisztában vagyunk ezzel blalblaba ezt okézd le és utána állítgasd be a dolgokat .

    Majd elfelejtettem a víruskergetőd karanténját is nézd meg lehet hogy valamelyik összetevőjét blokkolja.

    [ Szerkesztve ]

  • meridaharcos

    senior tag

    válasz Cs1csó #17381 üzenetére

    Hello!

    Köszi a segítséget, jelentem meg vagyok mentve !! :R :K
    A program beállítás (pipa) rendben volt, a vírusírtó (TS 360) engedélyezte az indulást, mégsem indult a qbittorrent.
    Lekaptam a progit, registry pucolás, progi vissza rendszergazdai futtatással installálva és jó!!
    Köszönöm a tippeket! :K :R

    "Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

  • aquark

    tag

    LOGOUT blog

    válasz kispx #17426 üzenetére

    Köszönöm! :R
    QBittorrentben már rá is néztem a beállításra, gondolom Transmissionban is hasonló!?

  • Raynes

    tag

    válasz SunMount3r #17447 üzenetére

    Nem kellenek részletezhető érvek a qBittorrent mellett. Egyszerűen a második legjobb és legnagyobb tudású torrentkliens az uTorrent/Bittorrent után, de mivel az utóbbiakat kezdik elcseszni a sok reklámmal, adware-rel, bitcoinos szarral, így csak a qBittorrent marad desktop PC-re, és további előnye, hogy mivel opensource, ezért minden OS alá van, és ha el is kezdik majd elcseszni, akkor majd mások forkolják, és fejlesztik tovább más név alatt. A szintén opensource rTorrent, Transmission soványabb kliensek, de azok inkább letöltőgépre, routerre, ilyesmire valók.

    Ha nMagozol, akkor azt is figyelembe kell venni, hogy nem választhatsz szájíz szerint klienst, csak ami támogatott. A qBittorrent, rTorrent, Transmission támogatottak. Alapvetően a Bittorrent és az uTorrent is támogatott, utóbbiból a 3.3-as széria nem, meg van, akinél a 3.4-es is problémázik.

    Akinek indításkor újraellenőriz a kliense, az elsősorban a beállításoknál nézze meg, hogy be van-e állítva az induláskori hashellenőrzés, másodsorban a fájlrendszerbeli hibák is újraellenőrzést okozhatnak, pl. szabálytalan leállás, áramkimaradás miatt.

    [ Szerkesztve ]

  • bryant56

    aktív tag

    Sziasztok!

    Tegnap kezdtem el használni a qBittorentet tesz jelleggel és lenne pár kérdésem vele kapcsolatban.

    - A torrent készítése gomb, miért van eldugva egy almenüben?
    - A mérték egységnél miért MiB, GiB, KiB van kiírva, miért nem MB, GB, KB?
    - Az uTorrentben jelenge 900+ torrent van ezeket szeretném átrakni a qBit-be. De ezek mind fel vannak címkézve(kb. 10 címke). Az megtudom valahogy oldani, hogy az adott címke alatt szeplő torrenteknek az összes .torrent fájlját kimásoljam valahova, hogy csak azokat rakom be qBitbe és máris megcímkézhetem őket és nem kell egyesével szétválogatnom?
    - Amit a qBit elment magának .torrent file azt miért az ellenőrző hash kóddal nevez el, miért nem hagyja meg a torrent fájl eredeti nevét?
    - Ha akarok egy backup-ot csinálni a beállítások, .torrent fájlokról meg a többiről, akkor csak ezt a két mappát kell mentenem?
    C:\Users\<username>\AppData\Roaming\qBittorrent
    C:\Users\<username>\AppData\Local\qBittorrent
    - Ha egy torrentre rákattintok jobb gombbal, akkor ott miért nincs olyan opció, hogy tracker frissítése és miért nem tudok prioritást adni egy adott torrentnek a többivel szemben?
    - Letöltöttel egy torrentet minden fájljával együtt 100%-ig és megjelent a letöltés mappában egy .unwanted mappa, ami üres. Gondolom ez a mappa, akkor kell, ha nem töltöm le teljesen a torrentet és akkor a felesleges szeleteket ide rakja. De mivel teljesen letöltettem, ezért nem értem miért jelent meg.

    Előre is köszi a segítséget!

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Cs1csó #17515 üzenetére

    Igen tudom, de az utorrent és a bittorrent új verzió meg csak úgy megettek 8 GB memóriát, más kliens meg nem tudom, hogy kompatibilis-e ezzel a kettővel, legalább is úgy, hogy a beállításokat és a futtatott torrenteket be tudjam importálni, a qbittorrent-ről pedig már sok jót hallottam, de pont ezek miatt nem próbáltam még ki.
    Őszintén? Úgy kb. 200 körül most, de általában nem hagyok benne ennyi torrentet, csak ugye ott a seed kötelezettség, meg hogy ne mondják hogy paraszt vagyok, ezért amíg van hely, addig a kliensben hagyom őket, bár 3 Mbit/s-es nettel nem sokra megyek felfele, de a szándék a lényeg.
    Méretekről annyit, hogy vegyesen van, vannak 1-10 MB közötti torrentek is (ebook), van pár iso is, amik 2-10 GB közöttiek (prog/game), illetve pár sd és hd film, a hd filmek olyan 5-25 GB közöttiek, de azokból nincs túl sok, max 40-50 db.
    Bár azt nem tudom, hogy a sok torrent okozza ezt a jelenséget, vagy nem, de mikor csak olyan max 50 torrent volt a kliensben, akkor is problémás volt a HDD és a memória kezelés, legalább is Win8.1-nél, talán Windows 7-nél nem voltak ilyen problémák.
    Egyébként írták páran, hogy a 2.2.1-es klienst használnak 500-as, illetve 1000-es DIGI nethez is Windows 8.1, illetve 10 mellett és nincs semmi problémájuk több torrentnél se, bár azt nem írták, hogy pontosan mennyinél.

  • Raynes

    tag

    válasz Argos #17529 üzenetére

    Jaja. Linux alatt meg a
    /home/Felhasználónév/.config/qBittorrent
    /home/Felhasználónév/.local/share/data/qBittorrent

    mappákat kell menteni qBittorrentnél. Az első a beállítások, a második meg a seedadatok, ez utóbbi a legfontosabb.

    uTorrentnél is valami hasonló, Windows alatt Application Data\uTorrent\resume.dat a legfontosabb. rTorrentnél meg a session mappa, az elérési útja a rtorrent.rc-ben van. Delugnál már nem emlékszem, hogy hova menti. Transmissiont meg csak próbálgattam, de tartósan nem használtam, szóval azt nem tudom, de nem is igazán akarom.

    [ Szerkesztve ]

  • Cs1csó

    félisten

    válasz havri1 #17542 üzenetére

    Üdv, a 2.2.1-es utorrent nem mai darab ki tudja végzetes kompatibilitási problémákba mikor fut bele, itt első sorban win 10 újabb és újabb build-jeire gondolok. Valószínüleg már próbáltad a QBITTORRENTET de szerintem nagyon jó alternatíva, a frissebb utorrentekkel és a régi utorrentekkel szemben.

    Amennyiben egy időben csak 1 letöltés aktív és az stabilan max sávszélen jön le akkor, maradj ennél a módszernél, szép sorban lejön mind, persze érdemes figyelni hogy a letöltési sorrendben a lassú kevés kapcsolattal bíró torrentek legyenek a végén.

    A max szálak és a torrentenkénti kapcsolatok szerintem okés, a feltöltési szálaknál lehet jobb lenne nagyobb szigor. Szép dolog a torrentezés de ha megöli a gépet az már nem jó :) jó próbálkozást.

    Ha sikerül megoldani a problémát megírhatnád, hogy milyen beállítást módosítva sikerült ezt elérned.

  • Raynes

    tag

    válasz bryant56 #17536 üzenetére

    Igaz 3.3.1-es qBittorrentet használok, de Arch Linux alá ez a legfrissebb. Mégse hiszem, hogy ez lenne az ok, mert pár napja még Win7-en használtam a legújabb 3.3.3-as verziót, és abban is volt prioritásállítás. Volt a 3.3.2-ben is. Fel tudnám persze tenni a 3.3.3-at, de nincs értelme, semmiben nem jobb, nem tud se többet, se kevesebbet.

    Vegyük az elejétől. Milyen gépen, milyen OS alatt, melyik forrásból származó qBittorrentet használod, és hányas verziót?

    Nálam a qB 70 torrenttel 30-40 MB RAM körül evett Win7 alatt, Linux alatt majd megnézem lefekvés előtt 115 torrentnél (1,3 TB-os seed) mit mutat (meg az indulás ikonállapotban dolgot is megnézem), de úgy emlékszem, hogy messze 100MB alatt volt. A RAM fogyasztásban a cache is benne van, ha azt a haladó beállításokban lejjebb veszed, akkor csökken a memóriafogyasztás is.

    Az tuti nem normális, hogy kilépsz a qBittorrentből, de a folyamatok között a háttérbe mindig fut. Igaz lehet egy kis késleltetés, míg menti el a torrentállapotot, a resume adatokat, de az csak néhány másodperc, nem szabadna bezárás után túl sokáig futnia.

    A stalledre és a fagyásra nem tudok mit mondani. A 900 torrent nem tudom, hogy mennyire lehet oka, nekem még egyszerre 350 torrentnél nem volt nagyobb seedállományom.

  • Raynes

    tag

    válasz Raynes #17548 üzenetére

    Na, megnéztem a többit is. A qBittorrent 114 torrent seedelésénél 91 MB fizikai, és 280 MB virtuális memóriát eszik, igaz ezek linuxos adatok, azt nem tudom, hogy hogyan vethetők össze a windowsos értékekkel. Szerintem nem vethetők össze, mert Gtk-s asztali környezetben (Openbox alapú LXDE) fut a qBittorrent Qt-s (KDE-s) libekkel, így egy csomó szart be kell töltsön, amit pl. Windowson nem kell megtennie.

    Az indulásnál pedig ott van, hogy mikor indul a rendszerrel, akkor Eszközök - Beállítások menü - Viselkedés rész - qBittorrent mutatása az értesítési területen - qBittorrent leküldése az értesítése területre, így nem csak tálcára csukva indul el. Lehet nem pont így szerepelnek, ezeket most csak én röpfordítottam így magyarra.

    Amúgy rájöttem arra is, hogy miért vannak hashelve a torrentfájlok nevei. Ezt a libtorrent csinálja, ami a qBittorrent alapját képezi. rTorrent is libtorrent alapú és ott is hashes névvel vannak a torrentek tárolva. Persze a valódi indokhoz nem jutottunk közelebb, erről talán a libtorrent fejlesztőit kéne megkérdezni.

  • WeghA

    tag

    Sziasztok!
    qBittorrentet használok és eléggé lassúcska a feltöltésem.
    UPC -s Technicolor tc 7200 modemem van.
    Tudok segíteni, hogy gyorsabb legyen?
    Mit nézzek át, milyen beállítások legyenek a modemen és a qBittorrenten?

  • Cs1csó

    félisten

    válasz huan #17809 üzenetére

    Üdv, érdekes, erre a menüpontra én is emlékszem (már qbittorrentet használok ez a funkció engem nem villanyozott fel anno sem) be lehetett állítani hogy ne valami noname beépített hanem akkor nálam is a listában ugye meg is jelent a többi telepített video lejátszó és ki is lehetett választani. A próban is benne kell lennie szép lassan zongorázd végig a beállításokat ott kell lenni valahol de lehet a próban kicsit megvariálták a logikáját.

  • woodworm

    veterán

    válasz enginev3.0 #17852 üzenetére

    Az utorrent és a bittorrent párosra mindez áll, de a qbittorrent teljesen más alapokon nyugszik és bár a felület hasonló, de pl. már a beállítások menü is erősen különbözik.

  • xigris

    őstag

    Sziasztok! MIlyen klienst ajánlotok win10 van a gépen qbittorrent van de a seed nem valami fényes pedig már minden beállítással próbáltam. Fontos lenne a stabil távoli elérés
    :R

  • xTREem

    tag

    válasz Cs1csó #18223 üzenetére

    Gép: i5/6GB/2TB HDD/Win10
    Net: 30/20
    Működő kliens: uTorrent 2.0.4 és 2.1.1
    Hibásan működik: weboldalról letölthető legújabb qBittorrent, Deluge és uTorrent.
    Torrentek száma:66
    Letölési/feltöltési sebesség korlát: 2800/1800
    Egyéb beállítások: amit a uTorrent beállít (Setup Guide menüpont) a megadott, illetve tesztelt netsebességnek megfelelően.

    Működő beállítások uTorrent 2.0.4-ből lettek átemelve az újabb verziókba és kliensekbe. Windows 10 által gyárilag telepített hálózati illesztőlprogram frissítve lett a legújabb, gyártóira és vissza. Az ndu.sys tiltva/engedélyezve lett registry-ből.

    Ezen felül a fentiek kombinációja is tesztelve lett. Ami jól működik az a uTorrent 2.0.4 és 2.2.1 verzió, mint írtam, bármilyen beállítások mellett.

    [ Szerkesztve ]

  • bryant56

    aktív tag

    válasz paolinho #18325 üzenetére

    Az AppData egy rejtett mappa ezért nem látod. A mappa beállításoknál át kell állítanod, hogy lásd a rejtett mappákat/fájlokat.

    Egyébként a srácok nem jól mondták! Mivel a Roaming mappában a Qbit, csak a beállításait tárolja. A Qbit 2 különböző mappába menti a dolgait és neked mind a 2-re szükséged van, hogy visszaálljanak a torrentek seed-be.

    Windows:

    preferences:
    C:\Users\<username>\AppData\Roaming\qBittorrent

    .torrent files:
    C:\Users\<username>\AppData\Local\qBittorrent

    Mind a 2 helyről kimásolod a qBittorrent-es mappát és miután újra raktad a géped, feltelepíted a qBittorrent-et. Elindítod, hogy létre hozza a mappákat. Bezárod, ekkor bemásolod a mentett mappáidat a megfelelő helyre és esetleg felülírod azt, amit a Qbit odarakott. Ha ezzel kész vagy, elindítod a programot. Ha jól csináltad, akkor minden ugyan olyan, mint Win újra telepítés előtt.

    [ Szerkesztve ]

  • Cs1csó

    félisten

    válasz TIT #18371 üzenetére

    Érdekes kérdés, pl. van 500 torrented, akár több száz GB adattal,de ezeken belül is van sok apró - pl. album, sorozat stb. és bazi nagy feltöltési sávszéled, és a kliens beállítása sem a legideálisabb = soksok ram. Nincs extrém sok torrent kliens - platformtól függ is ugye - sajnos végig kell próbálni. Itt mindenki a 2.2.1-es vagy hasonló utorrentet ajánlja én a qbittorrentet használom - de a futtatott torrentjeim és a sávszélem is vicc kategória tehát ram zabálásról nem tudok nyilatkozni.

  • Cs1csó

    félisten

    válasz geza844 #18531 üzenetére

    Minden okés, bal oldalt az a zöld gömb jelzi, hogy minden okés - ha baj lenne akkor sárga lenne (talán van piros is de én csak sárgával találkoztam) a zöld nyíl a letöltést a sárga nyíl a feltlöltést jelöli. Maga a SEED felirat a torrent neve mellett a sorban is azt jelzi hogy seedben van - menj be az ncore-ba és az aktivitás fülnél láthatod - seed kötelezett - vagy összes torrentnél hogy seedben állnak a torrentjeid.
    Az már más kérdés, hogy épp nem töltessz fel semmit, de ez a qbittorrenttel egyesek szerint elő szokott fordulni a torrentek aktivitása nem túl veretes, de a seedben tartja a torrenteket és a kötelező seed idő telik max lassabban mert alig tölt vissza, ugye a visszatöltött adatmennyiség is csökkenti a kötelező seed időt.
    Tény ha ELITE vagy LEGEND rangra gyúrsz akkor lehet kevés.

    Mennyi torrentet futtatsz? Több torrentnél több az esély is, hogy lesz kapcsolat, példa: nekem nagyon tré netem van - 0,5 Megabit felfelé, és nem is csak egy eszköz van a neten ezért én lekorlátoztam mind a torrentenkénti kapcsolatok számát a feltöltési szálakat is, a feltöltési sebességet 0,2 megabitben határoztam meg és csak 6 torrentem van seedben - de konkrétan az előbb töltöttem is fel ezzel a kis sebességel de ment.
    Nekem megfelelel, mivel nem kérek az utorrent kis trükkjeiből 5 éves verziókat meg nem teszek fel.

    Egy torrentet el is indíthatsz tesztelés gyanánt, ha ki akarod próbálni az utorrentet akkor vagy a régi 2.2.1-es verziót vagy a legújabb 3.4.8-ast tedd fel ennél a beállítások - haladó beállításoknál kell true-ról false-ra átállítani a közvetkezőket a reklámmentesítésért:

    1- offers.left_rail_offer_enabled/left_rail_offer
    2- gui.show_plus_upsell
    3- offers.sponsored_torrent_offer_enabled/sponsored_torrent_offer_enabled
    4- bt.enable_pulse
    5- gui.show_notorrents_node
    6- offers.content_offer_autoexec

    [ Szerkesztve ]

  • #54715584

    törölt tag

    Látom megindult a közösségi klienskeresés. :)

    Kipróbáltam a Vuze-t, ami nem nagyon jött be. Kicsit nehézkesnek tűnt, sok volt a baloldali sávban a felesleges dolog. Feldobált + funkciókat, amik más kliensben benne vannak (pl. peer zászlójelzés), és 5 percenként megakasztott valami felugró ablakkal. A keresője nem bizonyult hatékonynak, a metakereső pedig egy nulla volt. Nem próbáltam meg oldalt hozzáadni ezek után.
    A Leap-et nem próbáltam, az sokkal egyszerűbbnek tűnt, de azért kellene annyi beállítási lehetőség, mint uTorrentben.

    Feltettem a Deluge-t, ami elég egyszerű, a beállításai sem nehezek, viszont kicsit lomhának tűnik, és a torrentenkénti forgalomkorlátozás egyáltalán nem működik, többszöri beállítás után sem.
    Lefelé meglódul és aztán stabilan tartja is a sebességet, felfelé ugyanez a helyzet, ez tetszett benne. De még mindig nem az igazi.

    A Halite szimpatikus még, de azt még nem próbáltam. Valószínűleg az lesz a következő.

    Kár, hogy a qBittorrent-el ennyi probléma van, régen jól működött, még a keresője is jó volt.
    Most a Win10 kompatibilitás lenen a probléma? Lehet kipróbálom milyen rendszergazdaként indítva, esetleg régebbi win kompatibilitással.
    Mi okozhatja azt, hogy lefelé nem tölt, elakad a torrent? Írtátok, hogy felfelé sem tölt? Ezekre van valami magyarázat / megoldás?

    Itthon ncore ami szóba jöhet, más oldal is van, de előzőnél is volt, hogy nem ajánlott klienst használtam, vagy újabb verziót, nem volt vele probléma.
    Külföldi oldalakon azért kevesebb kliens van tiltva, nem hiszem, hogy problémát okozna.

    [ Szerkesztve ]

  • #54715584

    törölt tag

    Kukáztam a qBittorrentet, mert bár a kevés seed ellenére is stabil (és lassú) kapcsolatot tudott létesíteni és jó volt a keresője is, bizony a sok disk overload miatt botrányos volt a használhatósága. Az ETA sem volt mindig annyi, amennyit kijelzett, sőt, inkább duplája.

    Kipróbáltam az uTorrent 2.2.1-es verzióját, aminél viszont rögtön azzal szembesültem, hogy itt is van disk overload 100%. Viszont sikerült a beállításokat úgy megcsinálni, hogy ezzel ne legyen probléma. Sok oldalt átböngésztem, végül a saját józan logikám győzött. Ezekkel a beállításokkal nem zabálja a memóriát és nem is akad meg a letöltés azért, mert nem tud elég gyorsan lemezre írni. Hátha másnak is hasznos lesz.

    [ Szerkesztve ]

  • rioter

    csendes tag

    Helló!

    qBittorrent kliensnél arra keresném a módot, hogyan tudnám a beállításokat és a futtatott torrenteket (nem a letöltött adatokat, hanem csak a futtatott .torrent fájlokat) másik meghajtón tartani? A klienst feltelepíthetem a másik hdd-re, de a fenti két beállítás mindenképp a %appdata% mappában akar létrejönni. Azt szeretném, hogy, ha a rendszert újratelepíteném, akkor a másik hdd-n levő qbittorrent-et elindítva minden úgy futna rögtön, mint win reinstall előtt.
    Köszi

  • Exodius

    őstag

    Skacok!

    qBittorrent-nél érdemes kikapcsolni az OS cache-et, a memóriazabálás végett? Vagy ott vannak ajánlott beállítások, az alapértelmezetthez képest? :)

  • Exodius

    őstag

    Sziasztok!

    Két kérdés:

    1. qBittorrent-nél ti bekapcsoltátok a titkosítást? Ha be van kapcsolva, ha nincs, milyen előnye és hátránya van?

    2. Port beállításoknál mi az ajánlott és miért? Mitől lesz jobb tőle?

    Előre is köszönöm a várhatóan informatív és korrekt válaszokat! :)

    [ Szerkesztve ]

  • Cs1csó

    félisten

    válasz GEPESZ66 #18864 üzenetére

    Pont ez a probléma, hogy nincs üdvözítő megoldás. Amennyiben a fő forrásod az nCore akkor vagy a 2.2.1-es utorrent vagy a legfrissebb verziót használd - persze reklámmentesítve, haladó beállítások. Vagy a qbittorrent amire sokan panaszkodnak - ahogy te is - hogy nem tölt úgy vissza ahogy szeretnéd de az nCore-on is ajánlott - legfrissebb verziója - magyar nyelvű egyéb anomáliákat nem produkál, pontosoan számolja a seed időt amennyire tud tölt is vissza - bár ezt nem nagyon tudom tesztelni mivel gyenge a netem + engem nem zavar ha nem terheli halálra a gépet és a sávszélt elég ha csordogál vissza sokat van bekapcsolva a gép tehát visszatöltött adatmennyiségtől függetlenül is telik a kötelező seed idő.

    Ezt az nCore-ról másoltam ki:

    Operációs rendszer szerint:
    (Kiteszteltségi sorrendben.)
    Windows: uTorrent, BitTorrent, qBittorrent, Vuze, Halite
    Linux: rTorrent, Deluge, qBittorrent, Vuze
    MAC: Transmission, Vuze
    Telefonok/tabletek: Jelenleg nincs ajánlott kliens.

    Lényeg, hogy nincs üdvözítő megoldás, saját szubjektív preferenciám, hogy nem használok olyat:
    - amit nem fejlesztenek - utorrent 2.2.1-es 5éves
    - ami tiltott pl. az nCore-on - ami nem támogatott az értelemszerűen tiltott akár a tixati, bittornado

  • Hunreal

    tag

    Sziasztok!

    Első kérdésem:
    Van a gépemben egy 2010-ben vásárolt WD Green 5400-as vinyó, amit pár éve már háttértárolónak használok (doksik, képek, torrent), viszont anno két partícióra szedtem szét, amit azóta sem egyesítettem. A napokban 1000/200-as telekomos netre váltottam (Speedtest: 945/205, TPLINK 1043ND v.2.1, kábelen csatlakozok) és meglepődve tapasztaltam, hogy pl. a torrent 20-25 mega letöltést produkál csak. A diskmarkot lefuttattam (Set size: 1024*60, Rounds: 128, Runs: 320) és átlag írásként 50 mb dobott csak. Ebben az esetben a partíció a ludas vagy ezzel a vinyóval ennyit lehet kihozni?

    Második kérdésem:
    Illetve, végeztem egy olyan tesztet is, hogy a torrentklienst (qbittorrent) az SSD-re (Samsung 830 250GB) irányítottam rá, majd kiválasztottam egy 3500 körüli seed-es letöltést, de oda is csak 50-60 mb/secet értem el eddig max. Mi lehet a probléma? Nincs feltöltő vagy valami beállítási vagy egyéb probléma lehet, hogy a 90-100 mb közelébe se megyek?

    Rossz torrentkliens? Rossz torrent beállítás? Mi lehet a probléma?

    Köszi!

    Apropó! Config: ASUS M5A99FX PRO R2.0, AMD8350, 16 GB DDR3 1866mhz.

  • #65193216

    törölt tag

    üdv
    nagyon nagy szükségem lenne egy kis segítségre. nem tudom, mit csinálhatnék, tanácstalan vagyok.
    az van, hogy nem tudok letölteni, semmit, sehonnan. elindul a letöltés, jó komótosan, úgy megy 5-10 másodpercig, aztán leáll, visszaáll sorbanállásra, és vége a történetnek. nem változtattam semmilyen beállításon sehol, nem települt semmi új frissítés (legalábbis tudomásom szerint), újratelepítettem már a win 10-et is, nem segített.
    qbittorrentet használok, feltettem a legújabb verziót, ugyanazt produkálja. tényleg nem tudom, mit tehetnék. előre is nagyon szépen köszönöm, ha tudtok segíteni.

  • Tin

    veterán

    válasz Tin #19341 üzenetére

    na, és meg is van a válasz...

    átraktam a torrentet egy ssd-re, amiről nem megy semmi más, csak az. mivel az upload limit 20MB/sec, ezért karcos lenne, ha a vinyó okozná, de az meg főleg, ha az ssd. főleg olvasásnál, ennek nincs semmi értelme.

    a búnös maga a qbittorrent. és úgy fest, nem az átviteli sebességekkel van baja, vagy a lemez kezelésével, hanem egyszerűen képtelen több tucat szálat kezelni. valószínűleg friss torrentnél, ahol nagyon sok a leecher, és rengetegen csatlakoznak rám (30-40 aktív, szálanként 0,5-1MB/seccel töltve), megfekteti. amikor van 2-3 "nagy" peer becsatlakozva (akár 5-10MB/sec töltéssel) akkor nincs gondja, de amikor sok "kicsi", miközben a kicsi is azért megy rendesen, azt nem bírja.

    a használt ram felkúszik 1.8GB környékére, ott tetőzik, majd egy idő után dobálni kezdi a hibákat. gondolom nem jól van implementálva a program, mert nem figyeli, hogy betelik a ram, és többet meg nem hajlandó foglalni magának (ez a maximum). pedig van szabad bőven, ehetné nyugodtan.

    most a másik torrent 15MB/seccel megy felfelé, van 3-4 nagy peer (>2 MB/sec), a többi kicsi, de összesen csak egy tucat. ezt még simán, gond nélkül kezeli. valószínűleg a beállításokkal lehetne amúgy játszani, hogy a peer-ek számát korlátozni, vagy az upload limitet.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Cs1csó #19352 üzenetére

    Ahogy írtam is, többszáz gigát töltött fel ugyanazokkal a torrentekkel. Semmi sem változott, se a kliens, se a beállítások, csak a földrajzi helyszín, és az internet (illetve a router, de az jól be van állítva).
    A qbittorrent nálam tökéletesen jól működik, µtorrent pedig szóba sem jöhet, mert 1: bloatware vagy elavult, 2: csak windowson megy, nekem meg linuxom van.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • senki66

    senior tag

    Évek óta utorrentet használtam, a windows 10-re áttérés után jelentkezett a filmek alatti akadás. Itt ott felmerült ugyan, hogy az uTorrent okozhatja, de nem igazán hittem el, mert ha el sem indítottam a klienst, akkor is bejött az akadás. 2 napja az utorrentem megadta magát, 300+ torrent helyett 0-át látott csak és semmilyen mókolással nem tudtam visszahozni resume. dat, settings.dat és az oldok is elszúródtak, csak egy része látszik a torrenteknek. Na mondom itt az idő szakítani az uTorrentel, sok jót hallottam a qbittorrentről, ezért felraktam a legújabb verziót, de nem vagyok teljesen elégedett. Óriási pozitívum, hogy valóban megszűnt a filmek alatti akadás, de a torrentezés viszont nagyon nehézkes. A mások által említett probléma nálam is gyakran előfordul, hogy az éppen elindított letöltés rögtön "elakadt" állapotba kerül és csak az "erőltetett folytatás hatására, de akkor is csak nehézkesen indul be. A másik gond, hogy alig megy feltöltés ~280 címet seedelek, de csak nagy ritkán van érdemi feltöltésem. Statisztikát nem tudok, mert a régi torrentek egy részét sikerült átmigrálnom és azok a statisztikát is magukkal hozták, de a legtöbbször amikor ránézek a seed-re azt látom, hogy csak csordogál. Van valami megoldás ezekre a gondokra vagy "ez ilyen" , esetleg van valahol részletesebb leírás a javasolt beállításokról esetleg rossz ez a verziójú kliens 3.3.10 ?

  • gezatata

    aktív tag

    válasz woodworm #19729 üzenetére

    letöltöttem az itt dicsért orosz oldalról a qBittorrent v3.3.10 portable verziót.

    minden nagyon jól működik benne, csak a torrent fájlokat nem nyitja meg.
    bepipáltam a beállításokban " [a qBittorrent használata a .torrente fájlokhoz]", le OK-zom, de még sem megy. a gép újra-indításakor kiveszi a pipát.

    megpróbáltam még hogy a torrent fájlt alapértelmezetten a qBittorrentPortable.exe nyissa meg de akkor ezt a hiba üzenetet kaptam.

    nem telepítettem a qBittorrentPortable-n kívül mást.

    Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

Új hozzászólás Aktív témák