Keresés

Hirdetés

  • V Rising teszt

    gp Két évvel ezelőtt nem várt sikert hozott a Stunlock stúdió számára a V Rising, és most minden földi jóval teletömve kiléptek a korai hozzáférés árnyékából is. Nézzük, mit is hoznak a teljes pompájú véres kalandok!

  • Az akkumulátor AI lehet a Galaxy S25 fegyvere

    ma A jövőre érkező Galaxy AI funkció 10%-kal növelné az üzemidőt.

Új hozzászólás Aktív témák

  • killer

    tag

    válasz kem #1 üzenetére

    Azt nem sikerült kihámoznom, hogy milyen forrás anyagot kell a gépnek kezelnie.

    Mert ha pl. tömörítetlent, akkor felejtős a Pata/Sata hdd, ha DV, Mjpeg, stb..., akkor meg lehet úszni a SCSI-t. Lapnak 875P-set, procinak P4, 3GHz<, memónak jót, legalább 1GB-ot, a mennyiség sokkal fontosabb, mint a sebesség, 2GB ajánlott (ez alatt azt értem, hogy 1GB hipp-hopp el fog fogyni). VGA-nak elvileg csak a moncsi(kat) kell lekezelnie, belépőszintű elég. Személyes vélemény, hogy Raid0-n nem tárolnék semmi fontosat (paranoia rulz). Elméletileg tök jó, mert gyorsabb, mint egy hdd, de ha gubanc van, akkor kőkemény... Egyéb Raid megoldásoknál (10, 3, 5, 50) már a köteg is megeszi a keretet, tehát 2 hdd a neked való.

    Ja és célszerű a forrás anyagot megvizsgálni, nehogy olyan codec-et használjon, amit csak hardware-esen tudsz kezelni. Ha beleférsz az árba és elég a kisebb kapacitás is, ajánlott a WD Raptor. Nem, vagy csak minimálisan gyorsabb egy normális 7200-es hhd-nél, viszont az elérési ideje relatíve üt.

    mnx

  • killer

    tag

    válasz kem #17 üzenetére

    Sztem - jobban megszemlélve a keretet - Hitachi, a Raptor nem hiszem, hogy belefér. Bár még mindig nem derült ki számomra, hogy milyen anyagot kell vágni és milyen lesz a végtermék, min/hol lesz közölve, de valszeg egy Live is bőven elég lesz (az integrált hangcumi azért nem az igazi, de még az is lehet, hogy az is elég lenne), rögtön fogtál egy tizest (kb), ha meg külön kari sem kell, kb. 15-öt :)

    mnx

  • killer

    tag

    válasz kem #19 üzenetére

    Minden attól függ, hogy milyen anyaggal dolgozol, milyen formában kapod, hogyan kerül a gépbe, és hogyan kerül ki onnan.

    Azaz össze tudsz rakni valamit 150-ből, amin az összerakott anyagot cd-re, dvd-re vésel, vagy kiíratsz kazira, és alkalomadtán nézegetsz, vagy kisebb költségvetésű/szolidabb felszereltségű (rendszerű) helyen lejátszanak, de sokat ne várj. Mind1 milyen gépet teszel össze, ha broadcast az elvárás, pikk-pakk kevés lesz. Lehet az SCSI-s, duál procis, 4GB memós, néhány video- és effekt sáv és már csak a homokóra köreit számolgatod speckó hardware-es zsuga nélkül és persze azoknak is meg vannak a korlátai. Pedig a Premiere RT soft, ugye :D So, komoly munkához komoly technika kell, otthoni „videózgatáshoz'' egy átlag PC is ok.

    Ha jól sejtem mire kell a ketyere, akkor jó lesz az egy db 160-as is, partícionálva. Ez költségkímélő.

    160GB
    Variációk egy témára*: :)

    - 1db 160-as 7200-es Pata/Sata hdd -> ~25k HUF,
    - 2db 80-as 7200-es Pata/Sata hdd -> ~30k HUF,
    - 2db 73-as Raptor -> ~100k HUF,
    - 4db Pata/Sata hdd (Raid10) + JÓ Raid kari -> ~200k HUF,
    - 1db 146-os SCSI hdd + JÓ scsi kari -> ~250k HUF,
    - 4db 73-as SCSI hdd (Raid 10) + Raid kari -> ~320k HUF

    Memókat elfelejtettem: mennyiség inkább, mint időzítés. Nem sokra megyek a mondjuk 5500MB/s-sel a penyához mérten átlagos 4800-zal szemben, ha a Premiere 850MB-ot használ és a vinyó meg csak kerreg-kerreg...


    [Szerkesztve]

    mnx

  • killer

    tag

    válasz wiziloo #40 üzenetére

    Ez rendben van, csak ahogy már más is megfogalmazta, nem mind1, hogy miből-hogyan-mit-mibe...<-wiziloonak

    Én anno egy „csúcsgépnek'' számító 200-as MMX-en, űber brutál 128MB memóval, pár GB-nyi (asszem 2x2,5, vagy 2x5/PATA) háttértárral, Miro DC30-cal kinlódtam egy keveset, Premiere 4-gyel. Működött. Viszont SVHS/Hi8 volt a forrás, és jobb esetben SVHS lett a kész anyagból, de jellemzően csak VHS. Így tehát továbbra is azt mondom, hogy amíg az alapok nincsenek tisztázva, lehet vagdalkozni mindenfélével, mi jó, mi nem jó, nem sok értelme van.

    Példa 1:
    Barton 2500+, 512MB memó, 60GB hdd, egyéb sallang. Premiere fut, „vágni lehet'', néhány sávval el lehet maszatolni (DV), jobb esetben (vagy sok számolgatással) le is tudja játszani a cuccot (x felbontás mellett) akadás nélkül, maximum az erőforrásigényes részeket kihagyja. Ezzel is lehet Premierezgetni.

    Példa 2:
    Duál Xeon 3GHz, 4GB memó, több TB RAID köteg, Targa-3000, egyéb sallang. Ez tömörítetlen avi-val is képes RT a legtöbb feladatot elvégezni, de ahogy már írtam, ennek is van korláta, az áráról már nem is beszélve...

    Athlon64 sztem nem vágásra való. Értem ezalatt, hogy pl. egy 3500+-os csak szerencsés esetben teljesít úgy, mint egy 3,2-es P4.

    A Matrox karik „legendája'' azokban az időkben keletkezett, amikor valóban ritka volt a jó minőségű megjelenítés és valóban a Matrox volt a megfizethető és patent kategória. Ez a kor azonban már régen lejárt...

    mnx

  • killer

    tag

    válasz DcsabaS #42 üzenetére

    Ahogy kutyafuttában olvastam, nagyjából egyetértek, azonban a „SCSI felesleges'' sztem nem feltétlenül állja meg a helyét.

    Ha jól tévedek a tömörítetlen avi valahol 45MB/s körül játszik, amit a legtöbb mai új SATA/PATA hozni is tud. Ha tehát egy sávnyi adattal számolunk (azaz egymás mellé illesztett matatás mentes snittekről (RT megvalósulhat), vagy előre kiszámolt anyagról beszélünk, akkor is elég a RAID mentes SATA/PATA. A RAID 0-val a sebességet kívánjuk növelni, minimális, vagy 0 elérési idő javulás mellett, ami csak akkor számíthat valamit, ha nem a fentebb leírt (pl. egyszerre 3 filterezett/kulcsolt vedeósáv) 2-féle típus valamelyike a lejátszani kívánt anyag, de akkor már édeskevés lesz a hardware többi része, így megint csak az előre kiszámításhoz jutunk el, ahol elvileg elég a sima hdd. Ellenben a 0-s móddal bevállaljuk, hogy ha meghal az egyik vinya, elveszíthetjük minden adatunkat. Én ezért mellőzöm a RAID 0-t.

    A SCSI védelmében: gyors, de főleg alacsony az elérési ideje. Ez pl. x db TGA szekvenciánál erőteljesen pozitív. Hátránya, hogy aranyárban van :)

    mnx

  • killer

    tag

    válasz DcsabaS #44 üzenetére

    Ez tényleg érdekes és lehet, hogy kétkedve is fogadnám, de Max render alatt ugyanilyen furcsaságot tapasztaltam. A 3000+-os 64-ek 10-20%-kal gyorsabban renderelték ugyanazt a scene-t, mint a 3-as P4-ek, és ugyanez volt a helyzet magasabb órajelű P4-AMD-knél is. Ebből csak annyit tudtam leszűrni, hogy a igen erőteljesen befolyásoló tényező, hogy mit kell számolni és milyen render motorral.

    mnx

Új hozzászólás Aktív témák