Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xatos3

    senior tag

    na én meg nyitok egy új témát,

    a sok munka, meg a tartalmas magánélet miatt csökkent az aktív gamer óráim száma, és megváltozott a súlyozása az igényeimnek, átszervezem az informatikai felszerelésem:

    vettem egy LG 34 colos 144hz gamer monitort (LG 34UC79G)
    na mostmár értem mire van mindenki úgy kiakadva tényleg atom durva 60 herz után ez :D
    még a desktopon és minden sokkal gyorsabbnak tűnik, játékokban meg úristen! :D

    szereztem hakkelt realtek drivert, így állandó valódi DTS ben szól a windows 10
    (hackeeee: nem pro logic meg kamu mittomén mi! DTS ÉS KÉSZ! :DDD )
    ezt ki is használom jelenleg optikai spdif szálon egy yamaha rx-v350 erősítővel
    meg kellemes hangfalakkal

    A héten eladtam a h110 corsair hűtőmet extra am4 felfogatóval, és helyette vettem egy 212 coolermaster rgb hűtőt.
    Úgy voltam vele, úgyse overclockolok mostanság már, a 130watt TDP hűtő meg elég egy 65 wattos procira még húzáshoz is ha úgy alakulna mégis.
    bonus feature: az asus aura sync rgb headerbe van beduva a coolermaster így együtt , szinkronban karácsonyfáznak :DDD

    ezzel rá is térek a következő témára: mivel 2004ben neon színben úszó gépem volt

    és azóta csak alap világításom volt, és azóta berobbant az RGB tech, corsair 456X ház lesz a mostani trooperem helyett
    Képtalálat a következőre: „465x corsair”

    az RGB terveimhez hozzátartozik hogy szerencsére létezik egy zseniális szoftver a JackNet RGB Sync ami az összes elterjedt rgb gyártóval tud kommunikálni
    így az aura eszközeimet a corsair ICUE kijelölt ledjeiről klónozom vele

    pl virtuális billentyűzetről:

    tervben is van egy corsair bill későbbre a fent említettek miatt :P

    na és mi lesz a rengeteg meghajtóval amivel tele volt a trooper? >>
    Okosítottam a multban sokat magam nas téren és most egy 4 unit ATX házban van egy i3 4170 procis freenas BSD alapú szerverem ami sok sok funkciót tud, és 8 hdd fér bele.

    Egyik előnye az enterprise környezetnek amiben dolgozom, hogy megértettem mennyivel jobban megéri egy "lecsupaszított" midi gémer gép amit egy szerver támogat, mint - amit eddig régebben üzemeltettem - egy hatalmas battlestation számítógép tele vinyóval meg húzott procival meg stb
    Az össz költség a 2 kisebb géppel ugyanakkora kb, áramban is, alkatrészben is
    de a terhelés elosztás és a biztonsági mentés minőségbeli javulást hozott.
    Üzemeltetni nem sokkal bonyolultabb, de a struktúrált hálózatot megépíteni, megtervezni meg szerver stb sok sok szellemi munka volt - de megérte.

    [ Szerkesztve ]

    [Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

Új hozzászólás Aktív témák