Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pendre54

    addikt

    válasz STC Speed #8136 üzenetére

    Az tuti. A bevonulás után volt két hónap kőkemény alapkiképzés, és csak utána jött a katonai eskü, addig a laktanyát csak kiképzési célból hagyhattuk el. Én a gimiben versenyszerűen kosaraztam, igazolt játékos voltam, a helyi NB2-es kosárcsapatnál, szóval azért volt kondim a bevonuláskor. 194 cm magas, és 81 kg-os voltam bevonuláskor, de az alapkiképzés után 77 kg-ra lementem, anyámék a katonai eskünél majd szívbajt kaptak, amikor megláttak. :D
    Hetente, 3-4 terepkiképzés, gyakran teljes menetfelszerelésben (alapból 20-25 kg), nem ritkán 8-10 km-es erőltetett menetben, ja és ez augusztusban, szeptemberben, sokszor harminc fok felett.
    És persze nuku, mobil, fészbuk, stb. ;]
    1972 decemberében volt egy 3 napos zászlóalj gyakorlat a Bükben. Pechemre, a felderítő rajba osztottak be, és a saját cucc + AMD 65-ön felül, még cipelni kellett egy jó 20 kg-os urh adóvevőt is. Mivel ugye mint felderítők, kilométerekkel, a zászlóalj előtt jártunk, nem volt lehetőségünk sátrat verni, kénytelenek voltunk, a puszta földön aludni, már amennyire lehetett a mínusz 3-4 fokban.

    [ Szerkesztve ]

    "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

Új hozzászólás Aktív témák