Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • haly

    őstag

    válasz devilinsid3 #9285 üzenetére

    Szerintem többször ne írd le a véleményed, mert szinte az egész fórum ellened van ebben. Az az igazság, hogy eléggé szubjektív a dolog, tehát annyira nem lehet rajta vitázni, mint azt pár ember gondolja. Valakinek ez jön be, valakinek az. A legtöbbünknek bizony több kell 30 fps-nél a kényelmes játékhoz. Azt azért hozzátenném, hogy ez a játék motorjától is függ. Írtad, hogy több játékon sem érzel különbséget. Lehet, hogy így van, mert például pár játéknál bőven elég 40 fps a folyamatossághoz. (például a Crysis) Autós játékokban is inkább a fix 30, mint az ingadozó 30-60.

    Amúgy van olyan, aki erre különösen allergiás. Többek között én is ilyen vagyok. Engem sajnos még a film 24 fps-e is zavar néha. Ha a kamera pásztáz, egyszerűen röcögve, darabolva megy az egész kép jobbra, vagy balra. Van olyan progi, ami 60 fps-é konvertálja valahogy a filmeket. Erről azt hiszem pont PH-n volt egy logout cikk, de most nem akarok keresgélni. Lényeg a lényeg: sokan azt hiszik, hogy a szem 24 fps-től már folyamatosnak lát MINDENT, pedig ez közel sem igaz. Vannak olyan esetek, mint a fent leírt példa, ahol bizony észreveszi az ember, és zavarja is az a 24 fps. Játékokba meg elképzelhetetlen. Remélem még a topic élete folyamán vagy hatszázszor felhozzuk ezt a témát, mert még nem volt elégszer kitárgyalva. ;]

Új hozzászólás Aktív témák