Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Markycio

    csendes tag

    Sziasztok!
    Még teljesen új vagyok itt szóval sorry ha elvétenék valamilyen protokolt!

    Problémám a következő: Adott két gép amiben videokártyát akarnék cserélni, de érdekes módon ami az enyémből menne át a másikba (nvidia 9800gt), az a másik gépben el sem indul, fekete képernyő, a gép pittyen négyet és utána semmi...a vicc sajnos az hogy egy régi gépbe is belepróbáltam és ott is hasonlóképp reagált, viszont az én gépemben tökéletesen működik...

    A két gép

    1.(enyém)
    Intel Core2 Quad 9300 2,5 Ghz 6Mb chache
    AsRock P43 Twins 1600 alaplap
    Gigabyte Nvidia 9800GT 1GB
    2.
    Intel I5 2,8 Ghz
    Asus P7H55 alaplap
    Gigabyte Nvidia GTX460

    A két vidikártyát cserélném, de a GT kártya az én gépemen kívül másik két gépben nem indul el egyáltalán, a venti pörög meg ilyenek, de nincs kép csak 4 pittyenés (egyébként ugyanez a 4 pittyenés van ha vidikártya nélkül inditom el a 2. gépet) kb mintha azt érzékelné hogy be se tettem kártyát vagy nem tudom...

    Segítsetek kérlek ha tudtok, már két óra bios állitgatás után sincs változás pedig egy rendszergazdával bütykölünk

    köszi

  • Markycio

    csendes tag

    válasz spista222 #25994 üzenetére

    Hello!
    Boccs a késői válaszért, de nem voltam netközelben!

    Szóval természetesen az inditáskor a megfelelő dugók be vannak dugva a tápból a kártyába. A GTX kártya ami most benne van, ugyebár 2 dugót igényel, az én 9800GT-m viszont csak egyet, azokból dugok be egyet ami a másikba is van dugva. szoval elméletileg azzal nem lehet probléma, tudom hogy kell egy kártyát betenni megfelelően :)
    Amit javasolsz azt még nem probáltam, nem is gondoltam hogy egy reset jot tehet a dolognak, majd rátesztelek hátha, miután nem indult, természetesen a bekapcsolo gombal kikapcsoltam, és még egy párszor megprobáltam, nem tudom miért lehet különlegesebb egy reset neki miután nem állt fel, de egy próbát megér.
    A vicces az hogy nem dugom rá a tápot a kártyára akkor is ugyanaz a 4beep halható és ugyanaz történik (fekete kép és semmi), ezért én is gyanakszom már a tápra, de akkor hogy lehet hogy egy ezerszer jobb GTX kártyát elvisz és az én 9800GT-et meg nem...a GTXnek sokkal több kakaora van szüksége ha jol tudom!? :)
    Persze közben megemlítem hogy a GT kártyám másik két gépben tökéletesen indul, amiből az egyik az enyém a másik amin próbáltam az meg egy őskövület kb! :)

Új hozzászólás Aktív témák