Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kezdő

    senior tag

    Hi!

    Adott egy régi, de hibátlan gép:
    Abit Nf7-S 2.0, AMD Barton 2500+(@2800+), 1GB RAM, SATA vinyó és a lényeg ATI Radeon 9800.

    Ez a gép vígan futtatta az XP-t, de úgy gondoltam kipróbálom rajta a Windows 7 Starter változatot (nincs benne Aero, teljesen alap rendszer)

    A gép tökéletesen működik vele, az élményindex 3,2 az is a proci miatt, szóval a mai napig le a kalappal a 9800 előtt. :)

    Viszont hivatalos win7 driver nincs hozzá. Az ATI a 10.2-es Vista drivert ajánlja azzal a megjegyzéssel, hogy az csak WDDM 1.0-ás, de ez engem nem is érintene, hiszen a Starter változat Aero mentes.
    A rendszer alapból a Microsoft WDDM driverét teszi fel. A netezési élmény és úgy általában a sebesség teljesen megfelelő, de a multimédia teljesen kifekteti.
    Egy mezei DivX/Xvid (700MB) akadozik, főleg beletekerés közben. (MPCHC, VLC)
    Egy MPEG2-es DVD teljesen padlóra küldi. A proci terheltsége 100%. Tudom nem mai gép, de XP alatt ez meg se kottyant neki.

    Gondoltam a VGA driver lehet a hiba, próbáltam telepíteni az ATI féle 10.2-t.
    A telepítő szépen le is fut, viszont amint frissíti a VGA drivert a rendszer onnantól kezdve szétesik a kép és semmi se segít rajta.
    Úgy tudok csak életet lehelni belé, ha csökkentett módban eltávolítom az eszközkezelőből a VGA+driver párost, akkor a következő újraindításkor a rendszer megint felismeri és telepíti a Microsoft driverét.

    Valakinek valami ötlet? Miért nem megy nekem az ATI driver?
    Neten utánaolvasva másnak megy Windows 7 alatt, csak az Aero effektek hiányára panaszkodnak....

    Jó lenne, ha ezt meg tudnám oldani, mert minden másban fényévekkel jobb ez a Windows 7 Starter az XP-nél....

Új hozzászólás Aktív témák