Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • ghajnal

    csendes tag

    Sziasztok.

    Ez a hozzászólás kérdés és válasz is egyben.. mindegy, majd meglátjátok.

    A következő a probléma: (8800GT-vel TV kimenetet nem tudok beállítani..vagy DE !?)

    TV OUT-ot szeretnék beállítani, azaz képet a a hagyományos TV-mre, de nem nagyon akar összejönni. Nem vagyok kezdő, korábbi vga karikkal secperc alatt összehoztam (ATI/nvidia)

    Láttam korábban ilyen hozzászólást itt a fórumban, de nem tudom már hol van.

    A probléma az, hogy az nvidia control panelben mászkálva nicns lehetőség kiválasztani az S-Video kimenetet, sőt, semmiféle kimenetre vonatkozó beállítás nincs és így persze kép sincs a TV-n. Azaz de, ahogy kattintgatok a menüpontok közt, egy-egy villansára beugrik a képa TV-n egyértelműen látszik, hogy a windows desktopom virít ott, még ha csak egy pillanatra is. Na zsírpontosan ilyet már írt valaki a fórumban korábban.
    Írtam a hivatalos supportnak, hogy hogyan is kellene TV kimenetet beállítanom, közben külföldi netes fórumokon megtaláltam pontosan ugyanezt a problémát, de konkrét megoldást még nem láttam.
    Az nvidia support végigszopatott a "biztos hogy jó a kábel?" kérdéseivel, illetve a segítőkész "rakjá fel akkó másik drivert" ötleteivel. (ok, honnan tudhatnák, hogy egy kezdő, vagy egy profi ír nekik). Több mint egy hónapja már eszkaláltak a support második szintjére, ahonnan válasz még nem érkezett. Így magam próbáltam megoldani a problémát, ami félig sikerült, félig meg nem, szóval eléggé hendikeppes a dolog.

    Egy ideje a forceware driverek ÚJ control panelt kaptak, ami szép és csilivili ámde közutálatnak örvend, ergó szar. S-Video kimenetet nicns lehetőség beállítani, és ezért nincs kép a TV-n. A "miért nincs kép a TV-n" kérdés ezzel megválaszolva.
    A RÉGI control panelben, -amit amúgy neten classis control panelnek hívnak- BE LEHET állítani az S-Video kimenetet, és úgy lesz kép a TV-n !!!
    (Kis kitérő, hogy hogyan lehet előcsalogatni a régi cplt: windows registryben kell egy kicsit turkálni; neten megtalálható, hogy pontosan mit. Én több, eltérő módszert is találtam.)
    Tehát ott tartottam, hogy van kép. Igen, de fekete fehér. Ez azért van, mert rossz szabvány van beállítva. (NTSC/PAL). Akkor szokott fekete fehér lenni, ha NTSC van beállítva a Magyarországon használatos PAL helyett. Jó, hát állítsuk át PAL-ra... De hogy is lehet ezt megtenni? Hát, a régi control panelben mélyen az erre vonatkozó ablakban egy lenyíló listában kiválasztjuk hogy PAL. Na itt lehet anyázni, mert amikor lenyitjuk azt a bizonyos listát, ahol is alapból láthatjuk hogy NTSC van beállítva, döbbenten tapasztaljuk hogy a lista üres, sőt, még az alapból beállított NTSC szövegecske is eltűnik. Köszönjük nvidia, professzionális programozás.
    Ha az előbb említett registry hackeléssel visszahozzuk az új control panelt, akkor már át lehet állítani PAL szabványra, és mekpajuk a hőn áhított szinesképet a TV-n.
    A szépséghiba az, hogy ezeket az állítgatásokat a gép elfelejti minden rebootnál, szal a kontrol panel ide oda állítgatását, a szabvány kiválasztását minden egyes alkalommal el kell játszani....

    Ezt nem árultam el a hivatalos supportnak, mármint hogy időközben sikerült megcsinálnom, mivel szerintem nem várható el egy mezei felhasználótól, hogy külföldi hardveres fórumokat búljon, és megtalálja ott azt, hogy egy "Sedonadisable=2" nevű és értékű DWORDot szúrjon be a registrybe az nvidia egy bizonyos könyvtárába. hát LOL

    Na, eleget írtam. A lényeg, hogy ez valszeg nem a 8800GT problémája, hanem driver betegség. próbáltam legújabbal, kicsit régebbivel, sőt, még omega driverrel is

    Szóval a kérdésem, hogy meg tudta-e ezt már oldani valaki (kicsit kultúráltabban, mint én) ??? az legyen szives írjon emailt, privát üzit, levelet, bármit

    Akinek hasonló problémája volt, és ennek a postnak a segítségével sikerült szines képet előállítania a tévén, annak; szivesen, máskoris.

    Ja, ez a "trükk" vagy mi sem működik minden driverrel, van, aminél ment, van amivel meg nem.
    kész ennyi, sziasztok

  • ghajnal

    csendes tag

    van valakinek ötlete a 14798-as postommal kapcs, hogy merre tovább? :(
    (Tv out probléma)

Aktív témák