Keresés

Hirdetés

  • Megbírságolták a Razert a Zephyr maszkok miatt

    ph A cég elég olcsón megússza az ügyfelei félrevezetését, de az üdvözlendő, hogy az Egyesült Államok hatóságai nem siklottak el az ügy felett.

  • Lunar Lander Beyond teszt

    gp Nagyon sok évtizeddel az eredeti Lunar Lander megjelenése óta ismét ezen a címen jelent meg Atari logóval egy játék. Vajon mennyit javult a játékdesign a hetvenes évek óta?

Aktív témák

  • pckownz

    senior tag

    válasz pckownz #29032 üzenetére

    Hopsz, elfelejtettem leírni, hogy egy gigabyte hd4850-ről van szó.

  • priti

    addikt

    válasz pckownz #29041 üzenetére

    A giga lapoknál ez tipikus, hogy tesztprogramokkal stabil a tuning, de mégis előfordul, hogy melegen újraindításkor, pl. telepítés után nem áll föl és visszateszi default-ra sok embertől hallottam és nekem is csinálta a DS4, nálam az FSB-nek kellett adni egy kis feszt és az megoldotta, szerintem nálad is ez lesz, de ez nem ide való téma.

    Hardverlesen

  • katt777

    félisten

    válasz pckownz #29046 üzenetére

    Bármekkora lapozófájl szívathat, még ha most nem is ez az esélyes.

    priti: Nem felejtem el, mert valahogy nálam ilyen sok-sok ATI kártyánál sem fordult elő, kivéve, amikor még CCC-t használtam, amit soxor semmivel nem lehet normálisan letakarítani a gépről.

    Azt se feledd, hogy a GPU/VRAM órajelek nem statikusak, könnyen felugorhatnak olyan magas értékre, hogy azt a driver hibának érzékeli (de akkor meg hardver hiba, ergo nem 100-as a kártya), és akkor is jön a GPU recovery (nem beszélve az elqrt Powerplay 2-ről, amely már egy ablakváltásnál is 3D-be kapcsolgat). Ráadásul a monitorozó programok sem milliszekundumonként mérik az adatokat, ergo 999°% eséllyel észre sem veszed a hibát. ;) Ezért szokták az ilyen gázos VGA-knál kikapcsolni ezt a funkciót, ha a kari már be lett tesztelve. HD48xx sorozatnál ugyanez van a hűtéssel is, az is horribilis értékekre képes felugrani (pl. max 4000-es fordulatú ventinél 8000-re és hasonlovak). De akkor sem önmagában a driver hibája, hanem az adott VGA-é, illetve az egész HD48xx sorozat tervezőié.

    Az összes fenti hibától meg lehet szabadulni ATT-szal (v. RivaTunerrel), amely nem hagyja az órajeleket és egyebeket ugrálni, így az ember az összes CCC-s hibaszarságtól megszabadul. :)

    "Azért ha prime stabil az jelent valamit.": Persze, azt jelenti, hogy a Prime rendben lefut. :P Azaz megközelítőleg stabilnak tekinthető a rendszer.

    Ja, hát a VGA-drivertől mentes OS mentés minimum követelmény ma már, hogy ennyit "fejlesztettek" mindenfélét. :((( Így persze a usernek sokkal több a lehetősége a különböző hibák okainak kiderítésére, máskülönben meg csak használná élvezettel a hardverét, esetleg nem is akarná lecserélni, az meg kinek jó? :F :)) :W

    Minden játék, tesztprogram másképp terheli a hardvert, és lehet, hogy egy látszólag igényesebb program tökéletesen fut, míg egy egyszerűbb kiakasztja a rendszert, csak mert egy olyan szegmenst használ valamiből, amelyet a másik nem, és esetleg pont ott jelentkezik a hiba.

    Hát, érdekes hardverekkel nekem is volt már dolgom, de attól még nem feltétlenül a driverük hibás. Azt is sokan hajlamosak elfelejteni azt is, hogy bizonyos gyártók nem véletlenül adnak ki saját drivert, csak persze a sok okostojás feltolja a legfrissebb ref. meghajtót, aztán csak les, hogy ilyen-olyan baja van a gépének. :(((

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • Badi82

    tag

    válasz pckownz #29171 üzenetére

    Nekem is így van összekötve, nekem is kb. 4 méterre van. Készíteni kell hozzá kábelt. A legegyszerűbben RCA-val tudtam megoldani. Aztán RCA-S-video átalakító. Nekem 4870-es a kártyám.

    Nec Arte Nec Marte

  • Badi82

    tag

    válasz pckownz #29175 üzenetére

    Hát, nem annyira. Bemész egy villamossági szaküzletbe, elmondod, mire szeretnél vezetéket venni. És a szakavatott eladó ad neked méterre.

    Nec Arte Nec Marte

  • katt777

    félisten

    válasz pckownz #29210 üzenetére

    Persze: ott van, hogy 512MB a video RAM. Ha megnézel egy Crysis benchmarkot, az is jelzi, hogyan használja a rendszer memóriát is a graf. megjelenítéshez. Pl. nekem is van ATT szerint 1GB textúra-memóriám... De átmegyek W7 alá megnézni.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz pckownz #29215 üzenetére

    Igen, bár persze jó lenne, ha hirtelen ennyi VRAM kerülne a VGA-ra... :DDD

    Dany007: Akkor ez most táp, vagy VGA. A hektikusságból ítélve VRM lesz, de erre írtam, hogy csak másik gépben/másik táppal tudod meg. Kivéve persze, ha valami más romlott el a gépben, és leszívja a tápot... :U (pl. vinyó, DVD)

    #29226: Jó nagy marhaságot mondtál 420W-os táphoz és az adott konfighoz. :( Hiába van pénze akár egy csúcs 2 GPU-s kártyára, minél erősebbet vesz, annál gyengébb teljesítményt fog kapni azzal a gyöngus procival. ;)

    priti: Hát de akkor csal a megjelenítő, mert hiába kicsinyít, 1680x1050 lesz a felbontás. De akkor tényleg a megjelenítőd gáz, én ahány ATI-st ismerek akár 72"-os LCD TV-vel is, mindnek "faltól falig" van képe.
    Gar-ra ne írj hülyeséget, vazze! :(( :(

    #29229: És persze a táp csak egy dolog, ugye, a kolléga szépen leírta a cuccot is, aztán remélte, hogy normális válaszokat kap. De legalább 1-et talál itt. :P

    attila206: Pontosan a számla szerinti árban kell VGA-t kapnod, mert annyi pénzt perkáltál le, amit ráadásul azóta használtak is. Ha kevesebbel beéred (értsd: rád sóznak valamit), amivel nyilván megpróbálkoznak majd, hülye vagy. Fogyasztóvédelemnél is megkérdezheted, és ha át akarnak b.szni, hivatkozz arra ártatlanul, hogy te megkérdezted, és azt mondták, stb...

    #29221: Akkor át is fognak b.szni. :P

    bumper: Az enyém pl. (Fekete hűtős, 9 cm ventivel kék nyákon.)

    bojar66: A te konfigodba egy 4850 is csak erős tuninggal lenne kihajtva, ergo sztem HD4770-4830 körül keresgélj.

    Krystal_s: ATI oldalán kell lennie egy "régebbi driverek" linknek, ill. driver-gyűjtő oldalakon is fent lehet. Esetleg a kijelzőt nem ismeri fel a driver ebben a cuccban, annak a driverét feltetted?

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Aktív témák