Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tamás24

    tag

    Sziasztok!

    Van egy Clevo M72SR típusú notim, ami bekapcsolás után folyamatosan sípolni kezd, szétkaptam és kipróbálva mindent kiderült, hogy USB billentyűzetről bejutok a biosba úgy 2 perc agyattépő sípolás után, tehát az alap billentyűzete szinte biztosan meghalt, biosban minden más lát, de itt jön a csavar.
    A folyamatos sípolás megmarad és a biosban láthatóan úgy funkcionál mintha a szürkeplusz (+) nyomva tartaná valami (folyamatosan pörögnek a számok ahol a kurzor van és nőnek, vagy ha minusz nyomok kicsit lassul a növekedés), kiszedtem a beépített billentyűzetet, de így is maradt a jelenség, ami miatt persze a gép nem indul el. Van Ötletetek? :U :W :W :W

    Ha valami működik ne próbáld megjavítani.

  • Tamás24

    tag

    válasz ati012 #10289 üzenetére

    Pontosan ilyen mint a ennek a gépnek.

    [ Szerkesztve ]

    Ha valami működik ne próbáld megjavítani.

  • Tamás24

    tag

    válasz bianca3 #10292 üzenetére

    tudtommal az áramerősség és feszültség szorzata a fogyasztás,így AxV=max kimenő fogyasztas. A 65wattot lehet megeszi a hálózatról az adapter de nem tud annyit leadni csak az áramszámlád emeli...azért valaki erősítsen meg.

    Ha valami működik ne próbáld megjavítani.

  • Tamás24

    tag

    Sziasztok,

    Segítségre lenne szükségem egy notebookkal kapcsolatban.
    Típusa: Acer E1-772g
    A gond a következő: Egyik naptól már nem indult el a gép...
    1.. jelenség - Ha bedugom a hálózati töltőt a gépbe, akkor minden beavatkozás nélkül (értsd bekapcsoló gombot se nyomtam még meg) azonnal felvillan a power led és elindul, felpörög a CPU venti majd 2 mp után leáll és újra bekapcsol...ez így megy végtelenségig ha hagyom.Ha közben egy billentyűt lenyomva tartok akkor míg nyomva van, addig nem kapcsol be újra.
    2.. jelenség - Ha töltő nélkül aksival megnyomom a bekapcsoló gombot, akkor ugyanúgy elkezd pörögni a cpu venti és a power led világat 2mp-ig majd leáll a gép de nem is kapcsol be többet, csak újabb gomb bekapcsoló gomb megnyomására.

    Egyéb infók: A képernyő mindvégig sötét, se villanás se semmi. A processzor sem és a GPU chip sem melegszik. A töltő és az alaplap is megkapja stabilan a 19 voltot, másik töltővel is ugyanezt produkálja
    BIOS még csak nem is sípol.

    Próbáltam a következőket:
    - minden perifériát lehúzni az alaplapról
    - Az alaplapi elemet kivettem, a bekapcsoló gombot 2 percig nyomva tartottam.
    - Feldugtam egy külső monitort hátha ott látok valamit
    - Kimértük a töltő IC-t száma alapján és úgy látszik minden stimmel vele.
    - Kimértem a legtöbb ellenállást amihez még volt türelmem és a kondikat is, de semmi gyanúsat nem találtam.

    Van valakinek bármi ötlete, hogy lehet kideríteni mitől kapcsol le vagy indul újra?
    Nagyon jó lenne ha tudna valaki segíteni hogy mit keressek, vagy mit mérjek ki

    Ha valami működik ne próbáld megjavítani.

  • Tamás24

    tag

    válasz NemTom1988 #32564 üzenetére

    Ha boltban újonnan vetted akkor lehet 2 általános probléma is, sajnos nem igazán tudsz egyikkel sem mit kezdeni:
    1. A BIOS úgy van beállítva, hogy vagy alacsony a CPU stepping hőmérsékletküszöbe és mikor eléri a felpörgetési határt felgyorsul a venti majd mivel egyből alá is megy a hőmérsékletnek vissza is kapcsolja alacsonyabb fordulatra. Ezt talán a gyártó javítja egy BIOS updatettel ha szerencséd van. Kitesztelni úgy tudod hogy pl GPU-Z-t loggolva futtatod és nézed hogy mikor felpörgött akkor éppen milyen hőmérséklet volt és mennyit csökkent mikor leállt a venti.
    2. Mostanában a gyártóknak szokása hogy úgy konfigurálják a ventillátor szabályozást hogy nem a hőmérséklet vezérli hanem a CPU kihasználtsága = ha az egyik CPU mag felé meg egy bizonyos kihasználtságnak akkor egyből felkapcsol a venit maxra (sajnos mi a cégnél is belefutottunk egy ilyen DELL szériába és vagy 7 új gép is ezt csinálja. Már az idegeinkre megy, hogy a 400.000Ft-os laptop folyton traktorozik és a gyártó szerint ez normális) Ezt könnyű kitesztelni mert elindítasz egy CPU szál terhelő programot, ami az egyik magot széthajtja a többit nem és egyből látod hogy ez a gond

    Ha használtan vetted akkor javaslom hogy takaríttasd ki és onnantól havonta sűrített levegővel fújd ki, hogy ne hagyja felgyűlni a port a hűtőben.

    Ha valami működik ne próbáld megjavítani.

  • Tamás24

    tag

    válasz #74018560 #32570 üzenetére

    Korábban mennyit bírt az aksi, most mennnyi bír? Lehet hogy véletlenül nem a saját aksiddal kaptad vissza hanem egy hibással.

    Ha valami működik ne próbáld megjavítani.

  • Tamás24

    tag

    Sziasztok, korábban már próbáltam segítséget kérni, de nem igazán jött válasz, ezért gondoltam újra felteszem a nagy misztifikált kérdést:

    Van egy acer e1-772g notim aminek a következő gondja jött elő:
    - Ha le van hajtva a kijelzőt és benyomom a töltőt, akkor a laptop 1másodpercenként elindul majd lekapcsol és újraindul. Végtelenségig folytatja ha hagyom (Ventik pörögnek, dvd megmozdul, usb pendrive felvillan)
    - Ha fel van nyitva a kijelző és benyomom a töltőt, akkor nem történik, semmi. Miután a bekapcsoló gombot megnyomom a laptop 1másodpercig elindul majd leáll és úgymarad. (Ventik itt is pörögnek, dvd megmozdul, usb pendrive felvillan)
    - Az aksi töltő fel sem villan mindegy hogy van-e hogy dugom be akku.
    - Próbáltam a következőket: másik RAM slot és másik RAM-ot szereztem.
    - cseréltem töltőt
    - Kivettem minden áramforrást és a CMOS elemet és nyomva tartottam 70 másodpercig a bekapcsoló gombot.
    - CMOS elemet vissza sem raktam biztos ami tuti, így biztosan elfelejt mindent indításkor a BIOS.

    Van ötletetek hogy menjek tovább? GPU? CPU? BIOS?

    [ Szerkesztve ]

    Ha valami működik ne próbáld megjavítani.

Új hozzászólás Aktív témák