Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Francia91

    veterán

    Üdv mindenkinek!

    Került hozzám egy ASUS EEPC 1011PX típusú netbook újrapasztázásra, mert 101 fokon ment a proci (Intel Atom N455, 1.6 GHz). Szétszedtem, a borda és a CPU magja között Gap Pad volt gyárilag. Ugyebár e közé nem kell paszta. Betettem a Gap Pad helyére egy mindkét oldalán felpolírozott, majd szinte tükröshöz hasonló felületre finomított 1 Ft-os érmét (A Gap Pad-dal azonos vastagságúra csiszolva), mivel ezzel sok notinál tudtam helyettesíteni a Gap Pad-ot sokal jobb hűtésteljesítménnyel, az érme mindkét oldalára tettem egy pici pasztát. Csakhogy a netbook esetében nem lett semmivel sem hűvösebb a helyzet. Eztán lecseréltem egy 0,5-ös sárgarézlemez darabra, ami tükrös felületű, szintén ment paszta mindkét oldalára, így most 10 perc Aida64 stresszteszt után 96 fokig melegszik a CPU... Mit lehet ennek cseszni? Vörösrezem nincs, az tudom, hogy jobb lenne. Egyszerűen olyan pici ventit kapott, hogy szerintem nem tud elegendő levegőt szállítani a megfelelő hűtéshez. Ha már a réz sem segít, csak 4-5 fokot, akkor nemtom

    [ Szerkesztve ]

    "Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

Új hozzászólás Aktív témák