Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • AtHoS

    nagyúr

    Hali!

    Egy barátom vett nemrég ACER Aspire 5536G-643G32MN laptopot. Használja már 1-2 hete és most megkérdezte tőlem, hogy normális-e, hogy:
    Idézném a pontosság kedvéért:

    "...nemtom lehet kicsit melegszik benne a proci.
    Játék alatt max terhelésen 84 fok volt a max., üresjáratban meg olyan 62
    a GPU az nem melegszik egyáltalán (érdekes). Játék alatt 70-75-fok szokott lenni maximum.
    Vettem egy lapos hűtőt, mert aggódtam kicsit. Ha bekapcsolom akkor 80 fokra leviszi a procit, a GPUt meg 68-ra,de annyiból "gagyi" a laptop hogy nincsenek szellőzőnyílások az alján egyáltalán. Csak a helyei de abból meg nincs kiszedve az ilyen kis műanyag
    izék (de abból se sok van) szóval azért nem hűti le sztem az exra hűtés sem annyira, mert nincsenek szellőzőrácsok alul, csak egy hátul ahol távozik a meleg levegő.

    Szted normális a a CPU 84 fok terhelés alatt, üresjáratban meg a 62 fok?
    a GPU-nál meg a 70-75 fok terhelésen, üresjáratban meg a 62 fok?
    "

    Mivel nem tudok érdemben nyilatkozni így megkérdezném a hozzáértőket az idézett rész vastagon kiemelt kérdésével kapcsolatban. Esetleg milyen hűtési megoldással lehetne épeszű anyagi ráfordítással hűvösebbé tenni a készüléket?

    Előre is köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat :R

    ui. az említett lapos hűtőről nem tudok érdemben nyilatkozni

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    Sziasztok!

    Ide került hozzám felügyeletre egy Acer 5538G lapos. Winyó cserét kellene rajta végrehajtanom.

    Jelenleg egy 320GB-os WD3200BEVT sata winyó van a készülékben.

    Alant olvasható a történet amihez a kérdésem, hogy a csere winyó kiszemelésénél van-e olyan dolog, amit feltétlenül szem előtt kell tartsak (pl. csak meghatározott márka, típus amit bele lehet tenni, stb...)

    Partíció probléma volt vele, így letöröltem XP telepítővel az összes partíciót, majd létrehoztam egy 60GB-ost, amire feltelepítettem az XP-t.

    Ezután XP alól beparticionáltam a maradék területet logikai meghajtónak, de nem volt képes üzembe helyezni, újra kellett indítani az OS-t. Újraindítás után már elérhető volt, így ráküldtem egy formázást. A formázás eljutott 49%-ig, de itt nagyon beállt. Úgy éjfél előtt hagytam dolgozni, de reggel 8 magasságára is csak 54%-ig jutott. Ekkor leállítottam az OS-t és mentem dolgozni.

    Most hazaértem, kivettem a winyót a laposból és rácsatoltam a gépemre egy e-sata dokkoló segítségével.

    Nos HardDisk Sentinel egyből befigyeltetett egy kis buborék ablakot, hogy meghibásodás várható. Sejtettem, hogy gond lesz a winyóval, de a HDS azóta is Not responding állapotban van. Szerettem volna egy tesztet futtatni a winyón, de nem igazán akar a program magára találni.

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz eketomy #35249 üzenetére

    Köszi a megerősítést, már le is tárgyaltam egy csere winyát a laposba :R

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Caesarion #35296 üzenetére

    Ha normális hangkártyát akarsz laposhoz, akkor ajánlom Asus Xonar U1

    Egy barátom decemberben vett egy HP lapost, amihez ezt szerezte be (igaz nem 5k kategória, de egyszer kell megvenni onnantól örököltethető a köv. készülékre) és teljes megelégedéssel használja. Digitális erősítője van, ami optikán tudja fogadni a jelet. Ezt is meg tudta oldani vele, mert adnak hozzá egy ki átalakítót is

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz tvamos #35303 üzenetére

    Most így elgondolkodtam, de nem emlékszem, hogy lenne a készüléken HDMI kimenet. Bár ez lehet amiatt nem maradt meg bennem, mert barátomnak nincs HDMI képes megjelenítője, ráadásul az erősítője csak optikán tud digitális hangot fogadni (nem mai darab az már biztos. 20 éves körülre saccolnám) pcmcia bővítőhely sincs a készüléken, szóval maradt a USB-s hangkeltő.

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    Egy HP Pavilion dm4-1050ca laposnál (i5 430M 4GB DDR3, 500GB winyó, 14") felmerült egy érdekes probléma.

    Rendszermentés eltárolására vásárolt barátom egy 16 GB-os pendrive-ot. Maga a mentés valami 10,2 GB-ot foglal egyetlen fájlban, így szépen NTFS-re formáztuk a pent, majd megpróbáltuk rámásolni a winyóra elkészült mentést, de 60%-nál megakad a másolás.

    Kisebb méretű fájlokkal (0,7...1,4 GB) megpróbáltuk megtölteni a pent, de hasonlóan másolási hiba jött elő hasonló adatmennyiség magasságában.

    Bepróbálkoztunk egy másik gyártótól származó 16 GB-os pennel, ahol csontra ugyanaz a probléma jött elő.

    Most kicsit gondolkodóba estünk, hogy mi a fene lehet a probléma. 2 USB csati található a gépen, mindkettőben ugyanaz a jelenség. USB HUB sem segít.

    Van kártyaolvasó a készülékben, tehát adná magát, hogy 16 GB memkártyával helyettesítsük a 16 GB pent, de elvileg a memkártya olvasó is USB-re csatlakozik. Ha meg a USB vezérlő okozza a problémát nem lennénk előbbre. Sajna megpróbálni nem tudjuk, mert ismeretségi körben nincs ekkora kártya.

    Valakinek ötlet, hogy 6 GB magasságában miért hal be a penre másolás?

    Win7 HP x64 van a gépen

    Mindkét penre 2 másik egymástól különböző asztali gépen szépen fel lehet másolni 13..14 GB méretű fájlt probléma nélkül, ill. HDSentinel progival ellenőriztettem is, de nem talált problémát a pendrive-on

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Muerte #43977 üzenetére

    Köszönöm az infót :R bár ahogy nézem semmi alapja annak amit írsz több okból kifolyólag is :DDD

    Amúgy egy rar fájlt másoltam asztali gépen (csak tárolás módban lett tömörítve) amibe kamerás felvételeket kerültek, hogy egyben legyen több, mint 10 giga. Másik asztalin pedig egy HD felvételt

    No meg azt sem árt figyelembe venni, hogy a laptopon több avi film is lett rá másolgatva már csak próbaképpen és ezek egyike sem volt nagyobb 1,4 GB-nál. De mint írtam is, ezekkel is ugyanúgy hozta a hibát

    Szerintem a haverod valszeg ott számolta el, hogy a 8 gigás pen nem 8 giga kapacitású. Valahogy úgy, mint a winyóknál. A gyártók nem számítógépes léptékben adják meg a kapacitást.

    Na meg a penek alapból Fat32 fájlrendszerrel vannak megáldva, tehát 4 gigánál nagyobb fájlt nem lehet rápakolni. Ezért formáztam NTFS-re

    Még egyszer köszi, hogy próbálsz segíteni :R

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Muerte #43980 üzenetére

    Nem teljesen értem mi az amire rá akarsz vezetni, így leírom pontosan milyen körülmények között jelentkezett a probléma a laptop esetében.

    A 16 GB-os pent leformáztuk NTFS-re, hogy 4GB-nál nagyobb fájlok is gond nélkül másolhatóak legyenek rá. Gondolom ez eddig tiszta.

    Az előzőleg winyóra elkészített C meghajtóról Acronis True Image-el készült 1db fájlból álló 10,2 GB méretű lemezképet elkezdtük felmásolni a penre (egyetlen alkönyvtárban helyezkedett el, így könyvtárastól lett másolva). A másolás 60%-nál hibába ütközött. Ha jól emlékszem olyan üzenetet dobott a Total Commander, hogy nem lehet írni az adott meghajtóra. Windows Intézővel ugyanez a jelenség játszódott le.

    Ezt követően teszt céljából több kisebb fájlt (0,7...1,4GB méretű avi-k) szerettünk volna felmásolni a penre, ahol az x-edik fájlnál kb. 6 GB méretnél (tehát nagyságrendileg ott, ahol a nagyméretű fájl esetén jelentkezett a probléma) ugyanilyen hibába ütköztünk.

    Szóval emiatt már dől is az a felvetésed, hogy ugyanazt a fájlt kellene másolgatni asztali gépen is, mivel nem a nagy fájlméret a probléma oka.

    Ezután egy másik gyártótól származó 16 GB-os pennel is megnéztük ugyanezt a másolgatós dolgot, és azzal is pontosan ugyanúgy jelentkezik a probléma.

    Ehhez jött kiegészítésképpen, hogy asztali gépen HD Sentinel progival ellenőrizve a pent nem talált hibás szektort rajta, illetve két különböző asztali gépen az eredeti fájltól nagyobb méretűt (13..14 GB közötti) is sikeresen lehet másolni a penre.

    A pen visszakerült a boltba, ahol vissza is adták a vételárát. Most azon van a hangsúly, hogy mi okozza a problémát, mivel a rendszermentés eltárolását meg kellene oldani.

    HP laptopos topikban is rákérdeztem erre, ott USB problémát vetettek fel, de annyira ritka ez a jelenség, hogy igazából hasonló tapasztalattal rendelkező még nem jelentkezett ezzel kapcsolatban. Mivel van memória kártya olvasó is a laptopba építve, adná magát, hogy memkártyát kellene a pen helyett beszerezni, de ha valóban USB probléma, akkor (legjobb tudomásom szerint ezek a beépített kártyaolvasók is USB vezérlőn keresztül üzemelnek) ez a jelenség memkártya esetében is ugyanúgy előjöhet.

    Szóval jó lenne kideríteni, hogy a probléma tényleges okát, de tárgyi feltételek hiányában ezt magunktól nem tudjuk megtenni, emiatt kérdeztem rá itt a fórumon.

    Abba ne menjünk bele, hogy iso, rar, avi, dv, stb.. fájlok esetén melyikből mennyi fér fel, mert mindegyikből bájtra pontosan ugyanaz a mennyiség fér el rajta, szóval nem értem mit akarsz az "iso-ból már csak kb.70%"-kal kihozni. Nem tömörítettünk ki semmit csak másoltunk, szóval ami 10,2 GB-ot foglal egy winyó NTFS partícióján az a penen is 10,2 GB helyet fog kérni magának.

    Esetünkben beleestünk valamilyen korlátba, ami kis méretű és nagy méretű fájlnál is jelen van a laptop esetében. Azt lenne jó tudni, hogy esetleg ez a USB vezérlő általi korlát, usb driver általi korlát, pen ntfs korlát, vagy mi a fene lehet még esetleg, ami még csak eszünkbe sem jutott eddig.

    Most szóltam barátomnak, hogy nézze már meg Fat32-re visszaformázva a pent a fentebb is említett kisebb méretű fájlokkal meg tudja-e tölteni. Na ennek az eredménye majd estefelé lesz irányomba közölve, ha hazaért melóból.

    Közben barátom felhívta a figyelmem, hogy a másolási hibáról készítettünk képernyőmentést, ami az egyik penemre rá is került, tehát íme itt lenne amit kaptunk hibaüzenetnek (Hama márkájú volt a pen. A másik próba pen pedig Kingston DT101):

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz vilmaboy #43995 üzenetére

    Az a gond, hogy ez a hibajavíás arra az esetre szól, mikor az MS féle mentést használja az ember és a mentés közben jön a hibaüzi.

    Esetünkben viszont a mentés rendben lefutott, ráadásul nem is MS programmal.
    Meg amúgy is egy sima másolási művelet esetében jön elő a probléma, ami ugyanazon pennél másik gépen nem jelentkezik.

    Max még az lehetne, hogy a laptop forrásmeghajtójának adott partíciójával lehet probléma.

    C partíció lett mentve és a D partícióra került a mentés végeredménye. Innen szerettük volna másolni penre. Azt viszont nem tudom, hogy a kisebb méretű avi fájlok, amikkel még próbamásolás lett végezve melyik partíción is voltak.

    No azért még kommunikálok barátommal, hogy próbálja már meg átmásolni a mentést a winyóján másik partícióra, mert ha tényleg a forrással van gond, akkor itt is jelentkeznie kellene a problémának. Vagy ezt rosszul gondolom?

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Muerte #43999 üzenetére

    Egyelőre megnézzük ezt a forrásmeghajtós dolgot, aztán bepróbálkozunk fat32 formázva kisebb fájlokkal megtölteni a pent.

    Ha a forrásmeghajtó lesz a probléma oka, onnantól amit javasolsz biztosan működni fog. De most egyelőre várakozás van, hogy barátom hazaérjen melóból és elvégezze az instrukciókat.

    Onnantól talán okosabbak leszünk. :R

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz DarthSun #44003 üzenetére

    Ehhe..érdekes elgondolás, adott esetben rá is lesz próbálva :R

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz vilmaboy #44005 üzenetére

    Most hívott barátom, hogy ugyanazzal a hibaüzenettel megakad a másolás akkor is, ha a lapos winyójának másik partíciójára másolja a kérdéses fájlt.

    Elindíttattam vele egy parancssoros lemezellenőrzést a kérdéses D: partícióra. Várom a további fejleményt.

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz AtHoS #44012 üzenetére

    No a lemezellenőrzés során több hibába is belefutott chkdsk és szektorokat helyezgetett át. Szóval felületi hibák vannak a forrás partíción, ami miatt adta a hibaüzenetet. Barátom most gondolkodott el egy HD Sentinel példány beszerzésén

    Természetesen a lementett lemezképben is volt pár áthelyezett szektor, szóval lehet majd új mentést kreálni.

    Sajnos olyannyira lassan végezte a javítást, le kellett állítani a lapost és majd hétvégén lesz ismét ráengedve, hogy teljes mellszélességgel belecsaphasson a javítási lecsóba.

    read-only mode on the forum

Aktív témák