Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz Starchm #126486 üzenetére

    Én úgy általában kérdeztem. Most csak két gépem van, az egyik egy z97-es i5-4670k-val, a másik egy c236-os Xeon e3-1230v5-el. Mindkettőben van videokártya, ami x16-ot lefoglal. Tervezem, hogy egyelőre direktbe kötöm össze a kettőt egy-egy SFP+-os kártyával, hogy meglegyen a 10Gbps közöttük. Illetve építek egy routert is, amit beiktatok majd a kettő közé egy 2-portos SFP+ kártyával. Egyelőre azzal kapcsolatban még nem tudom milyen lesz a hardver. Ami biztos, hogy nem követem el vele ugyanazt a hibát, mint a Xeonnal, és lesz benne IGP. Ezek kapcsán jött elő, hogy mi van, ha nem lesz elég PCI-E lane-em, hogy működjenek a hálózati kártyák. Illetve az már csak filozofálgatás, hogy mi lenne, ha egy nagy épületre kellene megcsinálnom ugyanezt mindenhol optikai keystone aljzatokkal és egy nagy routerrel, amin egy rakás SFP+ port van több 4-portos kártyából. Bár utóbbira nyilván jobb megoldás betenni egy vagy több switch-et, meg csak speciális esetekben indokolt, hogy minden helyiségben optika legyen, de attól még érdekel, hogy mik a technológia korlátai egy mai géppel, esetleg egy használttal, ami egy CPU generációval ez előtti.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák