Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Tufa_ #32283 üzenetére

    Ja de most fogom fel az eredeti problémát, ahol írod, hogy "A lemez felületén található 12 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve."
    Itt ez a "csodás" passzív szerkezet ("lett áthelyezve") arra utal, hogy a vinyó hibás szektorokat talált, ezért azokat áthelyezte, lezárta, helyettük tartalék szektorokat szabadított fel (ebből következően attól még, mert hibás szektorok vannak a vinyón, nem lesz kisebb a kapacitása), az nem javítható, megmarad a S.M.A.R.T. naplóban, DE ez még NEM azt jelenti, hogy használhatatlan lenne a vinyód!
    Attól nem kell megijedni, mert nem 100%-os a kondíció, attól még tökéletesen használható lehet a merevlemez, a hibás szektorok tápellátási és egyéb hibák miatt keletkezhetnek, ekkor vagy ideiglenesen, vagy véglegesen áthelyezésre kerülnek.
    Ha a gondok megszűnnek (pl. veszel egy jobb tápot, esetleg kábelt cserélsz), akkor a szektorok száma nem nő tovább, a vinyó használható, de a naplóban benne marad a korábbi hiba.

    Lényeg, hogy emiatt nem kell kicserélni a vinyódat...

    Nálam korábban egy HDD-nél volt olvasóegység hibájára utaló hibajelzés, ha a HD Tune vagy akár a HD Sentinel tesztet el akartam indítani, és ezt csak zero fill-lel tudtam megszüntetni, az viszont számos egyéb problémát (pl. lemeztöredezettség, boot-vírusok, stb.) is elhárít.
    Én adatmentés után még ezzel próbálkoznék.

    Ja, és még egy igen fontos dolog: milyen tápegységed van??

    Sk8erPeter

Aktív témák