Hirdetés

Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz sklopp #31507 üzenetére

    Nyilván csak feltételezni tudom, hogy tartalmazza az elektronikát, amíg szét nem szedtem. De mivel kívülről legalábbis pont úgy néz ki, mint ahogy az általam korábban linkelt cikkekben kinéz a D-Sub oldalon lévő csatlakozófej, így mertem feltételezni, hogy hasonló felépítése lehet.

    "Mert anélkül nem kóser a dolog, csak simán összekötve a lábakat nem lesz jó."
    Persze, ezt én is így gondolom - de különben miért neveznék VGA-ról Scart-ra átalakítónak a boltban? Ha csak simán össze van kötve, akkor nem alakít át Scartra tulajdonképpen.

    Közben gondolkoztam, és még mindig nem értem ezt az elfüstölés dolgot. Mégis MI füstölne el? :F
    Tényleg nem vágom, de ha ezt mondjátok, akkor a feltételezésnek csak van már valami oka...
    Még egy dolgot nem értek: alapból a TV, amihez kötnénk, egy Sony TV, ami azért nem egy ősrégi csotrogány, bár nem is mai darab (és CRT), de állítólag 100 Hz-es képernyőfrissítésre képes a gyári adatok szerint.
    Általános TV-zésnél 100 Hz-et is visz, oké, de akár ha Scart-ra is csatlakoztatok valamilyen eszközt, igazából mi jelentené ezt az 50 Hz-es korlátot? :F Mi miatt kellene visszavenni? Ezt a részt sem értem.
    Azt még elfogadom, hogy a régi TV-k csak 50 Hz-et támogatnak, vagy esetleg akár újabb LCD-k is csak 60 Hz-ig bírják.
    Szóval? :)

    ----------------------------------------------------------------------

    (#31477) lalimano:
    holnap lesz egy kis időm, amit erre tudok szánni, mindenképpen visszajelzek, hogy mi újság van, sikerült-e.
    Az 50 Hz-es korlátra Te tudsz magyarázatot? :F
    Ja, amúgy azért a "játékra bőven elég a 640x480, 50Hz" állításoddal nem egészen értek egyet... :DD Max. akkor, ha pasziánszról van szó. :P

    -----------------------------------------------------------------------

    (#31478) daa-raa:
    Kár, pedig eléggé vágni szoktad ezeket a jelátvitellel, jelátalakítással kapcsolatos dolgokat. :(
    Esetleg arra nem tudsz valami magyarázatot, hogy mégis mi a t×köm ez az 50 Hz-es korlát, meg az elfüstöléssel való ijesztgetés? :) Mármint hogy konkrétan van-e bármi alapja szerinted.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Aktív témák