Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • brd

    nagyúr

    Sziasztok!
    Van nekem egy régi játékom, Settlers IV, ez hibásan működik a T60-asomban (laptop) lévő ATI VGA-val (X1300, 64 MB saját memória), XP alatt (mással nem próbáltam, de sok értelme nem lenne, mert HW-es támogatást biztosan nem fog tudni újabb OS-sel, ha egyáltalán elindul) olyan képet ad, mintha hibás lenne a VGA memóriája (bizonyos textúrák hibásan jelennek meg), persze csak akkor, ha HW-es módban futtatom (a játékon belül lehet kapcsolgatni, hogy használja-e a HW-es funkciókat, nem nagy cucc egyébként, csak bizonyos átméretezéseket/filterezéseket a VGA csinál ilyenkor, ezzel gyorsul a játék, és a CPU-t kevésbé terheli, ergo hosszabb az akku'idő). A VGA-n egyébként gyönyörűen lefut hibátlan képpel az összes 3DMark (06-ig bezárólag), és egyéb játékban sem vettem még észre textúrahibát, ill. tulajdonképpen sehol máshol nem láttam még hibát :) tehát valószínűleg nem HW-hiba. A játékhoz nincsen semmilyen frissítés, ami változtatna a helyzeten (15.16-os verzió van telepítve). Próbáltam több másik drivert is, de ugyanaz a jelenség. Az asztali gépemben lévő, szintén ATI VGA-val (HD4850) ugyanarról a lemezről telepítve, és ugyanolyan verziójú/javítócsomagú XP-n hibátlan a játék. Mit lehetne tenni? Én valami olyasmire gyanakszom, hogy a játék valami olyasmit próbál csinálni, amit ez a VGA (vagy a hozzá települő driver) nem jól támogat. Mivel lehetne próbálkozni még? Van ebben valakinek tapasztalata?

    The only real valuable thing is intuition.

Új hozzászólás Aktív témák