Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • LGLuke

    őstag

    Hali!

    Egy kis problémám van.
    Asus a7n8x deluxe alaplapom van. Mikor megpróbáltam rákötni a ház előlapi IEEE 1394-es csatiját a lapra, akkor láttam, hogy ez nem fog menni, mert csak a gyári ASUS panellel lehet hátra kirakni, mert más az alaplapi csatolófelület, mint a házé.

    A háznak 2 soros, azaz 2szer 5-ös csatlakozása van, ahol az egyik szélső lyuk tömve van, azaz csak 9 érintkezős, míg az alaplapon 1 soros a csati felület.

    Látott már valaki, vagy tud valaki vmi átalakítóról????
    Nem akarok forrasztgatni, meg ilyenek, szóval ilyen hülyeségeket ne írjatok...

    Íme egy kép az alaplapról: [link]
    Balról a 3. és 4. PCI sínközött és fölött található a két fehér FireWire csati.

    Íme egy kép a mostani ASUS paneles csatlakozókról: [link]

    A ház csatlakozója pedig ilyen: [link] (természetesen ebből csak a FireWire érdekel, mert ez a kép netről van leszedve és nem én fényképeztem, tehát ezen sok más is található!!!)

    Találtam még egy jobb képet, ami a FireWire ház csatlakozója van: [link]


    Előre is köszi!

  • LGLuke

    őstag

    válasz Dictator^ #668 üzenetére

    Hali!

    Töredezettség mentesítés volt mostanában??? -Lehet, hogy az a baj.

    Ez mindenkinél így van valamilyen szinten:
    Ha megnyitsz vmit másolás közben, akkor az lassabban is töltődik be, mint másolás nélkül, és a másolás is belassul egy picit, mert a fejnek ide-oda kell ugrálnia.
    Egyébként gyors winyóra kell telepíteni a rendszert, és sok memória kell, míg a virtuális memóriát a háttértárról csökkenteni kell.
    Vagyis általában 1 GB ramnál már nem kell virtuális mem, csak, ha nagy progikat és játékokat használsz, de XP-nél 2 GB ramnál már egyáltalán nem érdemes virtuális memóriát beállítani...
    Tapasztalatból mondom, hogy a 30 GB-os Maxtor 5400 RPM-es UDMA 133-as winyómon volt a rendszer és qrva lassú volt, most meg újra raktam és egy 160 GB-os Seagate-en van
    8 MB puffer, UDMA 100, 7200 RPM-mel, és rohadt gyors lett.

    Üdv!

  • LGLuke

    őstag

    Sziasztok!

    Lenne egy furcsa problémám.
    Van egy ezer éves P1-es alaplapom, és procit cseréltem benne. Eddig egy K5 133 Mhz-s proci kegyegett benne, ami valójában 100 Mhz-n üzemelt.
    Most az alaplapba szerelhető elvileg legjobb processzor van benne, ami egy 200Mhz-s MMX processzor.
    A problémáma következő: bár az alaplap szorzója, feszültsége, bus frekvenciája támogatja az új procit, de nem említi az MMX-et. Ez pedig azért gond, mert - bár a szakmabéliek biztosan tudják - az MMX nem 3,3 V-on működik, mint a normál P1-es proci, hanem 3,3 V-os I/O feszültséget kap, és van egy úgynevezett split feszültsége, ami 2,8 V-os VCORE-teredményez, míg a normál P1-esek VCORE-ja szintén 3,3 V.
    Ha pedig nem tudja ezt a splitet az alaplap, akkor magasabb feszkón üzemel, csökkentve az élettartamát. Legtöbb alaplapon asszem jumperrel lehet állítani, de az enyémen nincs, és nem is említik.
    A kérdés a következő: vajon jó-e az alaplapomba ez az MMX-es proci???
    Az alaplap: Acorp 5HX4, ami Intel 430HX-es chipsetet takar, ami egyébkénttámogatja az MMX-es proccokat pár honlap szerint... egyébként említ a leírás vmi J-656HXA kódot, és ezt a típusszámot találom a lapon is, de tuti, hogy Acorp, és 5HX4-es.

    Csak igazán komoly és hozzáértő emberek reakcióját vároma kérdésemre.

    A hanta nem érdekel a 14 éves Pistikétől, aki P4-en nőtt fel...

    Előre is nagyon köszönöm!
    Üdv
    LGLuke

  • LGLuke

    őstag

    válasz Sztojcsi #2197 üzenetére

    Hali!

    Ha ATX-es az alaplap, akkor nem egy nagykaland. Megnézed az alaplapkézikönyvében, hogy melyik 2 tüskére kell rádugni a power switch-et, azaz abekapcsoló gombot. Ha ez megvan, akkor bekapcsolod a tápon lévő kapcsolót, ha van, illetve bedugod a konektorba, s ha minden kábelt csatlakoztattál az alaplapra, pl. tápkábelek, IDE kábelek... akkorrövidre zárod 1 csavarhúzóval ezt a 2 tüskét,amit fentebb említettem.

    Üdv!

  • LGLuke

    őstag

    válasz Thrawn #2201 üzenetére

    Én is gondoltam a tápra, de azt írta, hogy a testvére gépébe beszerelve a kártyát ugyanazt tapasztalta. Ott is kevés lenne a táp?
    Azért, ha 300 W-os Codegen szutyok van, akkor tényleg lehet baj, de a gyenge táp feszültség ingadozása miatt fagyásokat okozhat és nem kikapcsoló monitort.
    Valamint rögtön bekapcsoláskor lehetnének olyan problémák, hogy nem pörög fel mindegyik merevlemez, s neki 3 is van...

    Én inkább driver, vagy memória problémára gyanakodnék a videókártyán.

    Vagy amit még érdemes lenne megnézni, az a kártya megfelelő hűtése. Nem melegedik nagyon, forog a rajta lévő venti? Lehet, hogy a GPU túlhevűl és leold, csak ez nem jött elő a boltban, meg az első 1-2 tesztnél.

    [Szerkesztve]

  • LGLuke

    őstag

    válasz Hosssszu #2204 üzenetére

    Hali!

    Nem találok hozzá jumpert, csak Voltage Regulator Output Selection van, ami 3,3V; 3,45V;és 3,52V között jumperelhető. Csak sajna az MMX I/O feszültsége ugyan 3,3V, de a VCORE az csak 2,8 V. Biosban sincs ilyen funkció, bár lehet, hogy egy frissítés már megoldottá tenné a dolgot. Egyébként bekapcsolás után kiírja, hogy 200 Mhz MMX, csakhát ebből még nem derül ki, hogy megfelelő feszültséggel üzemele szerencsétlen.
    AWARD Biosom van. Az érdekelne, hogy van-e olyan progi, ami letölti bin fájlba az eredeti Biost, és utána lecserélhetem egy újabbra, de úgy, hogy megmarad a régi.
    Jah ez annyira régi, hogy a prociról nincs is benne semmi, csak internal és external cache-t lehet enabled, vagy disabled-re állítani...
    Tehát tudtok ilyen progiról, ami menti az aktuális BIOS-t,majd lecseréli egy újra bin fájlból?
    bios: 2A59FJ1A
    alaplap: J-656HXA
    egyébként ACORP 5HX4 Intel 430HX chipsettel. eddig mintha MMX lett volna, s Win'98 alatt tényleg MMX-et ír ki a tulajdonságoknál.

    Most megnéztem, és tényleg azt írja ki, hogy PENTIUM-S CPU at 200MHz, de

    Üdv!

    [Szerkesztve]

  • LGLuke

    őstag

    válasz Dark Archon #2207 üzenetére

    Én nem annyira a gép memóriájára gondoltam, bár az is okozhat ronda dolgokat, hanem a videókártya memóriájára.

    Az egy jó ötlet, ha állítgatod az órajeleket, de ne mindkettőt.
    Először csak a GPU órajelét csökkentsd, aztán a memóriáét, de a GPU-ét rakd vissza a gyárira. Így talán megtudhatod, hogy melyikkel van a baj. Szerintem a memória, ugyanis a GPU hőmérsékletét írja ki, szóval attól még a memória modulok túlmelegedhetnek, vagy pedig hibásak...

    Ezeket javasolnám.

    Üdv és sok sikert!!!

  • LGLuke

    őstag

    válasz Dark Archon #2213 üzenetére

    Hát nem tudom! Nincs tuningolva maga a procid?
    Mert feszültség emeléssel volt olyan lap, ami a sima PCI és AGP feszkóját is emelte,ami ugye azt jelenti, hogy ugyan te nem tuningolod magát a videókártyát, de a szükségesnél magasabb feszültségen üzemel, ergo jobban melegszik.
    Általában a gyártók sok tesztet végeznek, és egy viszonylag jobban szellőző házba nem kell módosítani a gyári hűtést, főleg nem, ha az ZALMAN!!!
    Viszontén nem kezdeném el ragasztgatni a garis kártyára a bordákat,mert volt már olyan, h ráfogta a számtechbolt, h nem megfelelő borda, meg nem megfelelő felhelyezés, és amiatt ment tönkre...
    Ha tuningolva volt valami benne, akkor azt vedd vissza és próbáld úgy, ha pedig minden alapon van, azaz default, akkor fogd a géped, és vidd be a céghez, ahol a kártyát vetted. Ne húzz le se winyót, se dvd-írót... próbáld a nálad lévő állapotot szimulálni, hátha produkálja a dolgot.
    Ha pedig csinálja, akkorcsak tudna segíteni, vagy cserélik a kártyát....
    Majdmegnézem a videót, amit küldtél, s ha tudokmég valamit, akkor szólok.
    Üdv!

  • LGLuke

    őstag

    válasz Dark Archon #2213 üzenetére

    Próbáld ki azt is, amit Thrawn mondott!
    Annyit csinálsz, hogy minden elektromos kütyüt kiszedsz a gépből, és úgy teszteled, hogy jelentkezik-e a kikapcsolás, ha nem, akkor tényleg a táp. Ha ezután is jelentkezik, akkor islehet maga a táp a hibás, de akkor kérj vmi megbízható kölcsön tápot próbára. Ajánlom az FSP tápokat, vagy Zalman tápokat, vagy az Enermaxot.
    Szóval minden elektromos kügyüt húzz le. Elég 512 MB ram, meg 1 winyó, alaplap, proci, videókari. Se dvd, se több merevlemez, se plusz memória. Ha tényleg csak a határon volt a táp akkor ez már elég lesz neki, hogy bizonyítson...

    Sok sikert!

  • LGLuke

    őstag

    válasz Dark Archon #2218 üzenetére

    Én a helyedben annál a számítástechnikai cégnél kérnék segítséget, ahol vásárolni szoktál, illetve vetted a videókártyát.
    Beviszed a gépet, s megmondod, hogy a problémával még mindig küzdessz.
    Ezek után teszteljék le a géped, és próbálják ki egy másiktápegységgel is, amely hatásfoka 80-85% körüli, azaz stabil megbízható és nagy teljesítményű táp.
    Van még valami. Esetleg megpróbálhatod másik kártyával használni a géped. Mondjuk a testvéred kártyáját teszed bele. Ezzel kiderülhet, hogyműködik-e tökéletesen.
    Valamint a számtechboltban megmutatnám az illetékes szervizeseknek az általad készített videót is, mintbizonyíték, bár a hírnévre valamit adó cég megbízik ügyfeleiben és segíti azokat, hogy megtartsa őket.
    Ha bármi beugrik azonnal írok!

    Üdv és kitartás, működni fog!!!:D

  • LGLuke

    őstag

    válasz Dark Archon #2241 üzenetére

    Mondtam, hogy a kártyával lesz valami bibi.
    Hát remélem ezek után már tényleg kicserélik.
    Azért ez mutatja, hogy csak akkor könnyű kicseréltetni egy hibás alkatrészt, ha az tényleg halott és egyáltalán nem műxik. Mivel a te esetedben bizonyos idő eltelte után jön elő a probléma, így gondolom hideg indításnál, és pár perces tesztelés után a nagyker szervizében nem jelentkezett a szituáció, ezért nem cserélték ki a múltkor.
    Sok ismerősöm járt már hasonlóan hibás eszközökkel. Talán a legrosszabb a memória, mert csak komoly memteszt mutatja ki, hogy hibás valahol. Legtöbbször berakod és hibátlanul működik az első 10 percben, mert nem használja ki azt a hibás részt a nagy kapacitása miatt.
    Mi ebből a tanulság?
    Legyen olyan ismerősöd, aki segít, illetve kölcsönösen segítitek egymást alkatrész tesztelésben. Ez azt jelenti, hogy manapság nem a szervizek tesztelnek, hanem te otthon magadnak kicseréled az összes alkatrészt, hogy meggyőződj arról melyik is a rossz.
    Még annyi, hogy jobban is jársz, ha te teszteled ki a hibát, mert különben heteket ülnének rajta a cégnél, majd visszadobják, hogy hibátlan... :(

  • LGLuke

    őstag

    válasz szeva000 #2253 üzenetére

    Igazad van! Nem szabad hagyni. Ha valószínűsíthető, hogy hardver gond, akkor a nyakukra kell járni.
    Mondjuk az általad közölt közmondás nem az igazi: addig jár a korsó a kútra, amíg be nem vezetik a vizet!!!
    Üdv!

  • LGLuke

    őstag

    válasz Hack3er #2249 üzenetére

    Szerintem Dark Archonnak van igaza!

    Ha én bemegyek egy boltba, és megvásárolok egy terméket, akkor azt várom el, hogy az a specifikációjának megfelelően működjön. Ha az a termék 100 esetből 99 alkalommal hibás és 1 alkalommal tökéletes, valamint a legjobban tuningolható, az hidegen hagy, ha az enyém éppen rossz.
    Másik: az emberek 99,9%-át nem érdekli a tuning, mert ha gyorsabbat akar, akkor jobbat vesz. A lényeg, hogy stabil, megbízható, olcsó és gyors eszközt kapjon a pénzéért. Ő az átlagos, mindennapi felhasználó.
    A tuning WR pedig xart sem ér, ha a bolti lapjainak többsége meg alulmarad a többi gyártóéhoz képest.
    Félreértés ne essék, nem azt mondom, hogy a Gigabyte rossz, csak nem jó érvekkel védted meg!!!
    Kb olyan, mint azzal érvelni, hogy azért nagyon jó a Renault, mert 2005-2006-ban VB lett az F1-ben. Na és? Attól még 1 ''vacak'' Thalia nem hasonlítható egy M5 bömöshöz!!!
    Elnézést a Thalia tulajoktól, mert nem becsmérelni akartam, csakhát jó lenne észérveket használni...

  • LGLuke

    őstag

    válasz Szatmary #2271 üzenetére

    Hali!

    Én is azt javasolnám, mint ssolitude. Annyival szeretném kiegészíteni, hogy minden sípolásnak van jelentése, ami lehet a proci tulmelegedése álló ventik miatt, vagy memória probléma, sőt sok más, akár alaplap is. Ha az alaplapodnak megvan a leírása, abban megtalálod a sípolások jelentését, ugyanis van hosszú, van rövid sípolás, sőt ezek kombinációja....

    Sok sikert!

  • LGLuke

    őstag

    válasz axel_foley #2277 üzenetére

    Hali!

    Ez a felirat akkor jelenik meg, ha valamit átállítasz a master-boot-recordban.
    Azt jelenti, hogy nincs bootolható merevlemez, s mivel nincs behelyezve se cd-dvd, vagy floppy... így nincs miről bootolni.
    Valamit átállíthattál. Olyankor szokott előfordulni, ha win mellé linuxot, vagy fordítva telepítünk és rosszul állítja be a mbr-t a booteditor.
    Esetleg felcserélhetted a merevlemezek sorrendjét, azaz a mastert és slave-et, ezért nem arról bootol, ahonnan kellene.
    Igazából többet kellene tudnunk róla, hogy mit csináltál előtte. Telepítettél valamit, biosban állítgattál, szétszedted a gépet és kábeleket felcserélted...
    Addig nem nagyon tudunk segíteni, míg nem tudjuk, hogy mi történt.

  • LGLuke

    őstag

    válasz csibor #2339 üzenetére

    Hali!

    Pont az a baj, h volt cmos clear!!! Amikor vissza állítottad alapra a dolgokat, akkor bekapcsoltak a hardwer monitor resznel olyan dolgok is, ami esetleg nem kell.
    Belépsz a BIOS-ba, aztán kiválasztod a hardwer monitort, és ignore, vagy mire kell állítani azokat a dolgokat, aminek nincs visszajelzése. Én is jártam így ABIT P3-as lappal, asszem ST6 volt. Pl ne jelezzen feszültség, vagy fordulatszám, vagy hőmérsékletre.
    Persze az gáz, ha magas a hőmérséklet, de indítás után 1 percel még nem égeti meg a kezed, tapintsd ki, ha nem meleg a proci hűtő, de 70 fokokat ír ki, akkor xar a szenzor, és lehet emiatt a visítás. Meg olyan, h nincs a lapra rádugva házventi, de közben figyeli a fordulatszámot, ami ugye ebben az esetben 0. A szerencsétlen meg síkít, h hé bazzzz bexart a nem létező ventid...
    Remélem érthető volt!
    Üdv!

  • LGLuke

    őstag

    válasz Superman #2290 üzenetére

    Hi!
    Ahogyan monkyx mondta, nézd meg a jumperelést, ugyanis én is akkor tapasztaltam ilyen hibát, ha mindkét eszköz azonosan volt jumperelve. Ne cable select legyen, hanem a merevlemez legyen a master, míg az optikai meghajtó slave. Ezeket gondosan ellenőrizd le, majd kapcsold be a gépet és nézd meg a biost, hogy ilyen sorrendben írja-e ki őket.
    Üdv!

  • LGLuke

    őstag

    válasz tupacamaru #2349 üzenetére

    Szerintem a probléma nem abból fakad, hogy elindul-e a nagyobb FSB-jű proci, hanem nem a megfelelő órajelen fog futni.
    A P4-es procikon fix értéke van a szorzónak tudomásom szerint. Vagyis, ha 533 FSB-ről leszeded 400-ra az FSB-t, akkor a valós órajel az ''szorzó''/533*400 lesz, vagyis nem fogod tudni a procit a maximális sebességen járatni, illetve a specifikációban leírt sebességen. Vagyis egy 2600-os P4, csak kb 2000 Mhz fog üzemelni.
    Azt nem értem, hogy miért ne indulna el? Ha a feszültség érték megfelelő, akkor el kell indulnia, persze van egy minimum, amitől nem lehet kisebb az fsb, de ahogyan tuningolni is lehet, úgy lejebb venni is lehet az fsb-t!

  • LGLuke

    őstag

    válasz zapike #2357 üzenetére

    Hali!

    OCZ FlexXLC Edition Dual Channel 2GB (2 x 1 GB) DDR II 800 MHz PC2-6400
    ez a gyorsabb memória!
    Szerintem még nem nagyon használják ki a 4 GB memóriát a játékok, alkalmazások terén sem tudok olyat aminek ennyi kellene, s hétköznapi program, azaz nem szerver progi, vagy adatb kezelő...
    Az időzítések miatt biztosan gyorsabb ez a 2*1 GB-os modul.
    De azért gondolom az ár is horrorisztikus...
    Üdv!

  • LGLuke

    őstag

    válasz !Overdose! #2356 üzenetére

    Majdnem.
    Az integrált VGA-kat nem lehet kikapcsolni: azt állíthatod be, hogy melyik legyen a primary, azaz onboard, vagy AGP, illetve újabb lapoknál onboard, vagy PCI-E.
    Atzért mondom, h nem lehet kikapcsolni, mert az integrált videókártya a rendszer memóriából foglal le valamennyit, amit manuálisan állíthatsz be a biosban, de minimum 2 MB szokott lenni, azaz mindig lefoglal valamennyit.
    Viszont minden másban teljesen igazad van! :R

    Üdv!

  • LGLuke

    őstag

    válasz NorbZ5948 #2369 üzenetére

    Azért kedves NorbZ5948, mert olyan, mintha vennél egy 100 millás Ferrarit, de rá diagonal trabant gumit tennél.
    Nincs értelme beruházni egy csúcs kategóriás procira, ha a többi alkatrész nem csúcs kategóriás! Mindenből érdemes azonos szintűt venni, hiszen nem jó, ha nem tudod kihasználni a CPU teljesítményét, mert van egy gyenge láncszem, ami nem engedi.

    Ma már minden új gépbe 1 GB ramot célszerű venni, és azt is 2*512-be a dual channel miatt.
    Aki viszont komolyabb gépet szeretne, ami időtálló, annak a 2*1 GB-ot ajánlom.

  • LGLuke

    őstag

    válasz Salvador20 #2371 üzenetére

    Próbálj egy bios resetet!
    Mindent hagyj alapon hátha így már 1066-on műxik majd. Default értékeken bootoljon be a rendszer. Teszteld, hogy megy-e rendesen, nem fagy, nincs kék halál...
    Ezek után elkezdheted húzni a procitm neg állítgatni, ahogy neked jó, de azt ajánlom, hogy mindig csak 1-2 dolgot, hogy tudd mi okozza a hibát, ha egyáltalán vmit túlhúzol...
    Üdv!

  • LGLuke

    őstag

    válasz Piet_ #2377 üzenetére

    Hali!

    nézd meg a 2274-es választ, amit ssolitude közölt.
    De a sípolások fajtái, és jelentése le van írva az alaplapod leírásában is.
    Üdv!

  • LGLuke

    őstag

    Sziasztok!

    Nem tudja valaki, hogy az ATA/66 vezerlők maximum mekkora kapacitású merevlemezzel boldogulnak el?

    Konkrétan egy Asus CUSI-FX alaplapról lenne szó, amiben SiS630-as chipset van.

    Rémlik vmi 120-160 GB limit, de már nem emléxem pontosan.

    Nagyon megköszönném, ha valaki pontos adatokkal tudna szolgálni!
    Üdv!

Aktív témák