Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • 04ahgy

    nagyúr

    Válasz erre: [link]
    Inteléknél bizonyos esetben éppen 320 MHz a 333 helyett a RAM. Részletekért lásd a Nagy RAM-os topik 1. hozzászólását. [link]
    Ez egy spéci jellegzetesség, még csak Celeron sem szükségeltetik hozzá. De biztos be lehet állítani a 400MHz-et is. Intelhez azonban nem értek.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz blaces #6 üzenetére

    Morp: A drivereket nyugodtan rakd fel, az integrált VGA-t például csak utána kezeli majd. Az IDE driverrel sincsenek gondok, tehát rakd fel nyugodtan.

    Salvador20: Az ASUS M2N Crosshair alapból 800MHz-es RAM-ot kezel. A procik integrált memóriavezérlője is csak ezt kezeli. Az 1066MHz-es RAM 1066MHz-ét csak akkor fogod tudni kihasználni, ha húzod a procit. Húzás nélkül 800MHz-en fog menni, természetesen minden gond nélkül. Az A-Data memók tényleg jók. Támogatom Kicsirics77 válaszát! (Kivéve az 533/667MHz-et, ez nem Intel, ez AMD. Itt a 800MHz a default... :DDD )

    blaces: Nagyon szívesen. Ha valami szokványostól eltérő kell, az Asrocknál mindig érdemes szétnézni... :D

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz Kicsirics77 #9 üzenetére

    Jaja. Most látom a hozzászólásom amúgy kissé félreérthető. Természetesen az ASUS M2N Crosshair kezeli a lassabb (533/667) memókat is! Csak az alap, és szinkron beállítás a 800.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz arpeen2 #40 üzenetére

    Én is azt mondom (amire gyanakszol is), hogy az időzítéssel lehet a gond. Néha rosszul olvassa ki az SPD adatokat, néha meg jól, csak a RAM valamiért nem bírja. Előbb manuálisan állíts be 3.0-4-4-8-at, és utána szépen szedegetheted vissza. Egész addig, amíg a stabilitás megszűnik. Ekkor az utolsó stabil állapotot állítsd be, és aztán Hawaii... :D

    HGyu

    [Szerkesztve]

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz Aranygyerek #481 üzenetére

    Nekem volt KV8 prom, tesómnak most is van egy 3rd Eye, de sosem felejtette el a bootsorrendet. Pedig volt mindkettőben IDE és SATA HDD egyszerre, nekem pedig SATA-ról bootolt. Sőt, nagyon hasonló hozzá az AV8 és az AX8 BIOS-a is, azokkal sem volt gond. (Hiába no, szeretem a VIA K8 chipsetjeit és az Abit lapokat is, végigzongoráztam szinte mindet. :D )

    Azt még megpróbálhatod, hogy nyomsz egy BIOS reset-et az alaplapi jumperrel, csak azt az egy vinyót felhozod, ami téged érint. Mented a beállításokat. Vissza a BIOS-ba, beállítod az összes többi mindenséget, ahogy volt, de a HDD-részhez nem nyúlsz. (Ha fejből nem megy minden, előbb írd le mindet papírra, vagy fényképezd le törlés előtt!) Ha minden kész, mentés jön megint, utána meg hátradőlhetsz.

    Makacskodó BIOS-oknál néha segíthet a fenti módszer.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz devilx1 #3880 üzenetére

    Szia.

    Szerintem két ilyet vegyél: [link]
    A garija 3 év, és a Corsair szerintem csak a nevével több. Mármint a 30e Ft-os árhatár alatt. Továbbá ez 1066MHz, több tartalék van benne. :D Lehet, hogy kissé rosszabb időzítésekkel üzemel, de statisztikailag több esélye van, hogy még 1200-1300MHz-es órajelet is elérhetsz vele.

    Üdv.: HGyu

    [Szerkesztve]

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz Zenebohoc #4006 üzenetére

    kodani is alátámasztotta: a VIA 694 chipsethez leggyakrabban társított déli hidak simán elboldogulnak a mai merevlemezekkel, sőt, azoknak az alaplapoknak a BIOS-a is elég fejlett már ehhez. (Am nem olyan régi alaplap az, kellemes... Anyum gépe most is olyat tartalmaz egy FastFame 3VIF személyében. Chipset: VIA694X. 667MHz-es PIII van benne, sajnos a Tualatint már nem kezeli.)

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz t0m_ #4054 üzenetére

    Szia!

    Nekem ilyen az X1900XT: két molex csati van a kiegészítő tápján, de működik nekem egyről is. Ha jobban megnézem, a panelen látható, hogy össze van vezetősávval kötve az egyik és a másik molexről jövő sárga és a fekete vezeték (megfelelő a megfelelővel). Tehát szerintm a két csati csak a jobb árameloszlás miatt van, és a két 12V-os ággal rendelkező tápoknál lehet nagyobb létjogosultsága. (Habár ott meg ki tudja, hogy szerencsés-e két ágat párhuzamosan kapcsolni, mivel ez esetben automatikusan megtörténik...) Ha megy egyről is akkor szerintem nyugodtan használhatod úgy. Én például a másik csatit ki is szedegettem, hogy csak egy maradjon, és a másik ne lógjon a levegőben.

    Procihűtő: az elvileg teljesen jó hővezető paszta, ami rajta van. Leszedheted, és felpasztázhatod saját magad is, de abból ítélve, hogy így rákérdeztél, bőven jól meg fog felelni úgy is, ahogy azt a gyárban előkészítették. Reálisan – ha azt leszeded, és magad pasztázod fehér szilikonnal – legfeljebb 1-2°C-ot javíthatsz. Neked kell eldöntened, hogy ennyiért megéri-e a macera. Ugyanakkor bármikor adott a lehetőség később is felpasztázni, ha nem lennél elégedett.

    HGyu

    Szerk.: ja, és gratula az új gépedhez... :DDD

    [Szerkesztve]

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Aktív témák