Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kobefiam

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nagyon jó lenne, ha valaki tudna segíteni :O 2 napja raktam össze az új gépemet és a net kapcsolódással problémáim vannak és úgy gondolom, hogy ez az alaplapra vezethető vissza. Ha esetleg nem ebbe a topikba való a bajom sry és átrakom máshova.

    Úgy nézne ki a rendszer, hogy net->router->gép, és a gépet kábellel csatlakoztatnám a netre. Na ha így akarom akkor a gép nem is látja, hogy a kábelt csatlakoztattam, még az ethernet csatlakozásnál a visszajelző led sem világít, néha felvillan és ennyi. Ha wifin csatlakozok, akkor pedig percenként vagy 5x megszakad a kapcsolat, totál instabil (max 2.5m van köztük).

    Megpróbáltam a routert kiiktatni a rendszerből, tehát net->gép, így érzékeli az ethernet a kábelt (világít a led) de viszont a net olyan lassú, hogy egy átlagos oldalt 2-3 perc alatt tölt be, és ez is megszakad gyakran.

    A régi gépemmel probléma mentesen, tökéletesen tudok csatlakozni a netre, úgy, hogy minden beállítás megmarad.

    Amiket eddig próbáltam hibaelhárítást:
    - router sokszoros resetelése és újrakonfigurálása
    - driverek többszörös újratelepítése
    - BIOS frissítése a legújabb verzióra
    - windows többszörös újratelepítése
    - mivel a régi gépemen jó a hálózat, az abban használt merevlemezt átraktam az új gépbe hátha a windows-al van valami, de az sem okozott változást
    - router kiiktatása a rendszerből, net->gép kapcsolat, iszonyat lassú és instabil
    - neten amit találtam többféle beállítást kipróbáltam de így sem oldódott meg semmi

    Alaplap: GIGABYTE GA-B150N Phoenix-WIFI
    Router: TP-LINK Archer C2 AC750 Router
    Net: DIGI 100/50

    Ha valaki találkozott hasonló problémával, vagy bármi ötlete van az ne tartsa magába mert én már teljesen tanácstalan vagyok. Remélem nem az alaplap a hibás, mert akkor szedhetem szét a gépet és szórakozhatok a garanciával... :W

    üdv

  • kobefiam

    csendes tag

    válasz MrDerekas #53350 üzenetére

    A BIOS-t újra átnéztem, ott minden megfelelően be van állítva.
    Ha a routerről van a net akkor a Connection és Activity led nagyon ritkán egy pillanatra felvillan de egyébként egyáltalán nem világít, hiába resetelem stb.
    Ha a routert megkerülve direktbe kötöm a kábelt be akkor pedig világít a Connection led és tud is csatlakozni csak iszonyat lassú és gyakran megszakad... [kép] Speedtest-en ezt mutatja, a feltöltés egyáltalán le sem fut sok próbálkozásból sem.
    Csak annyit csinálok, hogy kb a 2 kábelt kicserélem, és az egyiknél működik a lan port (router nélkül) a másiknál nem. Ez hihetetlen... :W :W :W A régi gépemen pedig az ég világon semmi probléma nincs a nettel...

  • kobefiam

    csendes tag

    válasz MrDerekas #53356 üzenetére

    Letöltöttem ezeket, meg pluszban még 1-2 olyat ami ide vághat, de semmi :( Nem hiszem, hogy a kábellel baj lenne, mert akkor gondolom a régi gépemmel is bohóckodna, de azért majd megpróbálom.

    (#53357) 7om
    A wifit a biosba nem tudom külön letiltani, átnéztem töviről hegyire, csak a windowsba tudom kikapcsolni, de a helyzeten nem változtat :(

  • kobefiam

    csendes tag

    válasz 7om #53363 üzenetére

    (#53363) 7om, (#53362) MrDerekas

    Előrelépés történt az ügyben. Átmentem haveromhoz akinél ugyan úgy DIGI net van, összekötöttük és hibátlanul ment minden... Ezután hazajöttem, és észrevettem, hogy nekem a digi CAT 5e kábelen hozta be a netet, ha azt dugom a gépbe akkor baj van a nettel, ha kicserélem egy CAT6-ra akkor meg semmi baj. Lehet itt a más kábeltípusok miatt valami kompatibilitás probléma van? Csak erre tudok gondolni.

Új hozzászólás Aktív témák