Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Obladee

    csendes tag

    Hello!
    A segítségeteket kérném a következő témában:
    Adott egy cirka 10 éves PC, ASUS a7n266-vm alaplappal. Évek óta nem volt újratelepítve rajta a windows (xp). Gondoltam tiszta telepítés csinálok, ám a boot sorrendben a CD meghajtó a merevlemez után van, a BIOS-ba viszont nem tudok belépni, mert le van védve jelszóval és a jelszó nem ismert. Award BIOS-ról van szó, joker jelszókat vagy 50et kipróbáltam, nem működött egy sem. Asus supporton nézegettem CMOS resetet ám valami nem stimmel, ugyanis az alaplapon nincsenek jumperek, a support viszont azt írja rakjam át egyik helyzetből másikba. A leírásban található clrtc feliratnál az alaplapon csak két kis izé van nem 3 tüske (a linkelt fénykép jobb oldalán, közvetlenül a nagy kék csatlakozó fölött látható).
    Hallottam olyat is hogy az elem kivétele segíthet, de olyat is, hogy azzal semmire sem megyek.
    Az xp-t mindenképpen tisztán szeretném telepíteni, így is tele van a gép minden szirszarral.

    [ Szerkesztve ]

  • Obladee

    csendes tag

    válasz Mikeee89 #27224 üzenetére

    Az F billentyűket végig próbáltam sajnos nem sok eredménnyel. Az egyiknél (már nem tudom melyiknél) megállt a bootolás, de akkor is kért jelszót, szóval előrébb nem kerültem.
    A jumper átpakolgatás meg azért nem megy, mert mint mondtam az alaplapon nincsenek jumperek és tüskék. Csak két kis forrasztásnak tűnő dudor. Olyasmit is hallottam, hogy azokat kellene összefogni mondjuk egy csavarhúzóval, hogy rövidre zárjam. Ezt még nem próbáltam, mert nem szeretném elbaszarintani a lapot, de ha valaki csinált már ilyet és azt mondja ez megoldás akkor kipróbálom.
    Azt mondod az elem kivétel is reseteli a BIOS beállításokat?

Új hozzászólás Aktív témák