Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • snt4you

    csendes tag

    Üdv,

    olyan problémám lenne, hogy kicsit újítottam konfigurációmon:
    Régi*: ASRock p67 pro3, Intel i5 2300, ASUS EAH6850 1GB, Asus Xonar DX, Bigfoot killer 2100, 4gb ram, 2 + ventillátor, 1 SSD, 1 HDD, CHIEFTEC CTG-500-80P
    Új: ASRock p67 pro3, i5 3570K, ASUS GTX760OC, Asus Xonar DX, Bigfoot killer 2100, 4gb ram, 2 + ventillátor, 1 SSD, 1 HDD, CHIEFTEC CTG-500-80P

    Régi* konfigomnál minden klappolt a gép rendesen működött. Az újnál** viszont míg beraktam mindent minden flottul ment leszámítva azt hogy a processzor nem 3,4-en hanem csak 1,6-on ment (illetve játék alatt a mikrofon zugott, erről lentebb...)... Ezt orvosoltam bios beállításoknál All core, Turbo ON ezek után elszállt egy PCI Express x1 slot amiben jelen esetben a hangkártyám volt(egyből az újraindítás után semmi hang). Telepítettem alaplapit az működött flottul. Visszatérve, próbálgattam hogy átraktam a LAN kártya helyére a hangkártyát és ott működik, míg a LAN kártyát visszaraktam ahol a hangkártya volt és az sem működik (olyan mintha ki be kapcsolna, egyszer megy majd újraindul, világítás legalábbis...) abban a slot-ban. Viszont a videokártyát vissza szereltem (régit* 6850) és a zúgás ugyanúgy megmaradt, illetve az eddig nem működő slot sem javult meg a hálókártya nem szuperál benne úgy mint ezelőtt. Gondolkoztam azon is, hogy a táp romlott el esetlegesen és azért zug a mikrofon (több fej és fülhalfatóval is ugyanaz történt) viszont amit kifelejtettem a történetből hogy videokártyát cseréltem először akkor jelentkezett ez a hang probléma, majd processzort, és most visszaraktam a régi* videokártyát és még mindig ugyanaz a probléma DE csak játék alatt, tehát csak akkor ha terhelés alatt van a videokártya, jelenleg közvetlen felette található (de régen is felette volt) és most is mint a réginél mint pedig az újnál zúg, viszont az alatta lévő slot-nál (amíg ment, proci beállítás előtt) csak csökkent ez a zúgás viszont ugyanúgy jelen volt.

    Összegezve, ahogy cseréltem a videokártyát zúgott a mikrofon játék/játékok alatt. Cseréltem a processzort is ugyanez megmaradt, majd belőttem a procit elszállt egy PCIE slot. A zúgás megmaradt mint a régi videokártya mint az új videokártya mellett. Ellenben az alaplapi mikrofon nem zúg, játék alatt.

    Köszönöm a segítséget előre is!

    [ Szerkesztve ]

    FORZA ROMA PER SEMPRE! www.blaffy.eu

  • snt4you

    csendes tag

    válasz freestailo #30347 üzenetére

    Igen a legfrissebb bios van rajta, viszont annyit kiküszöböltem a sok próbával, hogy ha a processzort nem bántom bios-ban akkor minden megy kiválóan, viszont ilyenkor alapjáraton ketyereg a processzor (1600, 2800, 3600-ra ugrál néha, megjegyzem nem húzott állapotban az még ki sem lett próbálva hűtő hiánya miatt), viszont ha felállítom bios-ban all core turbo on, akkor elszáll az a slot amiben jelen esetben a háló kártyám található. Szóval nem igazán értem, hogy mégis mi lehet a gond! Talán táp?? Viszont a hangom ugyanúgy zug, ha egy játékban vagyok, de itt is annyit vettem észre hogy az adott FPS játékban ahol több fps-van ott a zaj is vékonyabb és hangosabb, viszont ahol kevesebb van mélyebb hangon zug és valamivel halkabban, de konkrétan sípol, nem tudom hogy ennek mi lehet az okozója! Lehet hogy hülyeséget mondok, de a körülötte lévő elektromosság? Amit nem hiszek hiszen régi kártyámmal is most ezt műveli, bár a régi processzoromat nem raktam vissza, de lehet akkor az lesz a ludas, és azzal lesz valami kompatibilitási hiba, ellenben ha a videokártya alá helyezem hangkártyám (amely slot elszokott szállni ha beállítom processzorom) akkor ez a hang szinte észrevetet lenre csökken de ismételten csak játék alatt! (GPU terhelés alatt.)

    Szóval egyenlőre ez az állás, viszont jó lenne a végére járni hogy mégis mi lehet, ha viszont táp akkor nincs mese újra kell beruháznom. Viszont elméletileg elég alapon a tápom, viszont amint megérkezik processzor hűtőm húzni is szeretném, szóval valószínűleg arra már ténylegesen nem lesz elég a táp, viszont nem vagyok egészen biztos ebben.

    Köszönöm a segítséget, és a további segítséget is! :C

    [ Szerkesztve ]

    FORZA ROMA PER SEMPRE! www.blaffy.eu

  • snt4you

    csendes tag

    válasz Picturemaker #30350 üzenetére

    Igen, most már kiküszöböltünk mindent és elvileg nem elég neki a lap, így most azon gondolkozom hogy mit vegyek, de valószínűleg marad az ASRock Z77 Extreme4 ami elég jónak bizonyul és árban sem rossz.

    Viszont ha valakinek lenne ennél jobb ötlete lappal kapcsolatosan akkor ne tartsa magában :D árban max 40-ig mennék el...

    Köszönöm :)

    [ Szerkesztve ]

    FORZA ROMA PER SEMPRE! www.blaffy.eu

  • snt4you

    csendes tag

    válasz Picturemaker #30352 üzenetére

    Akkor ennél maradok valószínűleg, köszönöm a segítséged/segítségetek!

    FORZA ROMA PER SEMPRE! www.blaffy.eu

  • snt4you

    csendes tag

    üdv,

    olyan kérdésem lenne, hogy az adott alaplapba ez a ram passzolna e?

    [Alaplap]
    [RAM]

    Köszönöm segitségetek!

    üdv,
    Gergő

    FORZA ROMA PER SEMPRE! www.blaffy.eu

  • snt4you

    csendes tag

    Üdv!

    Összeraktam egy gépet amely a következőkből tevődik össze:
    Lap: Supermicro X8DTL-i
    Processzor: 2x Intel xeon x5650
    Processzor hűtő: 2x Alpenföhn Brocken
    Ram: Kingston 4gb pc3 12800 cl11 240-pin DIMM
    Táp: chiftec 850w
    SSD: ocz vertex2 120gb

    Az lenne a problémám hogy összeraktam, a ramot az első slotba raktam, de képet nem ad sem alaplapi csatlakozóról, sem pedig VGA-ról (teszt gyanánt beraktam egy gf 8400gs-t). Nem tudom mi lehet a probléma, valami ötlet esetleg?

    Köszönöm segítségetek előre is! :R

    FORZA ROMA PER SEMPRE! www.blaffy.eu

Új hozzászólás Aktív témák