Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csabsz13

    aktív tag

    sziasztok!

    röviden visszaolvastam gigabit-es témában, de nem találtam hasonló problémát, így felteszem a kérdésemet, remélem valaki tud valami megoldást:

    most vettem egy gigabit képes routert (TP LINK, TL-WR1043ND) és mikor összekötöttem az asztali gépemmel, akkor azt vettem észre, hogy a net az eddigi 15 Mbit/s helyett éppen hogy 1 Mbit/s sebességgel jön...

    ekkor megnéztem a hálózati beállításokat és kézzel az addig "auto negotiation" beállítást átraktam "1.0 Gbps full duplex" beállításra. a probléma megmaradt. mikor átraktam "100 Mbps full duplex" beállításra, az internet újra 15 Mbit/s sebességgel dübörgött. (lásd kép)

    ezután megnéztem a "Diagnostics" gomb alatt, hogy mi a helyzet és azt adta ki, hogy a kábel a gond...kipróbáltam egy HAMA CAT5e és egy noname CAT6 kábellel is, de mindig ugyanaz volt az eredmény:

    a legújabb LAN driver van fent az alaplaphoz (intel DP55SB, BIOS nem lett még frissítve).
    van valakinek valami ötlete, hogy mi lehet a gond?
    előre is köszi!

    AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

  • csabsz13

    aktív tag

    sziasztok!

    tudnátok segíteni abban, hogy az INTEL DP55SB alaplap támogatja az nvidia SLI szolgáltatását?
    http://www.intel.com/p/en_US/support/highlights/dsktpboards/dp55sb
    (találtam több infót a neten, nekem nem volt egyértelmű, hogy akkor most igen vagy nem)...

    köszönöm

    AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

  • csabsz13

    aktív tag

    helló,

    van egy ASUS z87-es alaplapom (sajnos a saját topic kihalt, így itt kérdeznék).
    eddig volt egy 3pin-es bequiet venti a CPU-ra téve, ezt most teljesen azonos, csak 4pin-es PWM-es ventire cseréltem.
    amióta ez megtörtént, nagyon gyakran (legtöbbször alvásból felébresztve) CPU fan error üzenettel betesz a BIOS-ba. (amúgy win7 64bit home edition az OS a gépen) - hozzáteszem az BIOS-ban mutatja, hogy ilyenkor is forog a venti, 8-900 RPM között (1450 talán a max).
    többszöri újraindítás vagy áramtalanítás után indul csak el a gép gond nélkül.

    tud valaki erről a hibáról? mi lehet az oka, hogyan lehet javítani?

    köszönöm!
    csaba

    AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

  • csabsz13

    aktív tag

    válasz BogyóBP #47885 üzenetére

    köszönöm! nem is gondoltam volna, hogy van BIOS beállítás a CPU FAN control-ra is, de végül is teljesen magától értetődő, hogy kell legyen :K

    AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

  • csabsz13

    aktív tag

    sziasztok! Egy MSI Tomahawk B450-es alaplapom van és nagyon nem vagyok megelégedve a hozzá kapott MSI Command Center szoftverrel. Nehézkes a ventibeállítások váltása (előzőleg mentett profilokat külön kell betölteni a CPU és a házhűtést végző ventikre). Előtte az ASUS laphoz tartozó ilyen szoftver sokkal felhasználóbarátabb volt.

    a kérdés: ha letöltöm, telepítem egy másik B450-es lapnak (pl. ASUS) az ilyen típusú szoftverét, használhatom gond és baj nélkül? (mint pl. a videókártyához is az MSI afterburnert használom erre, pedig ZOTAC a kártya, de rendben működik)

    AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

Új hozzászólás Aktív témák