Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sunya84

    csendes tag

    Sziasztok!
    Az alábbi problémával fordulnék hozzátok illetve kérek segítséget az orvoslásában :)
    (Ha rossz helyen kopogtatok, akkor azt is szívesen fogadom, ha kapok iránymutatást, hogy melyik fórumon próbálkozzak.)
    Szóval tavaly decemberben új gép vásárlására szántam el magam, a ház és a proci hűtő kivételével minden alkatrész cserélve lett a következő új cuccokra:
    (Ryzen 5 3600, Asus Rog Strix b450-f Gaming alaplap, 2x8gb Patriot ddr4, Kingston A2000 1tb ssd, Gigabyte RX 5500 XT)
    Összeraktam a konfigot, bios beállítás, win telepítés és happy minden.
    Ezt követően jött a gondolat, hogy a régi monitort is lecserélem (LG IPS 224V) egy újra, nagyobbra (Acer VG0270bmiix).
    Az új monitort HDMI kábellel csatlakoztattam és működik is. De (fel sem tűnt először) csak a windows bejelentkező képernyőtől, előtte a boot folyamat alatt, illetve „del”-el a biosba belépve „input not supported” feliratot dob a monitor.

    Sajnos semmi nem oldotta meg a dolgot.
    Az az érdekes, hogy a régi monitort a gépre dugva simán megy, ha ebben a felállásban belépek a biosba és rádugom az új monitort, akkor az is ad képet. Semmilyen más módon nem működik sajnos….

    Amit próbáltam:
    - hdmi kábel csere (van itthon egy 1.4 és egy 2.0; a régi monitor mindkettővel megy)
    - az összes létező port mindenféle kombinációban ( a vga-n 1 HDMI és 3 DP van, a monitoron 2 HDMI 1 vga), dp-hdmi átalakítóval is próbáltam
    - alaplapi bios frissítés – bios beállítás (CSM ki/be, vga support mod auto/gen 1-2-3, stb…./
    - vga driver up/downgrade /törlés/reinstall
    - generic pnp driver frissités
    - freesync ki / be; 60hz / 75 hz
    - + minden kb az összes témával kapcsolatos netes leírás
    Ha valaki találkozott már hasonlóval és van ötlete kérem segítsen….!
    Köszi!

    Asus Rog Strix B450-F Gaming, Ryzen 5 3600, 2x8Gb Patriot Viper Steel 3200Mhz, Gigabyte RX 5500 XT

Új hozzászólás Aktív témák