Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MrDerekas

    addikt

    válasz Beast007 #54243 üzenetére

    ...bakker... pedig tutira vettem, hogy tegnap este dobtam pár választ... öregszem no :)

    SSD döglődő elektronikája, táp/sata csati "lötyögése", a táp leadott feszültségingadozása, a processzor sata vezérlővel kommunikáló részének a kontakthibája (görbült láb, hajlott alaplap) és a sor végén az alaplap. Kéne pár tesztet csinálnod. HDS-el leellenőrízni az ssd állapotát. Másik sata portra dugni, cserélni a sata kábelt, másik ágára dugnu a tápnak. Ha ezek nem vezetnek javuláshoz, akkor a processzor ellenőrzése vizuálisan, végső esetben pedig a lap bevizsgálása.

    (#54244) bsh Thunderbolt? Valahogy nem lehetne annak köze ehhez a hibához. Egy alaplap link segítene nekem ;) (User Manual-t átolvastad?)

    (#54246) BogyóBP Minden a helyén a lapon? Elsőre beállítás hibának tűnik. Memtest segíthet szűrni, hogy a ramok rendben vannak-e. Hibakód esetleg? A hangprobléma meg nem probléma, ha a driverrel rendesen működik.

    (#54250) kop8 Működnie kell. (SSD esetében van ugyan jelentősége, de HDD esetén inkább csak átnevezés az egész. Jó nem, de ez nem változtat a lényegen :) )

    (#54251) Menslee A támogatott modulok listáján szerepelnek a ramjaid? Javaslat: BIOS frissítés, bios reset elsőre. Ha a modulokkal minden rendben, akkor lehet baja a slotoknak is, de akár a processzor memvezérlő részén hajlott/törött prociláb is okozhatja. Vagy mivel sokáig nem volt azon slotokban semmi, akár elkoszolódás is okozhatja. Mondjuk a Giga lapoknál sokszor van némi mágia sajna. :( Amúgy azonos feszültségű modulokat szereztél be? Ez is gond szokott lenni. Ilyenkor a kisebb feszen mennek, mennének és a kisebb órajeles modulhoz igazodik a többi.

    (#54255) ssid3956 Végülis logikus. Ami még ilyen zúgást okozni szokott, mikor az alaplapi hangchip összegyűjti a zajokat a lapról. Földelés kapcsán érdemes bekérdezni az elektronikai topikba is.

    www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

Új hozzászólás Aktív témák