Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cinemazealot

    addikt

    válasz Dani811 #50026 üzenetére

    Nekem egy 2010-ben vásárolt Intel Core i5-650 processzoros gépem van, egy ASUS P7H55-M PRO alaplappal. Novemberben egyik bekapcsolás alkalmával a gép megadta magát. Bekapcsoláskor se kép, se hang, még a BIOS-ig sem tudtam eljutni. A vinyó és a ventilátorok felpörögtek (tápot már cseréltem alatta, tehát az biztos nem volt hibás), és ennyi. Memóriát kivéve sípolt, tehát érzékelte annak hiányát, de az sem lehetett hibás, mert tettem bele más gépből ott remekül működő RAM-ot. Már mindent leakasztottam róla, CMOS-t is reset-eltem, de semmi.

    Megoldást végül nekem is a RAM modulok cserélgetése, illetve bizonyos slot-ok kihagyása hozott. Most 4+2 GB RAM van benne (rendre a DIMM-A1 és DIMM-A2 slot-ban), ez a maximum konfiguráció, amivel elketyeg. Nagyobb, illetve a másik két slot-ba további modulokat továbbra sem fogad magába. Valamilyen túlterheléses problémára gyanakszom, bár egyszer sem hajtottam annyira a gépet, hogy ez bekövetkezhessen. Még dedikált VGA-ja sincs.

    Hangsúlyozom, hogy egy 6 éves gépről van szó, rég lejárt minden garanciája, de azért csak bosszant a dolog.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák