Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ravail

    senior tag

    válasz spista222 #13673 üzenetére

    Szia! Jó reggelt Mindenkinek!
    Igen, amit leírtál nem vitatom. Teljesen egyet értek a S.M.A.R.T. létezésével, s főképp azzal, hogy a S.M.A.R.T. adatai semmi képpen sem módosíthatók. Legalábbis tudtommal. Jártam már olyan "fórumban" ahol pont ezt a kérdést boncolgatták. Nyilván, ahogyan írtam, ezt "Aki az így feljavított HDD-t el akarja adni, annak nem jó, aki HDD-t akar venni, annak jó, hisz legalább felhíja a figyelmét arra, hogy már nem tökéletes az amit vesz.", mivel ezzel is utalni próbáltam arra, hogy ebben a "hacker" teli világban, igenis nagyon hasznos a S.M.A.R.T. adatok megléte és a -talán legelterjedtebb S.M.A.R.T. adat elemző, és abból következtetéseket levonó, "jósoló" program- a HD Sentinel. Hisz a felhasználók döntő többsége, a különböző módon lekért S.M.A.R.T. adathalmazból mit sem ért! Így ugyanis, a HD Sentinel használatával, mindenféle ügyeskedés ellenére is azonnal szembe tünnek a problémák. Mellesleg ez a "S.M.A.R.T. korszak" előtt sem volt probléma egy hozzáértő számára. Hísz a gyártó által -vagy a HDD tipusa alapján- elérhető kapacitás és a javítgatások után rendelkezésre álló kapacitás eltérése azonnal mutatta, a lemez nem tökéletes, és vagy így, vagy úgy, de el lettek tüntetve a hibás szektorok. Sajnos a használt HDD vevők erről csak akkor értesültek, ha hozzánk fordultak a telepítési, adatvisszaírási, vagy a rendszeres hibázás, esetleg a "ScanDisk" futtatási javaslat okán. Mi meg elmondtuk szegényeknek, mi is a valóság, de ekkor már futhatott a pénze után, hisz a dörzsölt eladó állítótta, hogy nálla még jó és hibátlan volt. Így hála a S.M.A.R.T.-nak, ez már elég régen nem tehető meg. Persze a hibás szektorok kizárása által a biztonságosabb lemezhasználat most is megtehető. De ez nem módosítja a S.M.A.R.T. adatokat.
    Szóval a polemizálásunk onnan indult, hogy "Szóval, azt szetettem volna elmondani, hogy lehetséges, hogy a S.M.A.R.T. adatokból levont HD Sentinel következtetés nem helytálló", amiben teljesen egyet is értettünk (szerintem). Mivel a nem módosítható -és gyártónként némileg eltérő modon keletkező- S.M.A.R.T. adatok kellő segítséget nyújtanak a HDD állapotának felméréséhez, bár az nem biztos, hogy az ebből levont HD Sentinel következtetés teljesen egzakt. Elzérés az általa mondott elemzési eredmények által előre vetített élettrtam nem fix, ahogyan írja is: "Becsült hátralévő élettartam"! Illetve ugyan ez mondható el az adatok alapján irt szöveges értékeléséről is.

Új hozzászólás Aktív témák