Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Hunork

    veterán

    válasz NovaBlue #46256 üzenetére

    Szia!

    Végigolvastam, és ez a cikk, ha jól értelmeztem, arról szól, hogy a Vengeance Black és Blue modulok hogyan működjenek együtt, felülírva a gyári értékeket. Neked nyilván csak az egyik van, mivel KIT-et írtál.
    Továbbá: The easiest way to accomplish this is to enable XMP in the BIOS. After loading theBIOS defaults, you can enable XMP to get your modules up to speed. See our blog here to learn how to enable XMP. After you have enabled XMP you would want to check with CPU-Z that the memory is running at the correct timings and frequency.

    Valószínűleg az alaplapod (nem tudom, milyen) nem hajlandó a megadott értékekkel elindulni, ezért a számára biztonságosnak vélt időzítésekkel megy. Ezeket amúgy át lehet hágni, de akkor hozzá kell nyúlni más opciókhoz is, nem csak a CAS, RAS értékekhez. (feszültség pl.) Ez már inkább tuning, amiben a memória tuningos topikokban biztos tudnak segíteni pontosabban.

    "Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

Aktív témák