Hirdetés

Aktív témák

  • jobbman

    tag

    Sziasztok, egy chaintech 9cjs 875-ös alaplappal van a következő gubanc:
    Prescott g1 3.0Ghz, 2x512Mb Kingmax hardcore

    XP alatt, ha fel van rakva a VGA drivere, kifagy a gép, mert összeütközik az IRQ-ja az alaplapra integrált cuccok IRQ-jával. USB, Hangkártya, LAN. Ezeket pedig ha kikapcsolom biosban, akkor megy a VGA a driverrel, bár nem mindig. Ami ment kikapcsolt cuccokkal, az egy FX5700-as volt. Volt benne GF6800-as is, annak mindegy volt, hogy ki vannak-e kapcsolva az alaplapi cuccok, vagy nem. Ha felraktam a drivert, már nem bootolt be az XP, sőt az intallálás közben már fagyott, amikor kiosztotta neki az XP az IRQ-t, és lecsendesedett a venti. Egyébként próbáltam hogy letiltom a biosban azokat az IRQ-kat, amik a VGA közelében vannak, de mindegy mit tiltottam le, az USB az mindig ugyanazt kapta, de néha a LAN is, mint a VGA. A hangkártya nem ugyanazt kapta, de ha be volt kapcsolva biosban, szintén kifagyott. Próbáltam egy Radeon9600-al is, az még képet sem adott, VGA hibával csipogott az alaplap. Ezek a videókártyák, gond nélkül mennek egytől-egyig egy Asus P4p800-e deluxe alaplapban. Az összes lehetséges detonatorral, újabb forceware-rel kipróbáltam a VGA-kat, semmi eredmény. :(

    Vélemény?
    :U

    Régi PH-n: jobbman felhasználónak 84 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Frissítve: 2013.09.14

Aktív témák