Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pikari

    őstag

    válasz lezso6 #12 üzenetére

    Az a baj, hogy (nálam) 0.02 másodperces php futásidőből kb 0.01 másodperc az sql szerverhez való kapcsolódás és a pár fórumbejegyzés kiszipkázása, kb 0.005 másodperc meg a fork és a fork miatti lapok szinkronizálása, a maradék kb a hasznos párhuzamosítható feladat, és így használ az sql max terhelés alatt másfél magot, a kernel csuklózik egy magon, a php pedig a legjobb esetben amit láttam, két és fél magot bírt bevenni. A cikk meg 128 logikai magos processzorokról szól. Az én kommentem pedig arról, hogy ÉN nem tudok 24 magot sem megetetni.

    Ma már persze nem kell futtatnom ilyen szervereket, így a különféle php boardok nevetségesen alacsony hatásfoka nem rázza meg a lelkemet. Másfajta programokat viszont futtatok, és mellékesen nem csak szerver szerű felhasználás során nem tudom őket kihasználni, hanem másfajta felhasználás során sem. Nem azt mondom, hogy nem lehet kitalálni olyan dolgot, amit rá lehet ereszteni, és hatékony lesz.

    Ezért mondtam, hogy ember legyen a talpán, aki ezt megteszi. A hozzászóló, aki ebbe belekötött, nem hiszem, hogy ilyen ember lehet. Aki azt gondolja, hogy 100 magos procit belerak valami szerverbe, és huss, minden szép és jó lesz, az biztosan nem látott még csak akár egy 24 magosat se szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

Új hozzászólás Aktív témák