Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laci4

    senior tag

    válasz Degeczi #6286 üzenetére

    Sziasztok!

    Én is rendeltem anno egy ilyen "frankó" kamerát..
    „Ebay-es” topikban ajánlotta valaki jó szándékúan, hogy ennyiért best buy.. (lenne, ha eredeti lenne).
    Tegnap megjött nekem is a kis csomag.. elsőre örültem, mint majom a ....

    Kicsomagolom.. megnézegettem.. kicsit nagyon plasztik.. mivel hideg volt a készülék, vártam vele majdnem egy órát.. biztos, ami biztos alapon..

    Na de végre nézzük, mit tud! Próbálom bekapcsolni, semmi..
    Jó.. le van merülve.. adjunk neki kakaót.. néztem a töltőjét, mini usb.. 5v , 1,5A.. nah.. hőn szeretett xiaomi power bank pont kéznél volt.. jó lesz az oda…
    Rádug.. némi kép.. valami tengerpart, közben nyekergés, nyikorgás, sustorgás..

    Hmm.. nem szeretné a kapcsoló üzemet? Lehet csak a xiaomi PB-re allergiás..
    No mit tegyünk, Galaxy S4 töltő.. 2A-es, bírnia kell.. rárakom, helyzet ugyan ez.. :W
    Nézzük meg pc-ről, monitor USB ről, mindenhol ez a helyzet..

    Közben nézem, elöl fehér led világít.. éjszakai felvétel.. ez az eredetin is normál fehér led, nem UV ledek? Elég hülye megoldás lenne..

    No ekkor már szinte biztos voltam benne, hogy nekem is hamis jött. (Banggood oldalán egy értékelés van, az hogy fake) :O

    Felvétel közben még jobb a hangja.. majdnem mint régen a modemes korszakban a betárcsázás hangja..
    Lejátszáskor meg... :Y

    Hab a tortán, hogy pc-re dugva fel se akarta ismerni a kártyát..

    Gondoltam, nincs mit veszteni, megpróbálom a kocsiban is.. hátha csak akkuról megy, akkor nem lesz nyekergés benne.. (bár ott is ott az adapter.. ami szintén kapcsi táp szerintem.. )

    Lementem.. tartó fel a szélvédőre, ketyere rácuppant.. bár eléggé szorult.. Magától bekapcsol... :U majd kikapcsol..
    he? :Y :F

    Adok neki tápot.. semmi.. nyomkodnám a power gombot, semmi... :F nem lehet benyomni..hmm..
    Leveszem a tartóról, megpöckölgetem, kijjebb jön a power gomb, kattan a mikró kapcsoló.. ketyere nem indul..

    Eh.. majdnem kidobtam az ablakon, de csak finoman megkocogtattam... semmi..
    Reset gomb.. semmi.. táp ki.. reset.. semmi.. táp be semmi.. sámán tánc, anyukázás, kiváglak az ablakon, szétváglak.. stb... egyszer csak bekapcsol.. hoho.. nah barátocskám, akkor megyünk egy teszt kört..
    Felvette, visszanézve azt vettem észre, hogy el van csúszva a hang, meg hogy néha "be-beteker" a lejátszás, hogy utol érje magát..

    Amikor kivettem a kártyát, vettem észre, hogy összekevertem az asztalon a két kártyát, és a zapals 1 dolláros csoda kártyája volt benne.. 8Giga, elvileg CL10, valójában jó ha cl4 ..(se)

    Na gondoltam, akkor most bele rakom a normál kártyát.. kártya kézbe, nyílásba közelít, elenged, hogy majd bekattintom. erre hupsz.. szépen beleesik a készülék házba.. :Y
    Első gondolatom az volt, hogy rossz helyre akartam rakni, a HDMI-be, de nem..
    Olyan frankón van megalkotva a ház, hogy simán bele lehet ejteni.. :W

    Anyáztam egy sort.. tegyünk bele másikat.. óvatosan.. irányba van? hopsz.. :O :W ez is bele esett :DDD

    Eddig nem akartam szétszedni, várva majd banggod reakciójára, de így kénytelen leszek :(((

    Jah.. és "természetesen" ez is .avi-ba ment..

    összefoglaló elején olvastam a fake eredeti különbségeket, de mik vannak még?
    - avi vs mov (pipa)
    - hdmi ez nálam nem jó, mert van rajta.. legalábbis a csatlakozó ott van... :U
    - a menüjében nincs gyári szám menüpont (nálam egy verzió szám menüpont van, de az gondolom nem az)
    - Elején fehér led? Eredetin nem UV ledek vannak?

    Közben szépen behoztam meló helyre..egy plasztik kártyával szépen szétbontottam, és egyértelmű, hogy nem az, mint aminek kellene lennie.. nem tudom ismert-e a chip (1248B MP38T10.00 1536), de elég silány hamisítvány az egész..

    A durva, hogy most nézem, a feliratok szitázása is olyan minőségi, hogy valószínűleg ahogy forgattam körbe-körbe.. (ahogy finoman toltam neki be a plasztik lapot) már ennyitől elkezdett lekopni! :Y

    Nem tudom hogy fogom mindezt leírni kicsi kínai barátainknak, mert mint a videón is hallható (nem röhög! :DDD ) nem tudok englisűl.. de valahogy majd csak megértik..
    Képeket itt találtok a ketyeréről, illetve a belsejéről ...

    Ha esetleg valamelyik link nem menne, sorry, meló helyről vagyok, mobil netről, nem nagyon van lehetőségem tesztelgetni őket.. :B

    Jah.. és egy általa készített kerregő videó..

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    válasz huncutka1029 #6290 üzenetére

    Jogos!
    Amikor leírtam is "éreztem", hogy nem UV az.. hanem IR (infravörös) pillanatnyi elmebaj :D :B :R

  • Laci4

    senior tag

    válasz cigam #6309 üzenetére

    Hi!

    Én se vagyok túlságosan elégedett a válaszukkal:

    "Thanks for your email about order 11400477 to G1W camera SKU329967.

    From your description ,your camera meet some problem about SD card recognization, Power not on, Noise sound.

    We turst you are a good customer for us ,and not a lier cheating for only want refund. How about we send you a new camera ?

    Best regards

    Henry "

    Jó fejek.. ha jól sejtem SD kártyával van a baj.. részben.. oké..
    De ettől még a rendszer chip nem lesz más benne :DDD
    Küldenek mégegyet.. és akkor? lesz két ratyim? Mondjuk árában ott lenne, de mit kezdjek vele? :(((

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    válasz Minstrel #6350 üzenetére

    Nekem is írt Henry barátunk.
    Ez már a második levelemre jött. Elsőre szinte semmi érdemi, csak hogy újra küldenek egy kamerát.
    Megírtam nekik, hogy azzal nem vagyok előrébb, mert én direkt kinéztem egy Nt96650 chippel szerelt kamerát, mert utána jártam, hogy az jó képminőséget ad.. nekem olyanra van szükségem, amit kaptam nem ezzel van szerelve, és sokkal gyengébb a kép-hang minősége.
    Plusz még a rendellenes hang is ott van a felvételen.

    Írtam neki, hogy szeretnék:
    - vagy valóban eredeti Nt96650 chipes kamerát,
    - vagy marad a kamera, de a vételár visszatérítését, viszont az 5 dolláros kuponom visszafizetéséről lemondok
    - vagy paypal segítségével visszaküldöm a kamerát, ekkor teljes visszatérítést kérek vételár+5 dolcsis kupon .(23.xxdodo+5 dolcsis kuponnal vettem)

    Erre visszaírja nekem:

    Thanks for your email about order 11400477 to G1W camera SKU329967.
    Sorry that the G1W did not meet your demand of useage. How about we refund you US$15 , if ok ,we refund now.

    Tehát kb. mint neked, hogy a felét fizetnék vissza.
    Az a gond, hogy nem nagyon tudok angolul, paypal visszaküldést, posta költség visszaigénylést még nem csináltam, nem tudom ki tudom-e hámozni mit-hogy kell.. ha lesz időm átnézek pay-pal topikba, hátha le van már írva.
    Ezért ha többet adnának vissza mint 15 dodo, mondjuk 20-at, akkor bele is mennék a dologba.
    Ekkor a valós bukta kb. 4 dolcsi, meg a kupon.. bár azt úgyis "játékból" szedtem össze.. igaz, az is pénz.. de ennyit még megérne, hogy ne kelljen szaladgálnom a postára, stb..

    Meg ha esetleg meg tudnám csinálni, hogy ne nyekeregjen felvétel alatt, akkor még nagyjából használható is a kütyü, csak nem az elvárt minőségben.
    Úgy vettem észre, hogy ha csak az akkujáról megy (azt a kb 1 percet amit bír az akksi :DDD :W ) akkor nincs a hang. Ha akármilyen adaptert, power bankot teszek rá, jelentkezik,és minél több ideje van rajta, annál halkabb.. valószínűleg a töltés szólhat bele.. de sajnos teljesen nem szűnik meg.. )

    No meg a másik problémán, hogy nem értem miért, szinte teljesen lekopott pl. az USB jel szitázása.. :Y
    Mintha ezer éves lenne.. pedig talán ötször ha volt a kezemben. Arra gondolok, hogy amikor nyitottam szét "pengetővel", ahogy szorítva forgattam körbe, egyszerűen letöröltem a kezemmel..
    Másnak nem kopott ez a nyavalya?

  • Laci4

    senior tag

    válasz huncutka1029 #6358 üzenetére

    Sajnos egyik sem. Lévén otthon kézben tartva is csinálja a hangot.
    Ismerem a generátor hangot, bár szerencsére saját kocsimban még sose találkoztam vele..
    Ez egyértelműen valami digitális zaj.. Mintha ahogy mentene a kártyára annak lenne valami üteme..
    Amit anno linkeltem felvételt, az a legbrutálabb

  • Laci4

    senior tag

    válasz Midway #6365 üzenetére

    Lehet, hogy a "van akku"-t "van vakunak" olvasta.. :U
    Másodszorra amikor csak "ránéztem" a hsz-re, nekem is összemosta az elmém :B

  • Laci4

    senior tag

    Banggood kamu G1W kamera.. végül nekem is megírta Henry, hogy vagy küldjem vissza a kamerát, vagy kötik magukat a max. 15 dollár visszafizetéshez.
    bocsi az off-ért, Akik már visszaküldték, azokhoz lenne 1-2 kérdésem.(lehet privi is,hogy ne offoljunk annyira :B )

    - Emailes megegyezés mellett, ellenére indítottatok "ügyet" is paypal-on (ajánlott), vagy csak a visszapostázási procedúrát, és ha mégse fizetnének, akkor nyomatni az reklamációt?
    - Mibe küldtétek vissza, eredeti hullazsák, vagy szemeteszsák, vagy egy szimpatikus doboz?
    - Levélként, csomagként? (+ ajánlott küldemény, vagy van külön nyomkövetés szolgáltatás postán? sose adtam még fel külföldre... :B :U )
    - Mennyi volt kb. a feladás?
    - Egyéb buktató?

    Előre is köszi, és bocsi az Off-ért, de nem tudom, az itteni pórul járt fórumtársak járnak-e paypal, vagy ebay topikokban, és még nem kellett reklamálnom, visszaküldenem, paypal ügyet indítanom.... :B

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    válasz cigam #6389 üzenetére

    Aha, mert a kici sunyi kínai átszerkesztette a honlapot.
    Pár napja lementettem az oldalt, volt egy ilyen megérzésem.. bár pont nem találom..
    Lehet meló helyen csináltam, és akkor bent van a notin.. reggel megyek, majd megnézem..
    Mindenesetre google nagyjából a barátom, találtam egy tárolt változatot.
    Ebben még szerepel hogy a main chip a nt96650, és a mov videó formátum is!

    Én utolsó levelembe bele írtam Henrynek, hogy mivel az oldalon ezek szerepelnek, úgy gondolom ők a hibásak, megtévesztik a vevőket.
    Arra írta, hogy küldjem vissza a cuccot, és full visszatérítés, vagy ha gondolom még áll a 15 dolláros visszatérítés, és akkor marad..

    Lehet ennek (meg gondolom a többi akár külföldi) reklamációnak hatására szerkesztették át az oldalt.

    Minstrel
    jaja.. én is feladtam ma.. még megvolt amibe volt csomagolva, tettem rá még egy tekerést, meg vastag papírba szépen becsomagoltam, rá egy címzés lap. (én is nyomtattam, nem akartam elírni a kisregényt :D)

  • Laci4

    senior tag

    Sziasztok!

    Tavaly év végén, idén év elején vettünk páran Banggoodról G1W kamerát, amiről kiderült, nem az aminek hirdették.
    Aki(k) vissza küldték hogy állnak a dologgal? Visszafizették?

    2016.02.03
    17:25 Budapest - Rákospalota 1 posta
    Küldemény információ:
    Küldemény postai átvétele / Item accepted
    2016.02.04
    13:50
    Küldemény információ:
    Célországba elküldve / Item sent abroad
    2016.02.10
    08:34
    Küldemény információ:
    Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

    Én itt tartok, március elején írtam nekik egyszer, várjak még..
    Ma megint írtam nekik, hogy nem hiszem el, hogy nem kapták még meg, megígérték a visszatérítést, fizessék is ki legyenek oly kedvesek, vagy nem szeretnék , de kénytelen leszek ügyet indítani paypalon, mert lejár a védelem lassan..

    Kíváncsi leszek mit reagálnak.. :U

  • Laci4

    senior tag

    válasz cigam #6839 üzenetére

    Nah bakker.. ennek nagyon nem örülök.
    Hasonló cipőben vagyok, bár egy hajszállal jobb a helyzetem.
    Én egyszerűen vissza postáztam, arról küldtem amit kértek, számla, csomagról képet is küldtem.. levelezésünk a banggood-al amiben írták, hogy postázzam vissza és akkor visszafizetik az árát..

    Nemsokára vissza is térítették a posta költséget..

    Viszont a BG-vel még megy a meccs..elvileg nem kapta meg,ha jól értelmezem..

    2016-03-25 4:00 GMT+01:00 <order@banggood.com>:
    Dear xxx László

    Thanks for your email about order 11400477 to G1W camera SKU329967, tracking number: RR310821750HU

    Sorry ,we are afraid that did not receive your sending back parcel, we will go to post office to check next monday, if we confiremed have recied ,then we would refund ,if not received, we will keep waiting to receive. Thanks

    Best regards
    Henry

    Ma megint írtam nekik, hogy mi a kukac van, nem hiszem el, hogy még nem kapták meg.. kíváncsi leszek mit lépnek..
    Lehet megírom nekik, hogy nekem az is jó, ha levásárolhatom.. úgyis van pár dolog amit kinéztem már...

    Meg filóztam, hogy ügyet indítok Pay-pal-on, bár még sose csináltam.. hátha arra lépnek valamit.. :U

    De ezek után.. :( :W

    Azért viccesek, hogy látszik, hogy vissza lett küldve, és mégse kapják el a grabancukat.. :(((

  • Laci4

    senior tag

    válasz havri1 #6866 üzenetére

    Köszi, úgy lesz! :R (bár még ilyet se csináltam, szerencsére még nem kellett).
    Feltételezem a posta hivatalban kell személyesen elindítani ... :U

    Én is filóztam anno, hogy elfogadjam-e a részleges visszatérítést, és megtartsam a kamerát, de..
    Eladni nem akartam volna, lévén az enyém sajna amíg fel nem töltött teljesen az aksija "nyekergett", ami a felvételen is rajta volt.. amikor feltöltött már nem hallatszott annyira, de mégis..

    Magamnak meg.. ehh.. nah már mindegy :D

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    válasz Laci4 #6867 üzenetére

    Régi történet.. tavaly év végi, idén év eleji banggood-os "G1W"..
    Egy kalap kaki volt.. hamis.. küldjem vissza, és full refund. Visszaküldtem, szerencsére paypal fizette.
    Erre kis kínai nem kapta meg..

    Postán keresés indítása.. abban az eredmény "csak" annyi, hogy:
    "... A külföldi posta megkeresésünkre azt a tájékoztatást adta, hogy a küldeményt 2016. február 26-án kézbesítette. "
    Értem, én de könyörgöm, kinek, hova? :W :U

    Gondolom ennél többet nem is várhatok...
    Henry-nek azért írtam, felajánlottam mi lenne, ha full visszatérítés, de webshopban levásárolhatóan..
    Legjobb amit adhatnak 15 dolcsi visszatérítés.... :(( (24 körül vettem, 5 dolcsis kupon felhasználásával, plusz akkor még rosszabb volt a dollár árfolyam)

    De mint olvastam régebben, mintha valaki írta volna, hogy ugyan ez a szitu, csak elejétől kezdve paypal ügyet nyitott, és nemhogy vissza kapott volna, de még a postát is bukta..
    Azt hiszem, ez a 15 dodo is több mint a semmi, és elfogadom.. jobban jártam volna a legelső ajánlattal.. megtartom a cuccot, és ha szintén ilyesmi összeget vissza utaltak volna :(( :W

Új hozzászólás Aktív témák