Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Coix

    tag

    Üdv mindenkinek!

    A problémám aprócska, de cserébe a felvezetés hosszú, bocs... :D

    Egy HTC Desire S okostelefont használok navigációra. Ennek megvan az az "okossága", hogy ha azt érzi, hogy autós dokkolóba tettem be, akkor automatikusan elindítja az autós menüt, ahol nagy érintőgombok vannak olyan funkciókra, amit az ember vezetés közben valószínűleg használni fog, stb.

    A kérdésem csak annyi lenne, hogy honnan tudja a készülék, hogy most éppen dokkolóba tették bele? Hülye kérdésnek tűnik, de máris írom, mi miatt érdekel a dolog....

    A korábbi telefonom miniUSB csatlakozós volt. Úgy oldottam meg az autós beépítést, hogy a töltővezetéket közvetlenül ráköttettem az autó elektromos rendszerére (szakemberrel, nem magam bütyköltem), úgyhogy nem fickándozik méternyi kábel a középkonzol előtt, hanem csak pár cm-nyi rész jön ki a műszerfalból, és ennek a végén van a miniUSB csati, amit csak bele kell tolni a készülékbe. A telefon megörül, hogy dokkolták, minden nagyon szép és jó.

    Az új telefonon már microUSB csatlakozó van. Vettem egy pár centis átalakítót, ami microUSB-t csinál a miniUSC-ből. Ha ezt használom, a telefon felismeri, hogy dokkolták, az élet továbra is szép és jó.

    DE!

    Ezt az átalakítót elhagytam, úgyhogy az autós töltést egy ideig csak úgy tudtam megoldani, hogy egy szivargyújtós töltőt használtam. Ezt azonban hiába dugtam bele a telefonba, tölteni töltött, de a készülék nem érezte úgy, hogy ő most dokkolva lenne. Azaz nem indult el az autós dokkoló menü. Ez még elviselhető lenne, de ha a masina nem érzi azt, hogy dokkolva van, akkor az alap enegrgiagazdálkodási beállítások miatt ő igyekszik mielőbb lekapcsolni a képernyőt, GPS-modult, stb. Magyarul így egy csomó macerát jelent a használata.

    Az lenne a kérdésem, hogy mitől függ az, hogy a telefon dokkolónak ismeri fel a beledugott microUSB kábelt, vagy sem? Szemre nincs semi különbség a két csatlakozó között, de valami mégiscsak lehet a kábellel, a csatlakozóval vagy a bekötés módjával, mert másképp viselkedik a készülék. És hogy lehet az, hogy még egy mezei átalakítót közbeiktatva is megy a dokkoló felismerése?

    Előre is köszi a segítséget!

  • nolika

    aktív tag

    válasz Coix #1 üzenetére

    Érdekes.

    Gondolom semmi egyéb elektronika nem volt betéve akkor amikor a miniusb kábelt beszereltetted a gépkocsiba. Mert ha nem akkor ő neki sehonnan nem kéne tudnia.

    Nem hiszem, hogy bárhogy is érzékelné a telefon hogy ő most dokkolva van. Ugyanis nincs ilyen felület kialakítva. Az hogy most rádugtad a kábelt csak a töltés indul el.

    Profilokat kellene kialakítanod valami spéci marketes programmal, hogy ha töltést kap akkor ne kapcsolja ki a képernyőt és gps-t nyomja be. Főzött romokban ez alapból benne van.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák