Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZsigulicsiI

    csendes tag

    Sziasztok!

    A napokban sikerült egy jó állapotú Audio System Helon 165-s szetthez mindenestől hozzáférnem :)

    A szett nagyon erős 2x 225/150 Watt 2 ohm-s.

    A hifimet most építem (még nincs beszerelve) kábelek, kondi, szett, kiemelő gyűrű, fejegység és rezgéscsillapítóm megvan már. A kérdésem a szettekre, a hozzá szükséges erősítőre irányulna :S sok cikket elolvastam... az igazság az, hogy minőségre szeretnék rámenni, nem szeretnék nagy mély ládát venni max. 400 rms-ig (nagy ládára nincs is szükségem, mert egy Fiat Stilom van) :)

    Nincs nagy tapasztalatom, de kinéztem egy 4 csatornás erősítőt: Eton ECC 600.4
    4x 130W an 4Ohm,
    4x 210W an 2 Ohm,
    2 x 410W an 4 Ohm gebrückt

    1. Kérdés: Nem ismerem ezt a márkát, de 2 ismerősöm is ajánlotta. Nektek mi a tapasztalatok vele?
    2. Mivel gyárilag 2-ohmos ezért gondolom célszerű így is hajtani vagy jobb 4 ohmmal?? :)
    3. A hidalásokhoz nem értek :( lehetséges az, hogy az első 2 csatornáról hajtom a szetteket 2 ohm-on akkor 210 Rms-t tud és a 3-4 csatornát hídba kötöm? azt tudom, hogy lehetséges, de a hídba kötésnél 2-4 ohom lesz a terhelés??-illetve mekkora teljesítményre lesz képes?(sajnos a neten nincs erről adat)

    vagy van a kisebb tesója,de nem tudom, hogy a fentiekben leírtak itt is működne-e :S a 2-s variáció elég lenne a szettjeimhez és ennél a variációnál a 2X230-tis hídba köthettem??

    2 x 75W + 2 x 145W @ 4 Ohm RMS
    2 x 115W + 2 x 230W @ 2 Ohm RMS
    2 x 75W + 1 x 440W @ 4 Ohm Brücke RMS

    vagy vegyek egy kisebb 2 csatornás erősítőt és egy monoblokkot? :S bocsánat, ha egy kicsit sok voltam, de ahány cikket elolvasok annál bizonytalanabb leszek :S

  • ZsigulicsiI

    csendes tag

    Eton ECC 500.4 az első kisebb tesója :) ebayen most fut ki egy arra várok :P 20 perc 10 ezer forintnak megfelelő összegen van most :) itt a német leírása. A 600.4 vasárnap fog kimenni lehet megvárom :)

    http://www.etongmbh.de/produkte/car-hifi/verstaerker/ecc-serie/ecc-5004/1/pid/191/

  • ZsigulicsiI

    csendes tag

    hétköznap jobbak a lehetőségek... szerintem 70 euró körül meg lehet venni majd :) ez az ár a bolti 269-hez képest nagyon kedvező... a vasárnapi lejárat viszont mindig keményebb ott többet kell perkálni érte :) majd megírom mennyiért futott ki :)

  • ZsigulicsiI

    csendes tag

    ahogy gondoltam :) 63 euroért ment el... én megvárom a nagytesót :)

    Artikelzustand:Gebraucht
    Beendet: 21. Nov. 2013 20:00:53 MEZ
    Erfolgreiches Gebot:EUR 63,00
    [ 22 Gebote ]
    Versand: EUR 6,90 Standardversand

  • ZsigulicsiI

    csendes tag

    Nem :) ez használt termék, ezért volt ilyen olcsó...

    de fent voltak a képek is róla... A német bíróság komolyan veszi a dolgokat, nem szoktak játszani itt(persze vannak kivételek) :) Az eladónak 202 eladása volt és 100%-s megbízhatósággal van értékelve, tehát megbízható :)

    Komoly zenét pedig csak használt dolgokból tudok építeni, mindenből újra nem telik sajnos az autóm nem ér annyit XD

  • ZsigulicsiI

    csendes tag

    Sziasztok!

    Megint én lennék :P sajnos ezekhez a kötözgetésekhez nem értek :S vagyis van pár fekete lyuk az elképzelésemben ezért feltennék néhány kérdést... sokaknak egyszerű lesz(butaságnak hangzik), de nekem komoly fejtörést okoz :)

    A kiszemelt erősítőm aukciója ma 18 órakor fog lejárni, addig szeretnék a kérdéseimre választ kapni, hogy licitálásnak tiszta fejjel, képpel indulhassak neki :)

    Szóval a szettjeim Audio System helon 150 watt Rms-sel 2 ohmos... A kiszemelt erősítő egy eton ecc 600.4

    Ausgangsleistung (RMS) 4 x 130 W @ 4 Ω 4 x 210 W @ 2 Ω... sokat olvasgattam utána és szinte csak jó tapasztalatok voltak... ezzel az erősítővel akarok még egy kisebb max. 500 watt rms-ses mélyládát. (ehhez még nincs ötletem) találtam egy hivatalos rajzot is, amin vannak a kötözgetések :P itt a link:

    http://www.etongmbh.de/uploads/tx_pbproducts/ECC_web_02.pdf

    a linken a 9. lapon vannak a lehetőségek.... engem a 4. ábra érdekelne :) az 1-2-vel hajtanám a szetteket, a 3-4-t hídba kötném :) a kötés világos, de most jönnek a fekete foltok :S

    1. a szetteket az erősítő a 4. felállásban 2, vagy 4 ohmon fogja hajtani? a képen 2 ohm min. felírat van ez mit takar?? :P mekkora Rms-t fog küldeni?

    2. kérdés a 3-4-re is ez lenne? a képen 4 ohm min. van.

    Az én értelmezésemben tehát az minden kapcsolgatás nélkül nekem optimális felállást nyújtja az erőlködő... a szetteknek 2 ohm, a mélynek 4 :) ebben kérnék cáfolást illetve megerősítést :)

    Továbbá ez lehet hülyeség de a két csatornának külön, külön rca kábel kell ennél a kötésnél? A lejátszómon 2 sima és egy mélyládának való rca kimenet van. akkor az 1-2 csatornára sima, míg a 3-4-re a mélynyomó rca kábele kell?

    Egy utsó kérdés :S jelenleg egy 1 farados Spectron SPF-01Z típusú kondim van... ez elég a fenti erősítőnek, vagy nagyobb igénye van, lehet?

    A segítségetek előre is köszönöm :) További szép napot!

  • ZsigulicsiI

    csendes tag

    50-s dietz kábeleim vannak, de a negatívnak csak 1,5 métert vettem(nekem azt mondták olvastam, hogy jobb a rövidebb kasznis negatív) :S akkor a kondit hagyjam ki? nem stabilabb a rendszer a kábelekkel és a kondival együtt? :)

    hídban a 3-4 csatorna nem duplázódik? :S végülis egy kisebb mély ládát akarok vele hajtani egyenlőre :) 3-500 rms-ig :P ha nem lesz jó veszek egy kisebb monoblokkot max :P amúgy megvettem az erősítőt tehát az fix már :)

    valakinek van ötlete egy megbízható, kicsi, dinamikus ládához?? :) (zenei ízlésem: mindenevő vagyok, de elektronikus zenét szoktam inkább 60%-ban hallgatni)

    (#32137) PiciPeti válasza ZsigulicsiI (#32136) üzenetéreÚjVálaszPrivát2013-11-24 14:50:06
    PiciPeti
    (tag)
    LOGOUT blog
    Lényegében mindent leírtál. :)
    2ohm-on fogja hajtani az első szettet, 210 - 210W-al. A mély meg kb 400W-ot fog kapni. Bár én nem szeretem ezt a felállást, mert szerintem zúzósabb zenénél dinamikátlanná válik az első szett, ha a mély csatornái elveszik az áramot. De legalább lesz hova fejleszteni. :K
    Kondit szerintem felejtsd el, rendes akksi, kábel fog kelleni. Ha a csomiba rakod, akkor legalább 35-ös tápkábel kell, lehetőség szerint a testet is visszahúzva az akksira. Ha van "kedved" költeni, akkor lehet 50-es kábel is. Minél vastagabb, annál jobb. ;)

  • ZsigulicsiI

    csendes tag

    köszönöm a hozzászólásokat :)

    végül is én erre számítottam, reméltem amit Joe fiú leírt :) egy dolog lenne még :) ha már megvettem a kondit és rátetettem majd a rendszerre az árt, javít, vagy nem befolyásolja ekkora kábelméretnél az erősítő áramellátását (az én dolgaimra lebontva)??

    Joe fiú
    (senior tag)
    Ha nem rohad a kasztnid a kasztni is jó test, végső soron az akksi testje is a kasztnira megy, nekem az egyik erősítő akksira van testelve, másik kasztnira, szvsz, tök mindegy...vagyis nem, mert így kábelt spórolsz. 50-es táp bőven elég, sok is.
    Az erősítőd leírás alapján 410W jön le róla hídban, jó az. kicsi dinamikus láda pl. Rainbow Hammer 10 :)

  • ZsigulicsiI

    csendes tag

    az lesz az :) 66 centen múlott, hogy nyertem :P az volt a max ajánlatom amivel el is vittem :P

    mit gondolsz, megér annyit? :)

    32150) üzenetéreÚjVálaszPrivát2013-11-24 20:34:24
    Osynho
    (őstag)

  • ZsigulicsiI

    csendes tag

    Köszönöm a segítségeteket :)

    A cuccok még nincsenek bent a kocsiban, majd karácsonyi ünnepek között lesznek beszerelve. Nem kell félni, nem én fogom XD de szeretnék képben lenni a dolgokkal nagyjából, nehogy "madárnak" nézzenek vagy hasonló... Még a mélyládám hiányzik, azt kell keresnem egyet :P

    A negatív kábelt is megjegyzem, illetve a kondis dolgot is kipróbálom majd :)

    További szép estét mindenkinek.

  • ZsigulicsiI

    csendes tag

    Szép estét mindenkinek :)

    Tudom egy kis vitát fogok kirobbantani, mert mindenkinek más ízlése, hallásvilága van... de :P több ember több fül és tapasztalat :)

    Szóval szeretném kikérni a véleményeteket mélyláda ügyben. Egy kisebbet keresek 500 watt rms-ig :) egyszerűen akkora a kínálat, hogy nem tudok dönteni melyik márkánál tegyem le a voksom, meghallgatni pedig nincs időm lehetőségem mindet...

    Zenében mindenevő vagyok, de 60%-ban elektronikus zenét hallgatok... Sok mélyről olvastam utánanéztem, de nem tudok dönteni.

    25 centisben az Audio system, és a Hertz tetszett, illetve a Kickernek az l3-s modelje. Kinézetre a kicker nagyon bejön (négyzet alakú mély) de nem tudom nem ismerem a hangzás világát, minőségét kipróbálni pedig nem tudom :( Németországban nagyon kedvező áron van még a Hifonics és a Soundstream...

    Mi a véleményetek a Mac Audio STX 112 BP-ről?-4 nap múlva egy használt ki fog menni az ebay-en. kinézetre jó, de a bandpass ládát sokan köpködik...

    A fentiekkel tapasztalatok érdekelnének!-illetve akinek van jobb ötlete jöhet az is. Amúgy egy audio system helon szett mellé keresek ládát, gondolom ezt is figyelembe kell venni :)

    Előre is köszönöm a hozzászólásokat :)

  • ZsigulicsiI

    csendes tag

    A kiszemeltjeim mellet van pont egy audio System X-ion 10 :) zárt, gyári ládával... a nyitott vagy a zárt jobb zúzós zenéhez? :)

  • ZsigulicsiI

    csendes tag

    Bocsi, ha sok vagyok... amúgy egy Fiat Stilom van, kicsi csomagtérrel, de mivel szinte egyterű a csomi és az utastér gondoltam elég egy kisebb de erős mélyláda :)

    Amúgy öcsémmel beszéltem pont és mondta, hogy haverjának van egy 30 centis DLD accustik 1000\500-s gyári eredeti ládával 5000 Ft-ért... nem javított és elmondása szerint nagyon szépen szól egyterű autóban...

    DLD-s tapasztalat valakinél? :)

    [ Szerkesztve ]

  • ZsigulicsiI

    csendes tag

    Üdv mindenkinek!

    Megint én rontom a levegőt :) egy nagy gondom van, mint mindig...

    Szóval összeállt a zene a kocsiban :) de van az a bizonyos gondom... én az akksira gondolok, nincs megfelelő töltésem, de ti tapasztaltabbak vagytok, talán lehet más bibi is :S

    Szóval van egy pioneer deh x8500 BH lejátszóm, egy audio system helon szettem, egy eton ecc 600.4-es erőlködöm és most vettem egy hertz HX 300 D.5-s subot. Az erősítőhöz van egy Zealum ZPC5F20CRB 5 farados kondenzátorom. A táp kábelek 50-sek. Erőteljesen, tisztán szólnak- dolgoznak, nagyon elégedett vagyok a rendszerrel:)

    A problémám bizonyos zenéknél főként elektronikus, vagy a szubot és szetteket együttesen erősen terhelő zenéknél kezdődik. A rendszert spiccre beállították de akkor egy kisebb sub volt benne.

    Szóval tökéletesen szól nem recseg nem ropog... a zene megy kb. 1 perce amikor a szettek elhalkulnak mintha a magas szinte nem is szólna a sub egyenlő hangerővel szól tovább :( leveszem a hangerőt egy picit és azonnal szól minden rendesen... visszatekerem a hangerőt de utána megint ugyanaz történik mint a fentiekben... A kondit néztem ilyen esetekben sem esik vissza mindig 14,9 v-t mutat a digitális kijelzője. Ez a jelenség csak párszor fordul elő, mindig ugyanazokkal a zenékkel. A biztosítékok egyszer sem égtek eddig ki, tehát zárlat szerintem nem lehet.

    Az autóm egy fiat stilo 1,6 benzines. Sajnos gyári 50 A-s akksi van benne :( én arra gyanakszom hogy ez a pici, kevés az utántöltés. Külföldön élek legközelebb fél év múlva megyek haza, akkor tudok elmenni oda ahol összerakták.

    Valami ötlet? jó lehet az én gondolatom, vagy más bibi is lehet??

    Segítségeteket előre is köszönöm.

  • ZsigulicsiI

    csendes tag

    A 2 ohm-os 150 watt rms-s audio system helon szettem van. Sajnos a hang váltok a kárpit alá lettek a szettek mellé bekötve, így azt csak bontással tudom ellenőrizni, babrálni :S

    A túlhajtást nem hiszem, mert a lejátszón minden 0-n van. Azt mondták, amikor kötötték, hogy azzal ne babráljak, mert felesleges csak a hangminőséget rontom. Az erősítőt állították a szettekhez, úgy hogy az maxon szóljon de ne torzítson. Elmondásuk szerint így természetes a hangok szempontjából. A lejátszón 62 a max hangszínt, úgy állították be a szetteket, és a subot hogy az 45-n adja le a max teljesítményét. A mély tartományt is levágták róluk csak közép mélyet (csak "csattogós" mélyet szólnak) mert azt mondták feleslegesen ne erőltessem olyan mély hangokkal amit nem vagy nehezen tud kiadni, arra ott van a mély ládám :)

    amennyiben jól értettem kössem le a mélyládát (a lejátszóval is ki tudom kapcsolni) és hallgassam meg úgy hogy viselkedik?? ha nem halkul el, akkor az akksi lehet a gond? ma este megyek dolgozni kipróbálom majd :)

    A magasok túlhajtáshoz még egy gondolat... azért ezt is kipróbálom... ha féderrel visszaveszem a terhelést a szettekről akkor ez kiderülhet? hétvégén szabad vagyok, azt hiszem meglesz a program :)

    köszönöm a segítséget, ha vannak ötletek jöhetnek még :) hétvégén kísérletezek majd :)

  • ZsigulicsiI

    csendes tag

    nos, füllel amennyire meg tudom állapítani, hogy szól tovább... Természetesen amikor leállanak a szettek, vagyis a teljesítményük csökken a töredékére, de szólnak tovább hirtelen teljesen más az akusztika és lehet a a mély is visszaesik, de nem érzékelem kellőképpen mert a szetteket nagyon elnyomja ilyenkor... tehát lehet a sub is veszít az erejéből csak a szettekhez képest annyira nem érzékelem a veszteséget :S

    ezek a kihagyások valamikor 20 másodperc múlva, valamikor 1 perc elteltével jönnek ugyanannál a zenénél, ezért gondoltam az akksira, illetve a töltésre. Amikor megy minden rendesen nincs ropogás és torzítás. Egy nagyobb akksival kárt nem teszek az autómban?? mert ha nem veszek egy 75 amperos dízel akksit XD az a kondival már csak elbírja a rendszert :)

    sajnos jelenleg mérni nem tudok, de beszerzek egy mérő eszközt is jövő héten...

    "zsigulcsil: A helyedben azért rámérnék egy multiméterrel, hogy az erősítő +,- ágán mennyire esik be a fesz, mert kétlem, hogy egy 1.6 benzines generátora elég lenne ehhez a rendszerhez..szerintem simán beeshet 12v körülre a fesz, mondjuk az érdekes, hogy a szubláda rendesen szólt tovább."

  • ZsigulicsiI

    csendes tag

    Szép jó reggelt :)

    A tegnapi napomból 2 óra elment a hibakeresésre, próbálgatásra de megérte :) Tökéletesen szól a rendszerem, a hiba a töltéssel volt-van... Kicsit visszavettem a mély láda és a szettek terheléséből ás lás csodát hibátlanul működik :)

    Sajnos a zene hangerejében érezhető, de a minőség tökéletes és mivel nem járok versenyekre ezt most benyelem így... Kb. 6 hónap múlva megyek haza akkor új akksi és valszeg generátor forgácsolás lesz :)

    Köszönöm mindenkinek az észrevételeket, sokat segítettek!

    További szép napot mindenkinek! :R

  • ZsigulicsiI

    csendes tag

    Üdv minden fórumozónak :)

    Ismét itt rontom a levegőt, mivel gondom akadt :(

    van egy Eton cc 600.4-s erősítőm és volt mellé tegnapig (megadta magát) egy Hertz 300d.5-s mélynyomóm... zárt ládában mesésen és pontosan szólt... magam sem értem mitől adta meg magát, de a tekerccsel van gond az tuti, mert a membrán bekeményedett és hortyog amikor mozgatom (valszeg a központosítás is elment) :(

    Németországban élek itt horribilis összegért javítanák meg jobban megéri egy újat venni... és azt sem tudom, hogy utána lenne-e olyan mint régen :)

    1. kérdés: otthon tudtok-e megbízható, jól dolgozó szervizt?? :) nem akarom kidobni a mélyet... viszont nem tudom mikor megyek haza... most ebayen találtam egy audio system helon 12spl-t ládástul nagyon kedvező áron...

    A hertzem 600/1200 wattos az erősítő gond nélkül vitte... az audio system 2X2 ohmos: 300 mm SPL Power-Subwoofer 2x 1200/800 Watt.

    A 2. kérdésem elbírná-e az erősítőm az audio systemet károsodás nélkül?? :) vagy kéne mellé egy külön erősítő...

    Segítségeteket véleményeteket előre is köszönöm!

  • ZsigulicsiI

    csendes tag

    Nem tudom, hogy az erősítő lett-e volna kevés... a terhelés a negyedéig van felhúzva csupán, de így is erőteljesen dinamikusan ment 2 ohmra volt kötve :) (a mély megy 2,4,8 ohmon bekötéstől függően)

    nem tudom mennyit számíthat... kb. egy hónapja tettem zárt ládába... érdekes módon most hogy megjött a meleg ment tönkre... míg rossz idő volt itt értsd 15-20 fok körül nem volt gond. ezzel a beállítással hallgattam már vagy 4 hónapja (3 hónapot reflex ládában 1-t zártban) eddig bírta. (már használtan vettem nem tudom, hogy esetleg nem volt-e már korábban vele gond)

    továbbá ez lehet jobban számít, hogy a töltéssel mindig gondom volt... terhelve pl. a fényszóróim is a mélynél mindig elhalványult mintha villogtattam volna amikor határon szólt :S

    Ez a legnagyobb gondom... benzines autó 55 amperos az akksim és hiába van egy jó 5 fahrados kondim( pedig mindig 13,4-t mutat a töltés jelzés) nem sokat segít az audio system helon szettekkel nagyon sok áramot vesz fel a rendszer... az öcsémnek van elfekvőben egy audio system x-ion 280.2-s erősítője amit nekem adna nem használja... de mivel már a töltés ehhez a rendszerhez sem elég már nem merem azt is betenni :P 50 r-s dietz a tápkábelem azzal nem hiszem, hogy gond lehet :)

    jövőre szeretnék egy dízelt venni átpakolni a zenémet :) ezért már plusz akksira nem akarok költeni a benzinesbe... remélem a dízellel már nem lesz gond :)

    a nagy dilemmám az, hogy az új hertz amilyenem van most egy helyen le van árazva... 229 euró garival. Viszont találtam ládástól egy még garanciás helon 12 spl-t 250 euróért :S az új ára 600 euró körül van :P nem tudom mit tegyek, mert a hertzet ismerem nagyon meg voltam vele elégedve :) míg a system spl-t soha nem hallottam szólni...

    a mostani hertzemet pesten megcsinálnák 10 ezer forint körül... csak nem tudom mikor megyek haza...

    Ott valami gixer lehet, ha leégett a nyomónak a tekercse..az erősítő nem volt csövig tekerve? Szépen hangzik a hidalt 400w, de a Helon 12SPL az igencsak versenyszériás, hangnyomás szub ami azért igényli a teljesítményt, nem tudom, hogy menynivel lesz hosszabb életű mint a Hertzed.. nekem gyanús, hogy a kevés erősítőteljesítmény segített a szubon.

    [ Szerkesztve ]

  • ZsigulicsiI

    csendes tag

    :( akkor jegelem a zene kérdést egy időre... akksit már nem akarok bele venni, nem költök már többet erre a vasra... A töltést meg nem tudom piszkálni egyedül, itt meg szakembert aki a generátort házilag megpiszkálná nem hiszem, hogy találok :S

    A kiszemelt autóban alapból 75 amperes aksi van, azzal már talán nem lesz gond...

    Köszönöm a segítséget!

    További szép vasárnapot mindenkinek!

  • ZsigulicsiI

    csendes tag

    Néha hallgatok én is Skrillex-et... Fiat Stiloban az ajtók, csomagtartó alubutylal merevítve 1 profi szettel: Audio System Helon és egy zárt ládában lévő Hertz hx300D-vel(megcsináltattam) veri az ember mellét rendesen ;) Miután kiszállok néha 10 perc múlva is sípol a fülem, pedig hozzá vagyok szokva 9. éve volt minden autómban kisebb-nagyobb hifi építve :O A szettek szinte megszakíthatatlannak tűnnek, ha úgy állítom elnyomják a mélyet játszva, tudom ajánlani mindenkinek őket sq hifihez és mélynyomásra is :P A mélynyomót pedig a minőség kedvelőinek... jó beállítással összességében gyönyörűen szólnak együtt szinte minden zenei stílusban! bár aki mélynyomásra akar menni, egy izmosabb mélyet keressen :)

    A szettek csatornánként 210 watt Rms-ről mennek egy eton erősítőről,amivel szintén nagyon meg vagyok elégedve, bátran ajánlom azt is :)

    És Srillexhez miért focalt vett, meg olyan finom erősítőt? :F
    Beépítés/ajtópanel alatt a kárpit alól kiemelést, és irányba állítást értettem.
    A rendszerben gondolkodást hiányolom kicsit a dologból... :U

Új hozzászólás Aktív témák