Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cucka

    addikt

    válasz ]Phobos[ #14 üzenetére

    Másik érdekes dolog, hogy a kompakt fénycsövek, energia takarékos hűtők, ledes TV-k/ monitorok, stb-k korában hogy lehet, hogy még mindig nő az energia igényünk?

    Egyrészt az energiatakarékosság és a környezettudatosság csak az utóbbi pár évben lett ilyen "divatos". Másrészt ez az életszínvonal növekedésének következménye. Például 15-20 éve Magyarországon a légkondicionálás csak kevesek kiváltsága volt, most meg teljesen hétköznapi dolog. Minden asztalon számítógép, minden családban autó és így tovább..

    Nem lesz itt változás, amíg a profit( és a politika ) határozza meg a technikai fejlődést.
    A technikai fejlődésnek nagyon komoly költségei vannak, amelyeket valaki ki kell fizessen.

    Ennek ellenére nem nevezném biztonságosnak, amíg a megmaradt cellákat acél hordóban ássák el.
    Ha elég mélyre ássák, akkor gondolom ez nem annyira lényeges kérdés :) .

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz ]Phobos[ #20 üzenetére

    (#17) Rive
    Ott a pont, kicsit elhamarkodottam írtam azt a mondatot az atomhulladék elásásáról. :)

    (#20) ]Phobos[
    Igen ez a mélyebb dolog, ha például megnézed az igazán fejlett orvosi technológiákból, gyógyászati kutatásokból a kiváltságosak húznak megint csak hasznot.
    Igen, sajnos így működik a világ. Ha belegondolsz, mi is a kiváltságosak közé tartozunk, gondolj csak bele, milyen körülmények között élnek emberek milliárdjai Afrikában és Ázsiában..

    A hozzászólásod többi része igazából offtopik, ebben a topikban elvileg a növekvő energiaigényről, annak fedezéséről, lehetséges megoldásokról van szó. Meg amúgy is nagyjából "Az emberiség rossz irányba tart"/"Alacsonyak a fizetések"/"Szar az élet" vonalon mozogsz, ami -már elnézést- de nem elég érdekes ahhoz, hogy oldalakon keresztül offoljak. A rövid válasz az, hogy a világ nem igazságos, soha nem is volt az és soha nem is lesz, tehát jobban jársz, ha elfogadod és nem foglalkozol mindenféle utópisztikus alternatívákkal.

  • cucka

    addikt

    válasz leeate #29 üzenetére

    Azt tudom, hogy építettek egy új várost a károsultaknak ill. dolgozóknak (nevét tudja valaki?)
    Tessék.

    az egészségkárosodások mértékében mennyi lehet igaz és mennyi csak bebeszélt? Mert egyik helyről olyanokat hallok, hogy csak az erőmű közelében volt végzetes meg ahová a szél fújta az atomfelhőt, meg hogy jópáran még vissza is költöztek, ráadásul azóta is saját maguknak termelnek.
    Attól függ. A robbanásnál különféle radioaktív anyagok szabadultak a légkörbe, egy részük hamar lebomlott, egy részük még bőven érezhető. A radioaktív sugárzás nagyon nagy dózisban valóban halálos, kisebb dózisban viszont nem egyértelműen. Megnőtt a rákos betegségek száma, sok a születési rendellenesség, pontos számokat szerintem senki sem tudna mondani, hogy hányan haltak meg a szerencsétlenség hatásai miatt.

Új hozzászólás Aktív témák