Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Giot

    addikt

    válasz Dictator^ #4537 üzenetére

    A kevésbé hatékony kiépítés jobban melegszik. Pld a VRM-eken nagyobb hűtőborda szokott lenni. Vagy tuningban nem biztosít akkora tartalékot a tápért felelős rész. Bár ezt a Toxic-nál megoldják azzal hogy válogatott GPU kerül rá.
    Amúgy csak ha simán laikusan veszed egyiket vagy másikat lehet soha észre sem vennéd, persze pont ez a lényeg hogy annak ellenére hogy költséghatékonyabb, a felhasználás során ezt ne vedd észre. Viszont nagyobb haszon legyen a gyártónak a VGA-n.
    Ne essék félreértés nem rosszak ezek a kártyák, sőt nekem 5850 Toxic-om van. És nagyon meg vagyok vele elégedve. Mocskos jó tunigtartalék van benne. Igaz sikerült egy átlagosnál jobbat kifognom.
    De mikor a kártya PCB felépítését néztük egy, két hozzáértő kollégával ezek a dolgok szépen kiderültek.
    Én azt mondom referencia. Ha csak a PCB-t vesszük alapul. Viszont a hűtés ami rajta csücsül nem rossz halkabb mint a refi. Viszont nem a Vapor-X szériához tartozik, hiszen a Vapor lényege a Vapor Chamber ami egyenletesen és gyorsan ossza el a hőt tovább a hőcsövekhez, és a hűtőbordákhoz. Érdekesség képen ezt a technológiát alkalmazzák a GTX580/570 hűtésére is. [link]
    Szóval ilyen Vapor Chamber nincs neki egyébként megegyezik azzal. És a nonref Sapphire 58XX kártyáknál bevált. Senki sem panaszkodott a melegedésre és a hangra sem.

Új hozzászólás Aktív témák