Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • 7600GT

    senior tag

    válasz VaniliásRönk #45 üzenetére

    Legalább megvan az egyetértés. :) Egyébként egész reálisnak tűnnek nekem ezek az adatok, csak 2 dologtól félek: a gyártási költségektől (tehát, hogy milyen áron lehet majd megvenni) és attól az 1050MHz-től. Azt nehéz megemésztenem, szerintem kamu.

    Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

  • fLeSs

    nagyúr

    válasz VaniliásRönk #45 üzenetére

    Ha növelik a TMU-k számát, akkor éppen saját magukra cáfolnak rá, és belátják, hogy kénytelenek az NV-t követni ha versenyben akarnak maradni.

    Már az X18xx-as sorozatban is mellékesként kezelték a TMU-kat, mert úgy jósolták, hogy a PS fogja kiváltani. Csakhogy a textúrázást nem lehet megkerülni, mert az alap csontvázra mindig felkerülnek a textúrák és erre pedig az árnyalás.

    Még sok időnek kell eltelnie, hogy a VS és a GS elterjedjen, és ez az NV akaratától függetlenül is így lenne, de így, hogy itt az NV, mégtöbb időre van szükség. A számtechben bármilyen generációs váltást nézel, egyik sem zajlott le egyik pillanatról a másikra. A DX9-es VGA-k megjelenésekor is többségben voltak a DX7-es játékok, és a DX10 megjelenése után 1,5 évvel is a DX9-esek vannak többségben.

    Naszal a lényeg, hogy ha az RV770 olyan lesz, mint itt írják, akkor elég ütős lesz.
    Az NV válasza állítólag még mindig G80 alapú lesz, de ahogy megfigyelhettük, ők a G92-ben szintén növelték a textúracímzők számát, viszont a ROP-okat meg már csökkentették, és náluk már ez a szűk keresztmetszet a mai játékokban.

    Szóval ahogy én látom, hogy a következő generációban a két gyártó GPU-felépítése közelíteni fog egymáshoz.
    Pár év múlva már ugyanolyan gyors lesz mind2. :D (talán nem írok hülyességet, mert így szükségtelen lesz két gyártó, az NV szépen le is amortizálja a VGA-bizniszt).

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

Aktív témák