Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CSorBA

    őstag

    Üdv mindenkinek!

    Szeretnék egy polcot (polcrendszert) csináltatni, és ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem.

    Csináltam Photoshoppal egy tervrajzot. Ez a rajz teljesen arányos, hozzá egy kis magyarázat:

    - 1px = 0,25cm
    - piros szín: nem mozdítható objektumok (ajtó, konnektor, kapcsolók)
    - narancssárga szín: hangfal, ami kisebb területen mozgatható
    - zöld szín: maga a tervezett polc, 2cm vastag
    - a fekete vonalak belső szélességet és magasságot jelölnek, azaz a polc nem számít bele
    - a teljes fal méretei: 252cm magas, 338,5cm széles


    (remélem jó a linkem, kattintásra nagyítható)

    Megjegyzések hozzá:
    - A polc szélessége 25cm lenne.
    - A polc leginkább könyvespolc lenne, így fontos lenne a stabilitás.
    - Ahová nem húztam zöld falat, pl jobb és bal oldalt legfelül, oda nem szeretnék (jobb felül megy egy gázcső is, oda nem is lehet.) Szintén nem szeretnék az ajtó jobb oldalára közvetlen, mivel be kell nyúlni a kapcsolókért, mikor benyitunk a szobába. (A kilincs a képen jobb oldalt lenne)
    - Szeretném, ha nagyon jól be lenne rögzítve, mondjuk bizonyos pontokon kapcsokkal a falba.
    - A plafon sajnos álmennyezet, így oda nem lehet rögzíteni.

    Kérdéseim:
    - Megfelelő-e a 2cm polcszélesség? Nem akarom szorosan pakolni.
    - Kell-e lennie hátuljának? Azaz kell valami funérlemez? A konnektoroknál/kapcsolóknál ezt hogy oldható meg? Vagy azon a szélén, vagy csak abban a fakkban ne legyen hátulja?
    - Ha ezt megcsináltatom, hogy tudják nekem beszerelni? :D Azaz ha van egy teljesen szobamagas elem benne, az gyakorlatilag nem állítható fel a szobában, mivel fordításkor az átlója magasabb lesz.
    - A szoba két szélén parketta szegőléc van, de mivel ott is lenne fontosabb tartóelem, így azon a részen érdemes a szegőlécet megbontani?
    - Valami (világos) bükk színt szeretnénk, ezt pácolják, lakkozzák, vagy hogy mutat jól? Mit érdemes?
    - És talán egy érdekes kérdés, kb mennyiért vállalhatnak egy ilyet, teljes beszereléssel? Fogalmam sincs, soha nem csináltattam még semmit asztalossal, vagy én megoldottam vagy elemes bútorokat vettük. Nyilván nem pontos árajánlatot kérnék, csak nagyságrendileg. :)

    Mindenkinek köszönöm előre is :)

  • CSorBA

    őstag

    válasz unreg1 #21202 üzenetére

    Köszi a válaszokat!

    - Igen, vastagságot. Akkor jó. :)
    - Értem, ezt még el kell döntenem, a könyvekkel azért a falat sem akarom megrongálni, bár valószínűleg sosem lesz ez már innen kiszedve.
    - Értem, akkor nincs értelme, hogy az a három plafonig érő függőleges elem a plafonig érjen. Erről jut eszembe, ilyet hogy csinálnak? Megcsinálják mondjuk 2-3 részben, utána nálam rakják össze? Nyilván nem fér be az ajtón egyben. :)
    - De, jó a bútorlap is persze, ha meg olcsóbb akkor pláne. :) Tényleg nincs semmi fogalmam megközelítőleg sem mennyibe kerülhet, ezért lennék kíváncsi, itt kb mire saccolnátok.

  • CSorBA

    őstag

    válasz unreg1 #21204 üzenetére

    Jah tényleg, nem is tudom miért írtam. Össze lehet furkálni, a legelső hozzászólásban írtam is, hogy szeretném, ha nagyon jól lenne odarögzítve. Átgondolom, az oldalfalas kérdést, bár inkább rögzítgetném a polcokat a falhoz ott is. Bár a legszélére oda nem nagyon pakolnék nehezet.

Új hozzászólás Aktív témák