Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Winner_hun

    félisten

    válasz Longeye #1187 üzenetére

    Ha nem akarsz gépre költeni akkor a sablonon változtass, össze lehet hozni a 45 fokot.

    ► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

  • Madmax81

    aktív tag

    válasz Longeye #1189 üzenetére

    Hali 12k egyáltalán nem nagy pénz ezért a gépért .
    Gyerek betegségei lehetnek pl nem stimmel a skála a 45 fok nem 45 fok de hamar rájön az ember hogy kell használni .
    A lapot is kell cserélni mert nagyon ritka fogú szokott rajta lenni ami eléggé szaggat .
    Hangja az lesz rendesen, nem egy barátságos gép de ha megveszed sok mindenre tudod használni .

    1956-2010 07.22 Varga László

  • kalman7

    csendes tag

    válasz Longeye #1187 üzenetére

    Érdekes, te tényleg sok programozó hobbiasztaloskodik. Néztem egyszer én is egy olcsó gépi gérvágót, de annak nagyon gyenge volt a csukló része és nem is tudtam volna rendbe hozni. Szerintem attól lesz jó egy gérvágó, ha minél szélesebb és pontosabb a lehajló csuklója. Azt a befogó szerkezetet próbáld tuningolni! Egy-egy papírlap ide-oda, állandóan próbálgatni, szerintem egyszer kiadja a pontosat. Miből csináltad? Mérettartó lesz? Felrakhatnál képet, engem érdekelne. Nekem is mindig gond a gér.

    Ezt is jó lenne megtanulni:
    http://www.youtube.com/watch?v=eMpp9xj9pVU
    Jó kis gyalu.

  • L.Szilárd

    csendes tag

    válasz Longeye #1198 üzenetére

    Üdv Longeye!

    Attól függ, milyen igénybevételnek van kitéve a polc. Mert lehet egyszerű szintelen lazur lakkal lefesteni, ez nem annyira bírja az igénybevételt. De vannak erre külön lakkok, ha bemész egy barkácsboltba ott biztos ajánlanak is valamit. Vagy vehetsz két komponensű parkett lakott, ez a leg strapabírobb.

    Üdv Szilárd!

    Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

  • Madmax81

    aktív tag

    válasz Longeye #1488 üzenetére

    Hali

    Ne érezd magadat kontárnak , hidd el sok olyan " asztalos " munkát láttam ami még a te is jobban megcsináltál volna :D
    Esetleg lehetne próbálkozni a negativ páccal az nagyon szépen kihozza a fa erezeteit de ez nálad biztos nem segit előhozni a fafaragást .
    Esetleg ha a kis faragásaidat lepácolnád és a többi részt nem de a falapon( polc oldalán) elég nehezen megoldható sajna .
    Esetleg forrasztó pálkás égetéssel lehetne még fokozni a szin hatást .régen fater foglalkozott ilyesmivel .

    Nagyon mutatós kis szekrényt hoztál össze Gratulálok :D

    [ Szerkesztve ]

    1956-2010 07.22 Varga László

  • Madmax81

    aktív tag

    válasz Longeye #1488 üzenetére

    Hali

    Fater régi munkái .

    1

    2

    3
    4

    [ Szerkesztve ]

    1956-2010 07.22 Varga László

  • L.Szilárd

    csendes tag

    válasz Longeye #1488 üzenetére

    Üdv!

    Nekem az az ötletem, hogy pácold be a virágokat, és a leveleket, valamilyen neked tetsző páccal. Ahogy láttam a virág közepén van egy kör faragva, én a kör belső felét kihagynám a pácolásból. Így eléred azt a hatást amit szeretnél, hogy látszni fognak a faragások. Azt nem tudom milyen lenne, és hogyan kivitelezhető, hogy mondjuk csak a vésést pácolod. Lehet az is jól mutatna. De ezt előbb valahol ki kellene probálnod.

    Sok sikert! Várom véleményed, vagy a végeredményt!

    Csáó Szilárd!

    Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

  • thyeby

    őstag

    válasz Longeye #1488 üzenetére

    Úgy van, ahogy Madmax mondja. Fölösleges szerénykedned, bátran odaírhatod a neved rá.
    Ízlés dolga ez a kiemelés. Úgy tenném, ahogyan Szilárd javasolja: A faragást pácolnám lakkozás előtt, de csak alig elütő színnel.

    Próbát tennék hulladékfán, így könnyen ki tudnám dolgozni az eljárást, amivel már nekiugorhatok élesben. Így kitapasztalható a szín, a felhordás módja, mennyisége, etc.

    Azt hiszem, megpróbálnám a következőt: A faragás mellett finom, hajlékony lappal felsimítanék egy faragasztó filmet. Az színtelenre szárad, (de nem biztos, hogy nem üt el!!!) és lezárja az anyagot a pác elől, így gyorsan, pontosan lehetne pácolni.

    Ám most nagyon elgondolkodtam rajta, hogy egyáltalán bepácolnám én? Így még a fotón is nagyon tetszik, élőben pedig biztos mégjobb. De ismétlem, ízlés dolga. Van, aki a töltöttkáposztát szereti jobban, van aki a spenótot.

    Több fa van, mint asztalos!

  • thyeby

    őstag

    válasz Longeye #1488 üzenetére

    Ja, és nem tennék rá parkettalakkot. (Ha a parkettalakk alá (pl Gemini) nem viszel fel egy réteg nitrolakkot, akkor számolj vele, hogy erősen besötétedik az alkotásod.) Valami halványvékony matt lakkot kennék rá, és semmiképpen nem fényest. Újfent ismétlem, ez ízlés dolga. Az én szememnek ez a darab finom vonalú, szép erezetű, göcsnélküli szerénységében ragyogó remekmű. Nem erősítenék, karakteresítenék rajta tehát.

    S mégvalamit: Ha több réteg lakkal dolgozol (érdemes), akkor az alsó rétege(ke)t polírpapírral dörzsöld át, hogy a felületen keletkezett "tüskék" ne szúrjanak, maradjon a selymes tapintás. Ne ijedj meg, amikor a csiszolópapír karcolásainál kifehéredik a lakk, mert azt a következő réteg abszolút eltünteti. (Mindenképp csinálnék próbalakkozást hulladékdarabon - ha már ennyit dolgoztál vele, ne az utolsó simításnál rontsd el.)

    [ Szerkesztve ]

    Több fa van, mint asztalos!

  • Dízeles

    aktív tag

    válasz Longeye #1488 üzenetére

    Szépen kivitelezett munkát végeztél.Az első réteg lakk után vékony ecsettel a húzd ki páccal.

    Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

  • L.Szilárd

    csendes tag

    válasz Longeye #1497 üzenetére

    Üdv!

    Longeye: Thyeby-nek igaza van abban, hogy sötétedik a laktól valamennyit a fennyő, de azt nem írta meg, hogy a fenyő természetes módon is sötétedik. Leginkább erős fény hatására. Idővel úgy fog kinézni a polcod mintha mintha pácolva lenne. Nekünk a tetőtéri szobában ami lambériázva van már lassan olyan sötét a lambéria mint a pácolt gerendák. Szerintem pácoláskor ezt is vedd figyelembe. Ha gondolod rakok fel róla képeket.

    Csáó Szilárd!

    Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

  • Dízeles

    aktív tag

    válasz Longeye #1497 üzenetére

    Ha polcot készítesz összerakhatod fa tiplivel.Tiplizést legegyszerűbben úgy tudod megoldani ,hogy a polc végébe a közép vonalon ütsz szögeket és azokat elcsíped kb 2-3mmre álljon csak ki a polc végéből .Az oldalakon kiméred a polc helyét és rányomod erősen .A szögeket kihúzod utána kifúrod a szögek által hagyott pontokat mind a polcon mind az oldalon.Ajánlom használj fához köszörült fúrót azzal lesz pontos.
    *Vigyázz át ne fúrd az oldallapot a fafúrók hajlamosak megszaladni*.
    Ha van fém esztergályos ismerősöd küldök képet egy másik megoldásról.

    Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

  • thyeby

    őstag

    válasz Longeye #1497 üzenetére

    "Jó, hogy mondtad ezt a sötétedés dolgot, akkor nem parkettalakkal fogom lekenni."

    Kell még néhány szót szólnom a sötétedéssel kapcsolatban, hogy pontosítsak:
    Igaz, amit írtak a kollégák a fa fényre történő sötétedéséről, ám én nem arról beszéltem. Gondolom, azt már magadtól is tudod, hogy a fa fény hatására idővel mind sötétebb lesz. Ez nem csak a fenyőre igaz, hanem általában a fára. Az idő mindet besötétíti, csak nem egyforma gyorsan. (ezért nem láthatsz szép világos valódi antik bútort) Hanem vannak olyan parkettalakkok (általában a nem vízesbázisúak), amik nagyon besötétítik a fát, mégpedig azonnal. Azért a Geminit írtam példának, mert azt jól ismerem, és egy hófehér bükk parkettát azonnal dió színűvé sötétít. Azonban ez a jelenség elkerülhető, ha felhordol előtte egy réteg nitrolakkot, s majd arra kened a választott parkettalakkodat. A csónaklakk pl nem sötétít. Azonban ha vizes bázisú parkettalakkot használsz, az általában nem sötétít, és extrém erős felületet képez. Azonban az húsos, és én inkább valami husotlan lakkal kenném le. Nem lesz ez a polc akkora igénybevételnek kitéve, hogy ne felelne meg akár a legkevésbé kopásálló lakk. (azért az is kopásállóbb, mint általában a festékek.)

    "de a következőre szürhemarhákat faragjak"

    ...én bizony faragnék szürkemarhát annak a kislánynak. (mégcsak nem is oroszlánt, vagy lovat) Magadnak készítetted ezt, vagy neki? :)

    "Még egy kérdés: A csapozást derékszögelővel, vonalzóval és ceruzával szoktam csinálni. "

    Figyelj: Kifúrod az egyok darabon az összes csapot (SZEMRE!). A mélységét viszont NEM szemre, hanem a fúrószárra esztergáltatsz egy hernyócsavarral rögzíthető határológyűrűt. (lehet, hogy már van is ilyened). Illetve hát az egyik fadarabon lehet szemre a mélység a fatipli hossza osztva kettővel, plusz hangyapuca. Egy marék tiplit átfúrsz pont középen, és átütsz rajta egy szeget úgy, hogy a szegből épp a hegye, plusz fél mm álljon ki. A szeg hegyét jó tompára reszeled. Most bedugdosod ezeket a tipliket a furatokba, odailleszted azt az elemet (pontosan! Ha nincs még gyakorlatod, akkor készítel határolóleceket, amihez odaszoríthatod az illesztenő darabjaidat), amivel összehozni akarod, és (hokktiszta) gumikalapáccsal finoman odakótyonfityikélsz minden tipli fölé, hogy a szegek pontozzák be a furatok helyét. Így már tudod hova pászítani a fafúró csúcsát, és még ha olyan is a tiplisorod, mint a fiú szürkemarhapisilés, a furatok párjai átmásolódnak pontosan. Most arra érdemes még nagyon figyelned, hogy a tipli hosszánál a furatok fél+fél, azaz egy milliméterrel mélyebbek legyenek, hogy legyen hely az ragasztónak, és semmiképp ne legyen mélyebb, mert akkor csak a tipli legvége ér bele az enyvbe, meg kisebb se, mert akkor a szedheted szét ragaszás közben furatmélyítés végett, ami igen macerás dolog. Rovátkolt tiplit használj! Ha nem olyat vettél, akkor egy kombináltfogó recéjével szorítgasd meg, így kész a home made enyvtáska.
    (ezeket a szeges tipliket eleinte nehéz használni, mert szorulnak, de mikor már vagy tizedszer dugod be újabb lyukakba, olyan könnyen járnak, hogy öröm velük dolgozni majd. Egyébként a Baumaxban ilyet is árulnak készen, és az nem sokezer forint, hanem párszáz. Általában összecsomagolják ezeket a tüskékez egy marik tiplivel és egy hozzávaló (nem túl jóminőségű fafúróval))

    Jó munkát! Ha kérdésed van még tedd fel bátran, ha nincs, akkor a képet tedd majd fel a következő alkotásodról ;-)

    [ Szerkesztve ]

    Több fa van, mint asztalos!

  • thyeby

    őstag

    válasz Longeye #1497 üzenetére

    Azt hiszem, így jobban érthető a home made csapozó kézi készülék...

    Azt hiszem, én az mdk01 által javasolt lakkot használnám, ha be tudod szerezni.

    És eszembe jutott még egy dolog: Ha nem pácot használsz kiemelésre, hanem vékonylazurt, akkor nem ütközöl bele a bosszantó kapilláris effektusba. Azt is rengeteg színben lehet kapni - akár a Baumaxban is.

    [ Szerkesztve ]

    Több fa van, mint asztalos!

  • kalman7

    csendes tag

    válasz Longeye #1488 üzenetére

    Longeye! Faragasztóval szerintem ne maszkold a fát. Az a baj vele, hogy színtelenre szárad, mint ahogy Thyeby írta és emiatt amikor lecsiszolod, nem látod, hogy eltűnt-e. Egy kicsit bele is szívódik az anyagba, szóval mélyen és tökéletesen kellene vakon csiszolnod ahhoz hogy jó legyen. A lakkozás pedig kifejezetten előhozza a ragasztót. A fát sötétíti, a ragasztót világosítja. Lehet, hogy lazúrral, olajozással más a helyzet.

    Amennyire tehetem én alkatrészenként lakkozom az anyagot és utána szerelem össze, hogy elkerüljem a látható felületeken a nyers fa találkozását a ragasztóval. Így sokkal több a meló, de nekem zavarja a szemem a ragasztófolt. Legutóbb muszáj volt nyersen összeragasztani az anyagot. Nem szoktam, de most letöröltem a kigyöngyözött ragasztót - gondoltam kipróbálom, sokan csinálják így. Aztán jól átcsiszoltam, mégis ott maradt az a nyamvadt ragasztó. Hagytam volna gyöngyökben megszáradni, mint eddig...

    Lehetett volna úgy csinálni, hogy a teljes lapot lelakkozod 2 rétegben, utána marod ki a mintát. Utána lehetne bátran lazúrozni, pácolni a hornyot. Utána síkcsiszolás, a hornyok lakkozása 2 rétegben. Mindkettő után horony + környéke síkba csiszolása. És még 1 vagy két réteg teljes felületen. Még így is várható, hogy a szálak kiviszik a pigmentet a horonyból. A horony bütüs része a kínos, főleg ott kellene finomra csiszolni a felületet, talán akkor nem lesz annyira hajlamos a beszívásra. Esetleg hegyes szikével körbe bemetszeni a horony peremeit ezzel elvágva a kapillárisokat.

    Ízlés kérdése, én nem szoktam színezni és most ezt a faragást se emelném ki. Aki figyelmes meglátja így is. Később meg még várható hogy eltérően fog sötétedni a beeső fény szöge miatt.

    A munkádhoz gratulálok, nekem nagyon tetszik. A lányodnak is jó ízlése lehet, te meg ügyes vagy. Azt a nagy hullámvonalat hogy csináltad meg? Szabad kézzel?

  • L.Szilárd

    csendes tag

    válasz Longeye #1562 üzenetére

    Üdv!

    Longeye: Az üzletben rendelt szekrény esetén el kell, hogy keserítselek. Mert abból a 25,000 Ft-ból amit te kifizettél a boltban, a TV állványért az asztalos jó ha 5000 Ft-ot meg kapott, és akkor már nagyon jól megfizette a boltos. :-( Tehát ha az asztalosokat szeretnéd, támogatni akkor ne boltba mennyél! hanem keress meg egy asztalos mestert. Akkor ténylegesen a szaki kapja a pénzt, kicsit drágább lesz mintha boltba vennéd, de minőségibb, és még a szakmát támogatod. Késöbb esetlegesen még segítséget is kérhetsz tőle, egy-egy otthoni barkácsolésnál. :-) Mivel szerintem egy jó asztalos, szívesen segít, főleg ha előtte, és utána is adsz neki munkát. Esetlegesen nála veszed meg a barkácsoláshoz szükséges anyagot.

    Csáó!

    Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

  • kalman7

    csendes tag

    válasz Longeye #1564 üzenetére

    A tiplizésről: én is csak hobbiból aszaloskodok, de vettem egy lamellózó gépet. Csináltam egy csomó könyvespolcot, azoknál nagyon jól tudtam használni. Nagyon könnyű és gyors vele pontos, erős illesztéseket csinálni. Egy felsőmaróm, meg ez az egy asztalos gépem van.

  • thyeby

    őstag

    válasz Longeye #1562 üzenetére

    "Piszok hamar elkopnak és nálam mindig félremásztak."

    A fafúrókra is igaz ugyanez. Először is nem méretpontosak. A tiplid vagy bele se megy, vagy lötyög benne. Másodszor nem központosak. Némelyiket ha meggurítod az asztalon, két bukfenc után meg is áll, mert kifli. (ez is oka egyebek közt a pontatlanságnak). Harmadszor pedig nem hogy nem éltartóak, hanem eleve életlenek, és nem nyesik, hanem tépik a fát. A BOSH fafúrók, Forstnerfúrók jók, de drágák. Ugyanezt a minőséget adja pl az Abraboro, csak azt a partiker, a bómax nem árulja. Menj el egy mezei vasboltba, és érdeklődj rá. (Példa: 20-as forstnerfúró Bosh 4500 Ft, Abraboro 1100 Ft)

    "arra gondoltam, ha kihúzom a faragást, akkor a hibái is jobban kijönnek"

    Fejlődőképes ez a fiú. Erre én is gondoltam, csak elfelejtettem megírni nagy hévvel. (De hát erre jó a piszkozat, azaz a próbafestés hulladékon.)

    "Ez borzasztó szomorú, hogy ma ennyire nincs értéke az asztalos munkának (sem). "

    ... ne féltsd Te az asztalosokat! Aki jól végzi a dolgát, annak becsülettel van a bére is kifizetve. Persze, a kezdés nagyon nehéz, (de ugyanakkor szép is, mert tapasztalhatja a kezdő a látványos növekedést), ám én úgy látom, hogy azok a kollégák szeretnek sírni a béren, akik nem végeznek jó munkát, csak jó bért szeretnének - a dolgok sorrendje pedig úgy dukál, hogy előbb a jó munka, s majd csak utána a jó bér.
    Kifejezetten fáj a szívem, amikor egy régi kuncsaftomnak azt kell mondanom, hogy nem tudom vállallni, keressen más szakmabelit, és látom, hogy könyörög a szeme: ő nálam szeretné, mert itt jó volt a minőség is, és jó volt az ár is. Tudom olyankor, hogy lehet, most át fogják verni a búráját, jól lehúzzák, de bízom benne, hogy egyszer akkor is talál olyan kollégát, aki lesz olyan korrekt, mint én voltam vele.

    [ Szerkesztve ]

    Több fa van, mint asztalos!

  • thyeby

    őstag

    válasz Longeye #1564 üzenetére

    "No meg nem tudom mennyire lenne nehéz marni vagy faragni a lakkot."

    fiatal lehetsz még...
    Meg egészségtelen!

    "45 fokos "gérvágó" berendezésemről (ami nem működik valami jól). "

    Hol laksz? Nekem van egy használható, de sose használom. Kinőttem. Ha nem sértelek vele, Neked adom. (valamikor 5000Ft-ért vettem, fűrészlapja kicsit rozsdás, de cserélhető.)

    Több fa van, mint asztalos!

  • thyeby

    őstag

    válasz Longeye #1565 üzenetére

    ...a következő mondatod egyértelművé tette, hogy elírtad csupán...

    Több fa van, mint asztalos!

  • thyeby

    őstag

    válasz Longeye #1565 üzenetére

    Linuxozol, hogy ezt a maszkot választottad?

    Több fa van, mint asztalos!

  • kalman7

    csendes tag

    válasz Longeye #1497 üzenetére

    Longeye befaragott mintáinak kifestése: Most ugye teljesen le van lakkozva. Bátran ki lehet festeni a bemélyedést akár festékkel, akár megszínezett lakkal (ha van ilyen). Száradás után síkot csiszolni, és akkor éles lesz a színezés pereme. Ha kell még lehet egy teljes színtelen lakkozást csinálni hogy homogén legyen a felület. Vagy leírtuk már ezt? Olyan egyszerűnek tűnik, de nem emléxem hogy leírtuk volna. Öregszem. Oldeye.

  • L.Szilárd

    csendes tag

    válasz Longeye #2045 üzenetére

    Üdv!

    Mond meg, a szomszédodnak, hogy gratulálok a "jó" vételért. :W Mert ennyiből már 2-szer ekkorát is ki lehet hozni. Mondjuk nem tudom milyen ajtó van rajta, de ilyenre felesleges hőszigetelt ajtót rakni. :D
    A te kérdésedre válaszolva, pedig lenne egy ötletem.Mivel tudok 48ezer-ért fenyő deszkát, íg arra gondoltam abból is meglehetne oldani, és szerintem az elgonolásom szerint elég erős is lenne, arra amire szeretnétek használni. Az álltalad említett 40 m2 ki is jönne egyköb ilyen anyagból. Este készítek egy vázlatot és feltöltöm.

    További kérdéseidet is szívesen várom, várjuk!

    Csáó!

    [ Szerkesztve ]

    Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

  • Dízeles

    aktív tag

    válasz Longeye #2045 üzenetére

    Üdv.
    -"A gerendák 80-90 cm-re vannak egymástól"-.Nem akarok vészmadár lenni de ez közel duplája a megfelelő távolságnak.Ha erre fekteted a deszkát vagy hajópadlót meghajlik és recseg ropog.Javaslom 4-5 cm vastag pallókat fektess rá hosszában .
    Barkácsáruházakban vásárolható padlás feljáróval olcsó és biztonságos megoldáshoz jutsz.

    Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

  • kalman7

    csendes tag

    válasz Longeye #2045 üzenetére

    Ja, a 80-90 cm szerintem is túl sok a deszkázáshoz. Betehetnél két gerenda közé párhuzamosan egy élére állított deszkát vagy pallót, ami így megfelezné a fesztávot. Jól meg kell támasztani, hogy ne dőljön el. És ha már így nekiállsz, mi a helyzet a hőszigeteléssel? Ha a ferde tető nincs szigetelve, most érdemes lenne a deszkázás alatti térfogatot kitölteni szigetelővel. Nem tudom van-e olyan kemény szigetelő anyag, ami tartani tudja a deszka behajlását.

  • thyeby

    őstag

    válasz Longeye #2045 üzenetére

    Leteszel a gerendákra úgy félméterenként egy élére állított bramac tetőlecet (50x32 mm), s majd arra pakolsz 1 colos hézaggal építőminőségű lucfenyő (azért luc, mert az könnyű fa, nem terheled vele nagyon a gerendáidat) colos deszkákat. Minél szélesebbet veszel, annál erősebb, az ára meg ugyanaz. (Nálunk ebből 1 m3 áfástól úgy 35 E Ft)

    Előbb próbáld ki lent a földön a fél méteres léctávolságot, és ugrálj a deszkán! Érezni fogod, mekkora a jó távolság neki.

    [ Szerkesztve ]

    Több fa van, mint asztalos!

  • L.Szilárd

    csendes tag

    válasz Longeye #2058 üzenetére

    Üdv!

    Még egy technikai kérdés: Cserép, vagy pala fedésü a házatok? Ez fontos lenne az anyag, felvitele miatt, hogy ne a házon keresztül kelljen az egészet felakolni. Számolgattam egy kevesett, ém olyan 150-200 körül tudnám elválalni, anyaggal együtt. Csak az anyaggal vagyok gondba, hogy hogyan vinném oda? :F Mivel, ha cserép fedésű lenne a tetőtök akkor ezt a munkát egy szűk nap alatt meg lehet oldani, ha előre rá készül az ember. Ha érdekel a dolog utána nézek a szállítási lehetőségeknek, és jelentkzek. Akkor viszont kellenének a pontos méretek a tetőről.

    Várom válaszod!

    Csáó!

    Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

  • Dízeles

    aktív tag

    válasz Longeye #2058 üzenetére

    Hali
    Tetősíkra nem használunk nikecell szigetelést.Ugyanis ha nem megfelelően van beszabva esetleg rések maradnak a gerenda és a szigetelés közt, pára kicsapódást és penészedést okozhat.Az árát inkább fektesd hajópadlóba,lambériába.
    Persze ha már valójában le van szigetelve.

    jan: kicsit sokallom az összeget. :DD

    [ Szerkesztve ]

    Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

  • thyeby

    őstag

    válasz Longeye #2058 üzenetére

    Nyíregyházi vagyok. Szerintem ezt meg tudod magad is csinálni, ha megvan mindkét kezed, és legalább 1 db lábad.

    Több fa van, mint asztalos!

  • thyeby

    őstag

    válasz Longeye #2076 üzenetére

    Figyelj:
    Veszel egy huszasért egy Güde gérvágófűrészt. Veszel 40-ért egy m3 lucfenyőt, kb. 15-ért bramac lecet, úgy 15-ért hazaszállíttatod, 3-ért 4x40-es reissercsavart. Ez így még 100 alatt van, 50 megmarad szigetelésre, padfeljáróra és marad egy gérvágód is. (mindenből többet írtam, azaz bőven számoltam.)

    Nem Szilárd ellen akarok én beszélni, de ehhez semmi asztalos szakértelem nem kell.

    [ Szerkesztve ]

    Több fa van, mint asztalos!

  • thyeby

    őstag

    válasz Longeye #2095 üzenetére

    Neked oda teljesen felesleges gyalult anyag.
    A partiker árait sose vedd alapul. Ha valaki megrendel tőlem gyalulást, és négyzetgyököt vonok a partikeres árakból, még mindig jól keresek.

    A bramac lecet (az Erdértes számládon pontosan ezen a néven fog szerepelni) ha görbe, úgy forgatod, hogy a homorú legyen lefele. Ha törékenyen görcsös, ott eltöröd, és a görcsös hulladékból a munka végén sütsz egy jó szalonnát a kertben. Csak fejből írtam a méretét. az 50 az biztos, a 32 csak sacc. Ha kéred, leugrok a raktárba, megmérem Neked pontosan. (Egyébként gondolj bele: A bramac cserép qrvanehéz. Ha azt bírni fogja, akkor Téged miért nem, ha még deszkaborításod is erősíti?)
    Ha nem bízol a bramac léc-ben, tégy alája valahonnan szerzett hulladék mdf csíkokat úgy 15-20 cm széleset. Az úgy szétosztja a terhelést, hogy csak nna. Ha ebben sem bízol, akkor az udvaron próbát teszel, hogy milyen sűrűn felel meg Neked az alálécezés. Ugrabugrálsz rajta, mint nyulambulam a lémusbácsiban, és érezni fogod, h mi az, ami Neked már biztonsággal megfelel.
    Az Erdértnél a legolcsóbb, legnedvesebb, legcsúnyább, legpenészesebb fát keresed. Neked az a legmegfelelőbb. Egyetlen kritérium, hogy ne legyen túlságosan görbe. Gyakori az Erdértnél, hogy méreten kívüli fát adnak féláron. Pl 90 centis, 120 centis darabokat. Úgy a fa olcsóbb lesz, mint a fuvar hazáig. Pl hazaviheted egy trabival is. (Nekem legutóbb 90 centis hajópadló darabokat kínáltak vagy százat fűrészáru áron - 40 kontra 120 rugó. Gyönyörű kaptárak lettek belőle darabonként 17 ezerért.)

    Az a rácsszerkezet, amit Szili rajzolt Neked, nagyon okos dolog. Kis plusz munka nagy plusz teherelosztás.

    Egyébként ne félj semmitől! Felnőtt férfi vagy. Ha bizonytalan vagy, kérdezz addig, mígnem már biztos vagy - fogunk válaszolni a legjobb tudásunk szerint bármire.

    [ Szerkesztve ]

    Több fa van, mint asztalos!

  • thyeby

    őstag

    válasz Longeye #2095 üzenetére

    Vagy tegyél tetőléc helyett 80-100-as (8-10 cm széles) colos deszkát. Nyilván élére állítva. Akkor a kőzetgyapotod felett még plusz légrés is lesz, magyarul mégjobb hőszigetelésed kerekedik. (viszont akkor ne hagyj hézagot a padlóborítás elemei között - plusz néhány szál deszkát jelent csak)

    Több fa van, mint asztalos!

  • L.Szilárd

    csendes tag

    válasz Longeye #2095 üzenetére

    Üdv!

    Bocsánat, hogy eddig nem jelentkeztem, de sajnos nem nagyon értem rá. Valamelyik nap, ha lesz időm rákérdezek, hol mennyiért adnak neked megfelelő anyagot. Mivel több helyen érdeklődtem, meg jártam a várost, és láttam olyan helyet ahol bruttó 38ezerért kináltak anyagont, csak nem volt időm bemenni megnézni milyen is az az anyag. De igérem amint tudok valamit jelentkezem, és újra számolom a költségeket.

    Csáó!

    Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

  • Dízeles

    aktív tag

    válasz Longeye #2104 üzenetére

    Hali
    Ha cseréplécet használsz 20-30cm távolságot számolhatunk nagy jóindulattal ha 5X5 cm anyagot használsz 50 cm távolságot hagysz a párnafák közt .Ez a távolság pont a kőzetgyapot szélessége (100cm X50 cm) tehát csak közé kel fektetned a szigetelés és kész.Csak a hossz szabás marad .Valamint kb ugyanannyi faanyag kel mintha a cserépléceket rakod 20 cm-ként.Gyorsabb egyszerűbb.Ha ugyan így jársz el 5X 8~10cm párnafa miatt -tartva az 50cm-s közöket - előbb teríted ki a alap négyzetmétert és valószínűleg kevesebb faanyagból ,valamint esetleges hossz toldását a hajópadlónak csak az 5X5-ös vagy szélesebb párnafán tudod probléma és duplungolás nélkül megoldani.

    A párnafa sem vastagabb mint a bramak léc hanem szélesebb
    szurkos cserépszerű=bitumenes zsindely

    [ Szerkesztve ]

    Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

  • thyeby

    őstag

    válasz Longeye #2108 üzenetére

    Ha jól értelmeztelek, akkor összecsukhatós, felhajthatós létrát szeretnél padfeljárónak?
    Ha azt, és csak méretproblémád van, akkor rendeld meg mondjuk Szilárdtól. Winner hívta fel a figyelmem a PHuvarra. Itt lentebb valahol adott is egy linket hozzá. Kocsik jönnek, mennek, szállítanak mindenfélét útbaesésileg - azzal hazafuvaroztatod.
    Vagy csak ezt az ajtót akarod jobban hőszigetelni? Ezt nem értem világosan.

    Most, hogy látom a fotót (mennyi sok drót! telefonközpont?), így egyértelmű lett ez a padlózás számomra. Ha hamarabb látom, akkor lebeszéltelek volna az alálécezésről. Ezekre a gerendákra mehetett volna egyből a padlódeszka. Azt hittem, hogy a padolás a gerendákkal színel odafent - szóval hogy a föld fent egy síkban van a gerendák tetejével, és attól félsz, hogy azt nyomja majd a behaljó léc, v deszka.

    Felhívnám a figyelmedet viszont arra, hogy pormaszkban dolgozz, és ne szegelj, hanem csavarozz a szigetelőanyag miatt. Ettől véres lesz a tüdőd, öregem. Ha nekem kellene csinálni, terítenék a szigetelésre egy nájlont, hogy kevesebbet szívjak. Nem vagyok egy finnyás alkat, de egyszer ettől besokalltam nagyon. Úgy égett a tüdőm, hogy azt hittem, megveszek.

    Több fa van, mint asztalos!

  • thyeby

    őstag

    válasz Longeye #2129 üzenetére

    Kicsit megnyugtattál. Köszönöm!
    Most rohannom kell.
    Lehet kapni direkte erre szellőző fóliát. Általában sárga színű, és négyzetrácsosan be van szőve erősítő szálakkal is. (megfizethető)

    [ Szerkesztve ]

    Több fa van, mint asztalos!

  • thyeby

    őstag

    válasz Longeye #2129 üzenetére

    Nahh, most aludt el a srác.
    Nem volt időm napközben gép elé ülni.

    "Esküszöm, mintha élnének! "
    :DD van egy dumád! ;)

    "Nem fogom rögzíteni sem szöggel, sem csavarral, mert megtartja magát a saját súlyánál fogva. 4m-es deszkáknak már van annyi súlyuk szerintem."

    Ez is járható út, azonban két dologra hívnám fel a szíves figyelmedet:
    - Ha nem teríted a teljes felületet, akkor fékezés közben kimehet a lábad alól.
    - Ez a fa még nem állapodott meg. (magyarul még nedves, és vetemedésre erősen hajlamos) Ha ez megtörténik, és egy setét januári estén transzportálod a karácsonyfa díszeket, dobozos szaltó lehet belőle, aminek egyenes következménye, hogy a párod szipogni fog a sok kedves karácsonyfadísz romjai fölött, majd leszalad a garázsba, hogy felhozza a kocsiból az elsősegélydobozt, és ellássa vértől sziszegő volt vőlegénye nyílt sebeit.

    Szóval lehet, hogy mégiscsak üdvös lenne azokat a deszkákat legalább a két végén két-két csavarral odaszkrjúdrájverelni (egy csavar, hogy ne mozoghasson, egy pedig, hogy ne is vetemedjen.) Ez az egész szerintem nem tart tovább negyed óránál, és nem kerül többe ötszáz magyar királyi koronánál. (...és visszabontani is gyerekjáték...)

    Mégvalamit: Nincs ugye olyan kötés a tyúkbeleiden odafönt, ami később tüzet okozhat? Megfelelő keresztmetszetű drótok azok ugye? Biztosan látta villanyszerelő is! (Nehogy egy napon eszedbe jussak, hogy úgy kezdtük a beszélgetést, hogy én a tűzoltóbácsikkal riasztottalak el a nikecelltől.)

    [ Szerkesztve ]

    Több fa van, mint asztalos!

  • thyeby

    őstag

    válasz Longeye #2129 üzenetére

    Eszembe jutott valami a drótjaidhoz!
    Húzd bele műa. vízcsőbe! (Szürke színű, kétméteres összedugható darabokban árulják a vízgépészek, és éghetetlen. Ezt onnan tudom, hogy a kert végén tavaly az anyósom azzal piszkálta az avartüzet. A vége benne maradt, és nem égett el. Még a cső formáját is megtartotta kicsit kosárgörbe formában.)

    No, de ne érts félre, nem akarok fontoskodni. Biztosan tudod Te, mit csinálsz. Van egy tűzoltó ismerősöm, aki elmondta, hogy a lakástüzek nagy része a padlásról indul, ahol rendszerint szeméttelepre való éghető anyagok segítik begyulladni a gerendákat.

    Több fa van, mint asztalos!

  • Dízeles

    aktív tag

    válasz Longeye #2133 üzenetére

    Hali
    Ne szabd be faltól falig !Mindenhol hagyj el 1-1 cm.És a végén szegőléccel vagy egy sima léccel szegd(zárd) le.Ugyanis attól függöen milyen a páratartalom a padló vagy dagad vagy össze szárad.És így megy ez télen nyáron örökkön örökké :K

    Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

  • thyeby

    őstag

    válasz Longeye #2133 üzenetére

    "Egyébként úgy sajnálom ezt az anyagot erre használni. Olyan szép anyagot hoztak. Alig van benne görcs. Szép bútorokat lehetne belőle csinálni."

    Mondtam Neked, hogy a legolcsóbb, legrandább anyagot vedd meg...
    Az jutott erről eszembe, hogy egy alkalommal megrendeltek tőlem jó sok szunyoghálót. A kereteket tetőlécből akartam csinálni. Elviharoztam az Erdért-hez anyagért, és nem volt egy szál lecük sem leszabva, de ajánlották, hogy ugyanazon az áron adnak gyalult vörösfenyő anyagot. Egy bútorgyár próbagyártásához a gépbeállításból visszamaradt anyag volt. Csodaszép. Göcs sehol, finom, egyenletes mintázat, selymes fény - és mert szorított a megrendelés, hát abból csináltam meg a szunyogháló kereteket. Hogy sajgott a szívem az egy dolog, de amikor megtudtam, hogy a gazdája bemázolta fehérfestékkel az egészet, ki is serkent a vér belőle menten. Esküszöm nem fájt annyira az se, amikor elhagytam egy húszezrest egy benzinkútnál. (Arra koncentráltam erősse, hogy nehogy elhagyjam a tanksapkát. Nem is hagytam én azt el!)

    Értem már, miért nem akarod te csavarozni se ,szegezni se...

    A fóliára visszatérve:
    Lehet, hogy most én egy jó nagy butaságot írok ide, de úgy rémlik, hogy a tetőszigeteléshez féligáteresztő fóliát használnak, ami nem engedi be a vizet a szigetelőanyaghoz, csak ki onnan. (Olyan sokáig gondolkodtam ezen anno, hogy biztos valami épületes marketingmarhaság, amit a tömegek kanyar nélkül bevesznek. Mert ha egyszer van egy likacska, amin az egyik irányban átmegy a víz, hát hogy van az, hogy visszafele már nem sikerül szegény hákettőónak? Aztán megszületett a fiam, és a pelenkája olyan. Azóta is csak vakargatom a kobakom, hogy hogy a pitsába is van ez?)
    Szóval ilyen fóliát ugyanott keress, ahol a szigetelőpaplant vetted.

    Több fa van, mint asztalos!

  • Dízeles

    aktív tag

    válasz Longeye #2137 üzenetére

    Azért kel leszegni mivel esetlegesen bepotyog valami .És a diletációs hézagot is elkell tüntetni.Attól nem tartok ,hogy felszívja magát nedvességgel éppen az ellenkezője. Kiadja magából ezen a nyáron. Télen pedig a magasabb páratartalom miatt ismét tágul- dagad.A deszkák közötti hézagok 2-3 mm esre is változhatnak.Ha 1X laminált padlót terítesz ott is ügyelni kell a diletációs hézagok betartására.
    A szigetelésnek szál a pora ígyis--úgyis ,használj védő maszkot.

    Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

  • thyeby

    őstag

    válasz Longeye #2137 üzenetére

    "De ez nem azt jelenti, hogy télen-nyáron folyamatosan változtatja majd az alakját mint Pom-pom."

    De, de! Pontosan, mint pom-pom. Dízeles szó szerint fogalmazott, és ezt érdemes komolyan venni egy akkora felületnél, mint a Tied. Amikor ködös idő van, akkor jól bedagad, aszálykor pedig összehúzódik. Ha minden deszkád "csak" 1 mm-t mozog, számold ki, mekkorát mozog egyszerre mind!
    Lényeg a lényeg: Most vizesebb a fád, mint majd később lesz. Ez szerencsés, mert egy nagy zsugorodással fogja kezdeni, és nem áll fenn a pukli veszélye később. Ellenben idővel egyre nagyobb rések lesznek közte.
    (Volt már dolgom olyan eláztatott parkettával, hogy legalább 25 cm-s domb keletkezett a szoba közepén. Kíváncsiságból teleálltuk, ahányan tudtuk. Legalább egy tonnával nyomtuk, és szépen, makacsul tartott minket a púp. Át kellett miatta az egészet parkettázni újból.)

    "Lezárni miért fontos a széleit?"

    Nem fontos lezárni, csak szerencsés. Ahogy Dízeles írta, nem potyog be semmi, és esztétikailag sem hagy majd kivetnivalót. Kis költség, kis munka - nagy előny. A legtöbb dolog fordítva szokott lenni: Sok pénz, kis előny.

    "Egyébként ahol már leraktam a deszkákat, ott már nincs is por, vagy legalább is észrevehetően kisebb."

    Ez nyilvánvaló dolog. Olyan ez, mint a pormaszk. Felhúzod, és a por oroszlánrésze megakad a maszkban. Azonban pormaszkkal is szívsz, csak nem olyan sokat. Figyeld meg, hogy ha munka után kifújod az orrod, látszik majd a pzs-ben, mit szűrt a maszk, és mit az orrod. A cigire füstszűrőt szereltek. Azért füstöl az mégis.
    Ehhez a következőt üzenem:
    Amikor jársz a padlódon, a deszka behajlik a lábad alatt. Ekkor kifújja a port a rések közt, ami rászáll a dobozaidra, Te pedig leviszed majd azt a dobozt, és teszed, ahova teszed. Amikor kinyitod a fedelét, leszóródik onnan. Fotelba, ágyra, asztalra - ahova tetted. Ez nem nagy por, csak icipici. De mit keres a lakásban? Ha üveggyapot a szigetelésed (a fotóról ítélve isolit paplanod van), akkor azok az apró szálacskák pont olyan viszketőssé tesznek, mint az őszibarack szüretkor.
    Messze áll tőlem, hogy kardoskodjak a nejlonborítás mellett. Ebben Neked kell döntened belátásod szerint. Inkább azért írtam ezt, hogy most időben tudod ezt átgondolni magadnak, hisz épp csinálod. Ha később gondolod mégis takarni, már nagyobb munka lesz, hiszen tele lesz a padlás.

    "ha rárakom a gyapotra, akkor azt lenyomhatja kicsit"

    Ezt a nylon-t kárpitos tűzőgéppel oda szoktuk rögzíteni minden léchez, gerendához, hogy feszüljön. Egyébként amit írtam négyzetrácsos szálerősítést, az épp azért van, hogy feszesre lehessen a tűzőgéppel spanolni, és úgy is maradjon. Ha nem a bramacléc alá, hanem fölé teszed, és odatűzöd, biztos lehetsz benne, hogy messze marad a paplantól. Ráadásul még egy ötcentis légrést is gyártol így, ami épp tovább javítja a hőátadási együtthatódat.(Ilyen tűzőgépet adnak a barkácsboltokban 1-2 ezer forintért. Elég 6mm-es kapcsot venned bele ehhez a munkához.)

    Több fa van, mint asztalos!

  • Winner_hun

    félisten

    válasz Longeye #3170 üzenetére

    Szilikonnal be lehet ragasztani, a széleknél meg körbehúzni, nehogy befolyjon valami nedvesség vagy bogár ne költözzön be.

    ► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

  • Dízeles

    aktív tag

    válasz Longeye #3170 üzenetére

    Ha már olyan szép lett ....Már csak azért el ne lopják.

    Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

  • thyeby

    őstag

    válasz Longeye #3170 üzenetére

    A logikus oka a feltétlen rögzítésnek legalább két tiplivel, hogy jön egy nagyobb szélvihar, a párkányod kupánvág6ja a Zsigarov miniszterúr lányát, Te pedig szirénázó rendőrautóval száguldol a börtönbe, és ott időzöl eladdig, amíg a műanyag lakat el nem rohad a rácsodon. Ott lesz időd rájönni, hogy erre ha hamarabb rájöttél volna...

    Több fa van, mint asztalos!

  • thyeby

    őstag

    válasz Longeye #3170 üzenetére

    Most látom, hogy belső párkány. (Úgy látom, nem csak én látom...)

    Az mááás!
    Ha van gyerek, szegezd oda, ha nincs akkor maradhat így - legfeljebb a lábujjadra pottyan, ha idővel kilazulna. Ha viszont bakancsos bőrfejű vagy, akkor semmi dolgod.

    Több fa van, mint asztalos!

  • Winner_hun

    félisten

    válasz Longeye #3182 üzenetére

    CNC.
    Sablon: Megcsinálod egy farostlemezek a kellő ívet, rárajzolod a fára, nagyjából kivágod, de hagysz mindenhol a vonalból. A sablont a fához szorítod, majd felsőmaróval, egyenes, csapágyas késsel végigmész az anyagon. A csapágy a farostlemezt érje. Ha pontos az illesztésed akkor jó lesz.

    ► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

  • mdk01

    addikt

    válasz Longeye #3226 üzenetére

    Én annak idején pl. kisebb munkákhoz nem találtam asztalost

    Igen, ennek meg van a maga oka ami nem is olyan bonyolult.
    Aki asztalos vállalkozó és komolyan foglalkozik a szakmával tehát ez a fő tevékenysége ergo ebből él annak van két lehetősége az apró munkára.
    1. nem vállalja el
    2. olyan árat mond amiért neki megéri

    A 2. variációnál egy komolyabb vállalkozásnak komoly költségei vannak és ezért kénytelen olyan árat mondani ami egy lóca megrendelőnek sok(k).
    A kis vállalkozás bevállalhatja, de nem a végtelenségig mert ha előrébb akar jutni akkor nem lócákat kell gyártani vagy polcokat felfúrni, mert egy kisvállalkozás is csak olyan árat tud mondani amivel kb. 0-ra jön ki és abba reménykedik hogy a lóca készítéssel 2éven belül jön neki majd egy konyha.

    Akiknek nagyon jó a lóca készítés meg a polc felfúrás az pl. Energy akinek valóban látszik az írásain hogy csillog a szeme és felületesen látja ezt a szakmát. Nem akarlak megbántani Energy a fenti példákat(lóca, polc felfúrás) csak azért írtam mert előtte is ezeket a példákat írta Longeye.Itt arra próbálok utalni hogy van egy szakmád amihez értesz de mellette érdekel az asztalos szakma is és szeretnél vele foglalkozni. Én Energy barátunknak személy szerint azt ajánlanám, hogy csinálja azt ami eddig abba legyen kiemelkedő és attól még otthon lehet a családnak szép búrotokat csinálni meg elmenni néha fusizni más idegen embereknek.
    Ha eképpen jársz el akkor sok éven keresztül megmarad ez csillogás a szemedbe.
    Nem lebeszélni akarlak ettől még ellehet végezni egy sulit, de én vállalkozásba nem nagyon gondolkodnék, mert rendkívül költséges szakma és amilyen a piaci helyzet csak idő és pénzpocsékolás lenne. Alkalmazotti réteg meg még katasztrofálisabb, mert alig vannak megfizetve az emberek. Aki meg jól keres az heti 60órát dolgozik, ennek sincs sok értelme, ha nem akarsz 50 évesen lerobbanni.
    Én is asztalos vagyok vannak gépeim is, csináltam már jó néhány komoly munkát és 28 éves vagyok, szeretem a fát is, de mégsem csinálok vállalkozást mert látom a szakmát belülről. Az asztalos szakmában dolgozom irodában, de ettől még otthon tudok bútorokat csinálni.

    Ezt a részét a szakmának már a többiekkel nem is olyan rég átbeszéltük, de személy szerint nekem ez a véleményem.:)

    Üdv.

  • L.Szilárd

    csendes tag

    válasz Longeye #3226 üzenetére

    Üdv!

    Olvastam hozzászólásod, aminek a második részéhez van egy kis hozzá fűzni valóm. Saját tapasztalat alapján. (Amit írok az-az én egyéni véleményem, és meglátásom. Tehát lehet tévedek.)
    Részben igazad van, mivel én is abból próbálok megélni, és elindulni. Azért írom, hogy részben, mert abban igazad van hogy az egy betöltettlen űr a piacon. De azzal már kicsit vitatkoznék, mennyire is érné meg valakinek rá állni erre a piaci lyukra. Mivel eléggé penge élen kell itt táncolni az árképzésnél. Mire is gondolok itt?
    Arra, hogy amíg egy szekrénysorhoz egyben elhozok mondjuk 5-6 tábla bútorlapot, vagy fél köb faanyagot, és a hozzá kellő vasalatot, egy fordúlóban, vagy netán házhoz szállítattom x összegér, amit kényelmesen beleszámítok, az árba. Vagy pl. ha egy stílúsú és anyagú bútorra álltam rá akkor kamionnal házhoz hozatom az anyagot ingyen és bérmentve, kedvezményes anyagárral fűszerezve. Plussz kényelmesen felszámolhatom a 2-3-szori kiszállást (felmérés, útólagos egyeztetés, beszerelés, stb.).
    Addig ha a szomszéd falu Pista bácsiának kell egy kis sámli, vagy polc, amit esetleg fel kell mérni, és helyszínen be is kell szerelni. Akkor a kétszeri kiszállást, az anyagbeszerzés költségét is úgyan úgy fel kell számolnom.
    Itt van a gond! Míg ez első esetben mondjuk ez a teljes összeg 5-10%-át teszi ki, addig a második esetben ez akár több is lehet mint maga a legyártott termék.
    Tudom most kérdezni valaki, hogy Pista bácsi miért nem tudja felmérni, és felszerelni? Mert lehet, hogy 82 éves, és lehet nem csak Pista bácsinak kell, hanem mondjuk Kató néninek aki megint másik szomszéd faluban lakik.

    Ezért gondolom azt, hogy nehéz, vagyis inkább lehetetlen ezt a rést betölteni a piacon. De szívesen elolvasom az ellen véleményeket is.

    Csáó!

    Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

Új hozzászólás Aktív témák