Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz Vikusz77 #8102 üzenetére

    ...Hű, de felpezsdült itt az élet!

    "Ami viszont nekem nem világos, hogy te pontosan mire használod ezt a gépet?"

    Igen, ez jogos kérdés. Magam is bosszankodok, mikor tanácsot kérnek tőlem vmi gépvásárláshoz, és nincs specifikálva, h mi a sz@rra kell valójában.

    Az excentercsiszolót a szigorúan vett munkámhoz arra használom egyenlőre kizárólag, hogy amikor nem sikerül száraz fához jutnom, de a megrendelés szorít, akkor kétszeresen is jól jön.
    Először, mikor meggyalulom "vizesen", akkor a szőröket eltünteti. Másodszor, mikor az előre kigyalult, elkészített puskatusokat fél év múlva előveszem, azok a száradás alatt elveszítik a simaságukat, barázdálttá válnak. Legtöbbször erre használom.

    Maszekban pedig mindig másra. Gyúrótábla készítéskor ez a "kontaktcsiszolóm". Ha bármit táblásítok, és már nem akarom a vastagolóval tovább véknyítani az anyagot, akkor jobban szeretem, mint a szalagcsiszolót, mert gyorsabb, könnyebb, és csak a ragasztásnál kell vele picit operálni.

    De jellemző a műhelyemre, hogy folyamatosan bővül a profil. Hogy milyen irányba, azt gyakran még egy héttel előtte sem tudom. Észrevesz a szemem a piacon vmit, és van, hogy egy hónap múlva már profit is van belőle - akár éveken át.

    Nem mondom, h lebecsülöm ezt a lidis kis marketingbravúrt, mert rossz lenne az életem, ha még ő sem lenne velem, de még ontotta magából a gumiszagot a vezetékje, már akkor tudtam, hogy egy napon venni fogok egy böcsületesebb példányt.

    Tulajdonképpen nem sürgős a vásár. Ám már többször is esett úgy a dolog, hogy vmi új hirtelenül sürgőssé vált, és akkor nincs lacifaca, nyomás a legközelebbi boltba, és hoci-nesze íziben, ha jó, ha rossz, ha olcsó, ha drága. És azóta szeretem előre tudni, hogy miből mit is akarok majd, ha akarok, mert ha összeadom az így kiszórt pénzeket, most valószínűleg több Festool 150/3-at se lenne gond kifizetni.

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák