Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz Sanyabá #7987 üzenetére

    "Azért megnézem hogy egy 20cm széles ajtó csapost hogyan dominóznak össze"

    Nem az első ilyen lekicsinylő hsz-t olvasom, mdk01 is jelezte, h Márton111 ajtajának a közelébe se engedné a Domino-t. Mondjuk Balázs szava érthető is, mert az ajtó stílusa nem engedi meg a Domino használatát, hiszen a váz maga a dizájn.

    Nem tudom eldönteni, hogy felületesen olvassátok a hsz-eket, vagy szimplán ebhitűek vagytok?
    Speciali írta, h négy(!) személyes emeletes ágya úgy áll, mint a beton.
    Megtoldom ezt azzal, hogy készítettem a Domino-val egy garázsajtót. 150x36-os anyagból van, kétszárnyú, és a mérete 3mx2m. Ennek talán négy éve. Kültéren van, minden nap használva van (s aki használja, nem arról híres, h bármit is kíméljen). Fiúk, ez is úgy áll, mint katiban a gyerek. Pöpecül záródik télen, nyáron, hóban, esőben.
    A titka mindössze annyi, h egy kötés négy db 8-as v10-es (nem emlékszem pontosan, de előbbi rémlik) dominócsapot tartalmaz (kettőt két sorosan), és van benne egy keresztmerevítés, ami nélkül talán nem tenném a tűzbe a kezem érte. De így igen! Hogy miként fog szolgálni száz év múlva, arról majd értekezzenek az unokáink. Most tökéletes.

    Kezdem újfent úgy érezni magam, hogy ügynöknek látszódok talán.

    Pontosítok hát:
    Nem tud mindent megoldani a Domino. A korlátait megírtam már, és azok nagyon szigorú, sehogy sem kijátszható korlátok. De aki érti a statikát, és fantáziadúsan tudja is ebbéli ismereteit használni, annak a lehetőségek meglepően széles tárházát nyitja meg egy ilyen rendkívül termelékeny Festool táltos.

    [ Szerkesztve ]

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák