Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kavalkád

    aktív tag

    válasz SchumiBácsi #47543 üzenetére

    Olvasni tudsz? Azt írtam, hogy elképesztő. nem írtam olyat, hogy nem tetszik, vagy hogy bajom lenne veled és biztos nem hülyéztem le senkit. Egyszerűen csak megdöbbent mennyi felesleges problémát generálsz magadnak azzal, hogy figyelmen kívül hagyod (vagy átértelmezed) amiket írnak neked és olyan problémákon rugózol melyek nem léteznek. Úgy vágod ki az zéró-inzertedet ahogy jónak látod, meg felőlem kiszámíthatsz hangsebesség feletti légmozgást is az elszívóhoz, nekem nem fáj.

    [ Szerkesztve ]

  • pacman_123

    tag

    válasz SchumiBácsi #47543 üzenetére

    Ezt a 300km/h-t akkor sem értettem, hogy jött ki, meg most se. Annyi a különbség, hogy most már meg kell kérdezzem :)

    Nekem a nagy elszívóm egy 1100W-os, saját építésű elszívó. Sokkal nagyobb lapátokkal, mint amik abban vannak, mint amit kinéztél (Scheppach pl). Ezek itt nem a végleges állapotot mutatják, de a lapátok 9cm magasak, és az átmérő pedig 30 cm:
    [kép]
    [kép]

    Ennek a torkolatánál (!) mértem 124km/h szélsebességet, egy kölcsön mérővel. De mivel nem a torkolat szív, ez csak egy viszonyítási pont. A torkolattól ment egy 100-as PU cső a leválasztóig (egy nagy Thien-Baffle -ig), abból pedig szintén 100-as PU cső megy az akármilyen szerszámig. Nos a leválasztó és az összesen 3m-nyi bordázott PU cső annyit ront a sebességen, hogy a végén a torkolatnál már csak 60km/h-t mértem. És ugye itt szívsz. Nem tudom hogy lesz itt 300km/h a szélsebesség.

    Nem a szélsebességtől kell félned, hanem attól hogy ezekkel a szűkítésekkel - főleg úgy ahogy írtad hogy az épp nem működő szerszámok felé is szívnál- annyira lerontod a hatásfokot, hogy az amit ahhoz az elszívóhóz terveztek (nagy légtömeg, SOK forgácshoz) elvész. Nem nem fog szívni, mert fog, csak szarul ... Nem roppantott volna össze a nagy elszívó sem semmit, mert ahhoz nagy vákum kell, az meg ezeknek pont nincs - nem erre tervezték őket. De ezt akkor is leírtam, most is, de vhogy ezeket a sorokat nem akarod elolvasni. Ragaszkodsz vmi számadatokból táplálkozó, de gyakorlati tapasztalattal meg nem támogatott elmélethez. Szíved joga. De akkor mi minek válaszolunk? :)

    "A fűrészr be se kapcsolta érte. Most az is hülye?"

    Azt senki nem állította, hogy az aki fűrész nélkül csinálja, az "hülye". Csak hogy a bonyolultabb utat járja be. És én arra írom hogy szivatja magát az, aki 2 út közül a bonyolultabbat járja be. De lehet hogy én már egyszerűen csak öreg vagyok, lassan jön a B-oldal, ezért szeretem a feladathoz a legyszerűbb módszert választani.

    Én is szeretem a Dremel és tsai gépeket, van Dremel is meg a klónja (Handy) is, rengeteg marószárral, kiegészítővel. De meg se fordulna a fejemben erre a feladatra használni. Érted .. a feladat az hogy passzosan legyen meg a fűrészlap helye a betétben. Ezt nem maga a fűrészlap tudja magának a legjobban/leggyorsabban kivágni?? Szerintem de. Utána persze, ha akarsz a hasítóéknek is helyet, azt ki kell utólag vágni. Dekopírral, Dremellel, amivel akarod, ott már nem a szépség meg a passzosság a lényeg - de az elsődleges feladatra nem azok a jók.

    Amíg te a Dremel meg a vezetője meg a marószára beállításaival bíbelődsz, én - kis túlzással - már megcsináltam a betétet és használom is.

    De mondom, ettől még úgy csinálod ahogy akarod, én csak leírtam a véleményem.

    Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

  • yooccoo

    aktív tag

    válasz SchumiBácsi #47543 üzenetére

    csak az a baj, hogy ha elosztod és szűkíted a csövet, attól nem fog a szívásteljesítmény megnőni ...

  • thomgrande

    tag

    válasz SchumiBácsi #47543 üzenetére

    A hasítóéknek sztem annyi a szerepe hogy ha új méretű lap jön akkor sztem őt is újra be kell állítani.
    Ezt még át kéne gondolni. Bár nem tudom neked mit jelent a beállítás.

    "Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

Új hozzászólás Aktív témák