Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz thomgrande #46220 üzenetére

    Átgondolás nélkül csak kapásból, válaszolok, de Neked már nagyon óvatosan:
    Szerintem a gumihenger csak a kés ellen dolgozhat, máshogy nem. De majd pihentebben átgondolom ezt, nem csak rálövöm a választ.

    A gyalulási képre már picit bátrabban merem azt válaszolni, hogy ez tipikus billegés jele. Szerintem a gép billeg a sínen. Picikét, de annyi már éppen elég.
    Nem jelent ez semmi problémát, ha a gerendákat még áttolja egy buherálatlan vastagolón, és leszed minden oldalról fél mm-t. Ha nem teszi, akkor viszont sokkal szebb eredményre jutna egy mezei kézi ácsgyalugéppel.

    Abban osztom a véleményem a Tieddel, hogy a gépnek a sínt alulról is fognia kell, különben nem működne a dolog sehogyse.

    Mindentől függetlenül nekem valamiért jól jött ez a linked. Sose akarok ugyan ilyet építeni, de sínben a szélezések okán gondolkodom. És azt hiszem, meg is találtam a megoldást, hogy miként lehet az általam vélt kotyogást szigorítani.

    Több fa van, mint asztalos!

  • Szalmakutya

    tag

    válasz thomgrande #46220 üzenetére

    Tehát azt mondod hogy lényegében a kés hajtja meg a gépet előre? Ha így van, az megmagyarázná hogy miért nem szép a gyalulási kép. (Ha épp erősebben akad, akkor gyorsabban hajtja, ami az egyenletesség ellen dolgozik). A forgácson, hogy hol jön ki, én is töprengtem.

    Azért hosszáteszem hogy az eredeti gyaluban a gumihenger igenis a kés ellen hajt, tehát itt akkor megcserélte az irányt a jóember, ha igazad van.

    Mindenestre megmozgatta a fantáziámat. Azon gondolkodtam már párszor, hogyan lehet egészen széles és hosszú pallót gyalulni. Végülis ez is lehetne megoldás. A marós cucc, amit szoktak erre használni nem igazán jön be.

Új hozzászólás Aktív témák