Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jimy_l

    tag

    válasz apiszkosfred #40351 üzenetére

    A keréken nézd meg hol fut a szalag feszített állapotban.
    A kerék felőled lévő szélén kellene lenni a szalagnak, úgy hogy a fogak kicsit lelógjanak a kerékről,
    különben a kerék ad a foghajtogatásnak.
    Próbáld ki kicsit feszesebb szalaggal.
    A stellert állítsd ferdére, egy kicsit legyen közelebb az asztal széléhez hátul.
    Néha a fa is hibás a szálirány elviszi a szalagot.
    No meg nem mindegy milyen munkára hajtogatták a szalagot.
    Told lassabban.

    Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

  • jimy_l

    tag

    válasz apiszkosfred #40351 üzenetére

    Ez a videó egész jó a szalag beállításhoz.

    Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

  • thyeby

    őstag

    válasz apiszkosfred #40351 üzenetére

    Kaptál ehhez a géphez négy db szalagot. Hosszú, egyenes vágáshoz a legszélesebbet tedd fel.
    Ha az van rajta, és mégis él a kajlavágás jelenség, akkor picinként nyugodtan feszíts a szalagon, ameddig korrektté nem válik az egyenesvágás. Lehet a hiba oka az is, hogy nem elég türelemmel állítottad be a szalagvezető görgőket. (Az asztal alatt is, nem csak fölötte.) A szalag, és a csapágy közti hézag minél kisebb, annál jobb. Akkor van eltalálva, ha üresjáratban állva marad a csapágy, de amikor fűrészelni kezdesz, rögtön forogni kedzenek. Az se jó, ha nincs hézag semmi, mert hamar kimúl a csapágy is a szalag is, és idegesítő hanggal kedveskedik a Makitád, jelezve, hogy ez már kényelmetlen neki.
    Az a baj ezzel a gyári szalagfeszesség kijelzővel, hogy több szalagszélesség, és több anyagminőségű szalag létezik, mint amennyit a skála mutat. Ráadásul a szalaghossz valami 2240 mm. Ha csak néhány mm-el forrasztják hosszabbra/rövidebbre ennél, máris mit sem ér a szalagfeszesség kijelző mutatója.
    A szalag túlhúzása persze óhatatlanul is azt jelenti, hogy előbb-utóbb, de inkább előbb el fog pattanni a szalag, ami érvágás, mert nagyságrendileg 10 ezer forint egy új, gyári szalag. (A Boronkay élezőműhelyben feleennyiért be tudsz szerezni igazán minőségi szalagot - legutóbb én még kevesebb, mint ötezerért kaptam. Érdemes ezt megjegyezned, mert vékonyabb a gyári 0,5 mm-esnél, emlékeim szerint 0,38 mm-es, szénacél, edzett élcsúcsú. És sokkal jobban illik a 300-as kerékre - nálam sokkal jobban is muzsikál.)
    Sohse néztem a szalagfeszesség mutatóját. Megtanultam a szalag benyomásából, megpengetéséből megtanulni, hol lesz a jó érték. Ha a két kerék közt kinyitott ajtónál a szalagot a gép váza irányában 1 - 1,5 cm tudod kilengetni nem túl nagy erővel nyomás mellett, az tapasztalataim szerint még nem jár a szalag elpattanásával.

    Jómagam, ha hosszú egyenest kell vágnom szalagfűrészen, ezt mindig szabadkézzel, steller nélkül teszem ceruzavonal mentén. Mert mindig a hat mm széles szalagot használom, és lusta vagyok átcserélni néha egy-egy vágás miatt szélesebbre.

    Nyugi, ha szalagtörés árán is, de ki fogod tapasztalni, hogy hol a jó feszesség. Fogd fel ezt tanulópénznek, ha törnéd a szalagot - magam is így fizettem be a tandíjat, és nem sajnálom, mert ez az ára a tapasztalat szerzésnek. Ha már egyszer jól megérezted, utána nem fogsz téveszteni, ha ugyanazon minőségű szalagot szerzel be mindig.

    És nyugi! A piacon ebben a kategóriában fellelhető egyik legeltaláltabb szalagfűrésszel ajándékozott meg a Jézuska, szerintem magasan veri a konkurenciáját, mint metamó,és DeWalt, hogy a még gyengébbeket meg se említsem.

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák