Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • generatoros

    tag

    válasz Madmax81 #18135 üzenetére

    köszönöm a választ thyeby-nek is. Az 1. szempont a könnyű mozgatás. Laikusként úgy gondolom, a200mm-t átvágni képes gép könnyebben boldogul 150mm-t vágni mint amelyiknek ez a max. A kérdésre h. mire kell egy kicsit hosszú a válasz. 7. és 8. osztály után két nyáron egy asztalos műhelyben dolgozhattam Szilágyi lászló mesternél. Valószinű nem mindennapi hatás volt.Csináltunk ott mindenféle javítást,redőny, parketta, ajtó, ablak, kis szék,nagy szék stb. Apám ügyeskezű székely ember lévén sok használati tárgyat készített fából kéziszerszámokkal / a gépi munkát vszinű csináltatta/ tőle is sokat tanultam. valami talán engem is vonz a fához az erdőket ma már nem járom. életem során jópár redőnyt megjavitottam a környezetemben. 20éve a lakásom újra parkettáztam 2 ajtót átzsanéroztam 6db ablakkeretet újraenyveztem hogy ne lógjanak sarkok. az orosz kis kombi géppel / körfűrész+gyalu / egy 2 ajtós faliszekrényt. Ja és volt egy nagyteljesítményű rezgőcsiszolóm. Az évek során készítettem egy 250mm-es homlokcsiszolót,a kézi és asztali fúrógppel valamint köszörűvel már 6db kisgépem volt. Népes családom tagjai egyre többször kérnek tőlem valamit ami általában fából készül. A géppark ezért aztán tovább bővűlt: elektrabekum hc 260, metabo ts-250, bau-max-os lamellozó, tríton clon felsőmaró,extol excentercsiszoló és kb 40 szorító. A mire kell a szalagfűrész kérdésre talán sikerült úgy válaszolni, hogy az is kiderült kinek és egyfűst alatt be is mutatkoztam. A szép emlékű asztalos műhelyben az IKV-nál 1964 és 1965 nyarán volt szerencsém ismerkedni egy nagyon szép szakmával amit sokan művészi magaslatokra emelnek.

Új hozzászólás Aktív témák