Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Márton111

    aktív tag

    válasz thyeby #13776 üzenetére

    Csak marókésre tudnék pontos választ adni , mert a kézigyalugép HM kés éle paszításokkor pusztul el.A vastag többrétegű festék nagyon kemény , koptatja erősen, a festék alatti szögek , meg egyéb vasak pláne nem kímélik.Nomeg az egyéb szennyeződés a nyílásszárókon (korom , szilikátpor).
    A HM felsőmaróélek sokáig bírják, node a te iparszerű használatodban pontosabb jegyzőkönyvek készíthetőek .Az én maróim teljesen rabszodikusan vannak használva egy munkához kell, aztán soká nem,vagy másik , mert mást csinálok.És általában borovit martam eddig.Az MDF az más tészta az megint a fánál gyorsabban pusztítja a kés élét , de tovább bírja mint a HSS ami szikrázik az MDF-től ,úgy égeti kést.
    Az első ízben vásárolt maróimat (pár db 5-6 éve) most szándékozom éleztetni először.
    A cserelapkás marók megint kapnak hideget-meleget festéket és szeget (mint a kézigyalugép) csak az előbbiek még ezenfelül beleharapnak laminált, dekoritos, meg forgácslapba is .
    No itt egy adat . Egy dohányzó asztal ami dekoritosaz kemény1mm vastag borítás ! munkalappal (28mm össz vastagság) volt bélelve körbe furnéros kerettel, én 12mm mélyen kimartam telibe ezt a delkoritos munkalap betétet (járólap borítás megy a keretbe a munkalap maradék vastagságára lesz felragasztva, szintbesüllyesztve a kerettel ezáltal- 10-12mm) (Persze alulról keresztbe keményfa kötőkkel merevítettem előzőleg nehogy a csempe alatt hullámozni tudjon)
    Szóval ez kb 1000mmx 400mm x12mm kiforgácsolt mennyiség volt (egy reklámszatyornyi forgácslappor lett utána)1 pár cserelapkát használtam el rá, úgy hogy marás elkopik, megfordít elkopik .

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák