Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Márton111

    aktív tag

    válasz thyeby #12928 üzenetére

    Egy kedvezményes árú gépcsomagot bontottam ketté, korábban is ajánlgattam a fórumon egy másikat ,de kutyát se érdekelte, akkor meghozattam az usából ,így mégis olcsó lett ,a flex,(mert akku, és töltő nélkül). :)

  • Speciali

    tag

    válasz thyeby #12928 üzenetére

    A bosch gépemnél sikeres volt az akku felújítás, az bírja, pedig korábban újíttattam fel, mint a Festot.

    De tisztázzuk, mit is értünk felújítás alatt. Nekem mindkét gép akkijában az összes cellát kicserélték, tehát nem csak a rosszakat.

    De szerintem onnan fújhat a szél, hogy a Festo töltő szerintem finomabb műszer, mint a közel 20 éves Bosch. És ha valami kicsit is eltér, a gyárilag belőtt értéktől, akkor rövid úton kinyírja az akksit. Vagy ugyan így és hasonló okokból a gép is kinyírhatta az akksit, vagy a kettő hatás egyszerre.

    Valami oka biztos hogy van, mert ekkora különbség nem lehet, két egyforma minőségnél, én valami ilyesmire gondolok. Amúgy a felújítás 8 ezer körül volt, okosba. és kb 10 hónapot bírt.
    A gyári meg 24 netto, valszeg ennyiért el is tudnám vinni, tehát háromszoros ár, és az eddigi tapasztalatok alapján 10-11 szeres élettartam.

    A komplett gép vásárlása, a Festot nézve az most kilőve. Egyrészt már nem készítenek ilyen gépet, amihez ez az akksi passzol, másrészt NI-CD gépük sincs már.

    Amúgy az a gép, amit láttál 60-ért, annak megéri ám megvenni, akinek ugyan olyan gépe van.Mert így van 2 gép, és 4 akksi, és 2 töltő. Persze, kérdés milyen az akksi, ez mindig rizikós.De maga a töltő sem olcsóság, vagy ha valami alkatrész kell, akkor olcsóbb a használt gépből átrakni, bár nem az az elromlós fajta ez a gép.

    Tehát vennem kéne egy új gépet, ez 2 akksis verzióban netto 120 ezer lenne. És a régi gépet meg talán el tudnám adni talán 40 ért. De ez most nem fog játszani, mert a lehető legolcsóbban akarom megúszni a történetet, itthon már nem akarok semmit fejleszetni. Lehet hogy eladom a Festoolt, de nem veszek helyette semmit, hanem megcsinálom ezt a melóm, amiben nagyon sokat kell csavarozni, a Bosch gépekkel. Aztán megláSSuk.

Új hozzászólás Aktív témák