Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pipó

    őstag

    Üdv! Tavaly vettünk családi házat és körben cserélni kell a széldeszkákat, eresznél lambériát (az eresz gyakorlatilag be van vele dobozolva) Három oldalt már megcsináltunk, de a frontot idén márciusra tervezzük (állványozni kell vagy 8 méterre) Eddig dekopirral vágtuk hosszában is, ha szükséges volt, de 4 méteres szálaknál elég nehézkes. Van, hogy a hosszát nem párhozamosan kellett vágni a lambéria élével, mert úgy jött ki a falnál. Most gondolkodom, hogy vegyek-e másfajta fűrészt. Igazából asztali körfűrésszel szimpatizálok (van 380V-om is, meg helyem is), de azzal meg tudom oldani biztonságosan a lambéria vágást ilyen hosszban, ráadásul nem párhuzamosan az oldalfalával, hanem szögben? A kézi körfűrész talán praktikusabb lenne ilyen munkára, de ahhoz meg szerintem vékony a lambéria, hajolna a fűrész alatt (ilyenem se volt még), meg hosszú is talán neki a vágandó darab. Vegyes tüzelésű kazánom is van, ezért gondolkodtam valami ékszíjas cirkula szerűben, amit erre a "barkácsra" is használhatnék, ha jó a vágóasztal. Szóval, ha tudtok segíteni, megköszönöm.

    "Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

Új hozzászólás Aktív témák