Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bubi

    csendes tag

    válasz mdk01 #12867 üzenetére

    Én ugyan csak egy lépcsőt csináltam (a sajátomat, persze), kőris és húzott karú. Megvettem ezeket a tipliket, de minek ? A betonozás persze nem volt tökéletes, de ki lett javítva spec. cuccal, ami viszont a tiplik helyének fúrásakor a lyuk mellett szépen kitöredezett kráteresre, ezért az átjelölő tüskék nem voltak egy síkban... nem beszélve az alátétekről, ami akkor biztos jó, ha a lépcsőlap alja teljesen sík, de az enyémnek csak a teteje volt az :-) Ez pedig nagyon nem úgy van kitalálva, hogy az alátétek számát próbálgatásos módszerrel fogod meghatározni.
    Úgyhogy a harmadik foknál elegem lett belőlük, inkább sima purhab, lapot rátesz, a tetejére hullámpapír, arra meg tégla oszt jó napot. 4 éves, egy fok mozog egy kicsit, az alatt pont nincs hab csak ezek a tiplik... Szóval ideális körülmények között biztos jó dolog ez, de az előnyét nem látom a habbal szemben. A hab engedi dolgozni a fát (alulról azért biztos kapja a betonból hideget és a párát) a tiplik nem, habbal sem lassabb a lerakás (sőt - max a kötési időt kell kivárni) és nem is drágább (hanem olcsóbb).

Új hozzászólás Aktív témák